Sobota, 22 czerwca 2024r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Joanna Niemiec na Milan Fashion Week

W niedzielę 24 września 2023 r. Joanna Niemiec zaprezentowała swoją kolekcję podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Pokaz z sukniami wieczorowymi couture o nazwie “Somnium”, nawiązującymi do snu i spełniającego się marzenia, cieszył się dużym zainteresowaniem.
24 września w I Chiostri di San Barnaba polska projektantka Joanna Niemiec pokazała suknie wieczorowe couture swojego autorstwa. Kolekcja “Somnium” to inauguracja tego typu kreacji, ponieważ dotychczas projektantka dała się poznać za przyczyną mody ślubnej. Szyta ręcznie kolekcja to 10 modeli sukni wieczorowych.

Nazwa “Somnium” w wolnym tłumaczeniu nawiązuje do snu, marzenia sennego. To bardzo osobisty akcent spełniającego się marzenia projektantki oraz odwagi, by pokazać swą twórczość szerzej. Sama koncepcja kolekcji wyszła od postaci elfa, nimfy, a wyobrażenie na temat postaci Joanna Niemiec zawarła w delikatności tkanin, mnogości detali, niemal rzeźbieniu w materiałach i pastelowych kolorach. Podstawą są koronki i tiul, który choć trudny, to pozostaje niesamowicie plastyczny.  Wszystko wycinane ręcznie i układane zgodnie z tym, co gra obecnie w duszy projektantki.

- Każdy artysta tworzący z pasją marzy, by jego prace zostały zaprezentowane szerzej, każdy ma swoją artystyczną mekkę, gdzie pragnie pokazać to, co tworzy. Dla mnie od zawsze był to Mediolan i Paryż. Kiedy to marzenie się spełnia, towarzyszy temu dużo emocji - wielka radość, ekscytacja, ale i stres, jak wielomiesięczna praca zostanie odebrana. Cieszy mnie jednak, że kolekcja “Somnium” spotkała się z ogromnym aplauzem. Po pokazie usłyszałam wiele pięknych słów, jak “styl, opowieść, detal, wykonanie - najwyższy poziom”, które motywują do dalszego działania. To było jak sen, z którego nie chcę się budzić - opowiada projektantka.

 


Joanna Niemiec to projektantka z zawodu i pasji, którą od zawsze fascynowała ta najbardziej kobieca część garderoby, jaką jest suknia. Eklektyczny styl, umiłowanie detalu, łączenie wzorów, wycinanie koronek - to wszystko sprawiało jej ogromną radość i satysfakcję twórczą. Jak sama mówi, nie lubi komercji, za to uwielbia szycie na miarę i projektowanie pojedynczych wzorów sukni, co pozwala kobiecie odwiedzającej jej atelier poczuć się piękną i wyjątkową.

Ponadto, projektantka stara się nie kierować trendami, a własnym stylem, dlatego każda propozycja jest ponadczasowa. Sezonowość to jedno z kluczowych wyzwań współczesnego świata pełnego nadwyżek produktowych, na jakie wskazuje Joanna i czego unika w swojej działalności. Projektantka wykorzystuje podczas tworzenia praktycznie każdy kawałek tkaniny czy koralik, który został na skrawku, aby stały się częścią nietuzinkowej całości.

*** Joanna Niemiec to projektantka, której atelier mieści się w Krakowie. Dotychczas specjalizowała się w modzie ślubnej. Została wyróżniona przez redakcję Vogue wśród 10 najpiękniejszych sukni ślubnych od polskich projektantów. Kolekcja “Somnium” to inauguracja wieczorowych kreacji, zaprezentowana podczas Tygodnia Mody w Mediolanie we wrześniu 2023 r. Suknie Joanny Niemiec są w 100% jej autorstwa - od projektu aż po zbudowanie całej kreacji, projektantka wszystko robi sama i dba o każdy najmniejszy detal.

fot. Rafael Poschmann / @posh_foto Satisfashion - Milan Fashion Week 2023
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Joanna Niemiec na Milan Fashion Week
W niedzielę 24 września 2023 r. Joanna Niemiec zaprezentowała swoją kolekcję podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Pokaz z sukniami wieczorowymi couture o nazwie “Somnium”, nawiązującymi do snu i spełniającego się marzenia, cieszył się dużym zainteresowaniem.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe