Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Uwielbiam prowokować, ale w słusznej sprawie!

O tym, jak wygrać w biznesie i co daje pasja w prowadzeniu własnej firmy, Magda Mikos z Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką rozmawia z Joanną Przetakiewicz, projektantką mody, przedsiębiorczynią, założycielką oraz dyrektorką marki modowej „La Mania”, inicjatorką akcji Era Nowych Kobiet i ekspertką w konkursie Bizneswoman Roku.
Jesteś dowodem na to, że kobieta własną, ciężką pracą może osiągnąć bardzo dużo. Jakie cechy sprawiają, że wygrywamy w biznesie?

Gdyby to było takie proste (uśmiech)! Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to, jak wygrać w biznesie. Zjawisko nie jest zero-jedynkowe, bo oczywiście poza ciężką pracą, zaangażowaniem, determinacją, obowiązuje jeszcze cała paleta cech, trudnych do zdefiniowania i nieoczywistych. Różnorodnych! Kiedy spojrzę na moje koleżanki, prowadzące własne firmy, businesswoman, to widzę na pewno pełne pasji kobiety. Może właśnie chodzi więc o to, aby przede wszystkim robić coś z pasją, z potrzeby serca, z emocjami? Oczywiście, wszystkie te biznesplany, strategie i profesjonalizm to jedna strona medalu, ale na koniec dnia wygrywa… pasja! Oto jeden z kluczy do sukcesu, nie tylko pisanego szminką.

W takim razie czy według Ciebie biznes bez pasji ma szansę na sukces?

No właśnie, pasja. Dla mnie niezbędna w prowadzeniu każdego biznesu czy działalności. Znam prawniczkę, która została manikiurzystką, bo to było jej wielkie marzenie z dzieciństwa, które wybrała po latach kariery na rozprawach sądowych. I ta kobieta jest wreszcie spełniona i radosna, choć zdaniem niektórych poniosła porażkę, otwierając własny salonik urody. Znam też osoby na całym świecie, które w bardzo udany sposób prowadzą swoje biznesy, zarabiają krocie, a jednak brakuje w tym ognia, pasji, radości życia. Czy to jest więc sukces? Niech każdy oceni we własnym sumieniu. Stan konta się zgadza, ale gdzie cała reszta? Ja zawsze wybiorę sukces, który wynika z pasji.

Silne kobiety sukcesu powinny wspierać inne kobiety w dążeniu do niego?


Oczywiście, czy ktoś ma tu wątpliwości? Jestem od dziecka otoczona ludźmi, uwielbiam kobiety, uważam, że stanowimy razem wielką siłę, co fantastycznie udowadnia ruch społeczny Era Nowych Kobiet, który założyłam w listopadzie 2018 roku. Tam wsparcie odbywa się na wielu poziomach – i to przez wielkie W! Jestem dumna z tych wszystkich dziewczyn. Z nas!

Czy to, że Twoje zasięgi w social mediach pozwalają dotrzeć Ci do tak ogromnej ilości ludzi, przekłada się na odpowiedzialność społeczną?

Tak, każdego dnia o tym pamiętam. Na moim Instagramie czy Facebooku, podobnie jak na social mediach ENK, nie ma przypadkowych postów i wpisów. Każde zdanie coś wnosi, czemuś służy, choćby tylko podkreśleniu radości życia. Ale pamiętam też o sprawach ważnych, stąd moje zaangażowanie m.in. w Strajk Kobiet. Przyleciałam na jedną dobę z Londynu, aby wesprzeć Polki. Relacjonowałam wszystko oczywiście na moim IG. Z poczucia odpowiedzialności wziął się też pomysł na ogólnopolską kampanię społeczną #niebojęsię, którą w ENK rozkręciłyśmy w ubiegłym roku. Na moich social mediach poruszam także niełatwe tematy, jak przemoc, brak samoakceptacji, kompleksy, co dotyka (niepotrzebnie!) tak wielu kobiet. Uwielbiam prowokować, ale w słusznej sprawie.

Na zakończenie, co byś powiedziała dziś młodym kobietom, które marzą o własnym biznesie, o samorealizacji?

Powiedziałabym: „Zaufajcie sobie i idźcie za głosem serca”. Rola kobiety to wielozadaniowość na każdym polu, zaczynając od domu, rodziny, po życie zawodowe, a na towarzyskim kończąc. Posiadanie rodziny, liczne obowiązki, dyspozycyjność niemalże 24/24h są siłą napędową i sensem życia dla wielu kobiet, ale jeśli nie spełnimy swoich wewnętrznych marzeń i nie będziemy reagować na własne potrzeby, to zawsze będziemy za czymś tęskniły. Dlatego każda kobieta powinna sobie odpowiedzieć na pytanie: Co jest dla mnie dobre? Co mnie uszczęśliwi? I wtedy spróbować to zrealizować. Wyznaczyć sobie cel i małymi krokami przybliżać się do niego.

O Fundacji:


Fundacja Sukces Pisany Szminką funkcjonuje od 2008 roku zrzeszając ze sobą przedsiębiorcze kobiety z naszego kraju. Jej współzałożycielkami są Olga Kozierowska i Olga Legosz. Misją organizacji jest wspieranie kobiet i młodzieży w rozwoju osobistym i zawodowym, a także zapewnianie im fachowej wiedzy niezbędnej do realizacji swoich marzeń. Fundacja zrealizowała liczne projekty np. program aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA, ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku oraz kampanie społeczne takie jak: #SukcesWMojejNaturze, #NiePrzepraszamZa.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Uwielbiam prowokować, ale w słusznej sprawie!
O tym, jak wygrać w biznesie i co daje pasja w prowadzeniu własnej firmy, Magda Mikos z Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką rozmawia z Joanną Przetakiewicz, projektantką mody, przedsiębiorczynią, założycielką oraz dyrektorką marki modowej „La Mania”, inicjatorką akcji Era Nowych Kobiet i ekspertką w konkursie Bizneswoman Roku.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Cześć, nazywam się Claudia Klein, jestem dyrektorem finansowym, udzielam pożyczek i innych usług finansowych i reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Spotcap Global Financial Services to kompleksowa i niezawodna firma pożyczkowa, która oferuje wszelkiego rodzaju usługi finansowe, takie jak: Pożyczka osobista, Pożyczka biznesowa, Pożyczka hipoteczna i wiele innych. Jeśli pilnie potrzebujesz jakichkolwiek usług pożyczkowych, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem ( spotcapglobalservices@gmail.com | lub wysłać SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: 31642117819 ) i otrzymać pożyczkę na swoje konto w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro przy oprocentowaniu 3% rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Uznaję fakt, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują rozwiązania, wiele osób uważa, że ​​uzyskanie pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych jest bardzo trudne z powodu wysokiego oprocentowania, niewystarczającego zabezpieczenia, stosunku zadłużenia do dochodu, niskiej oceny kredytowej lub z innych powodów Koniec z oczekiwaniem lub stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24/7 - możesz uzyskać pożyczkę i zrealizować transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Zapewniamy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail na adres ( spotcapglobalservices@gmail.com | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: 31642117819 ) i otrzymaj odpowiedź natychmiast Twoja rodzina, przyjaciele i współpracownicy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!
Claudia Klein 2024-06-02 17:15:49
Witam, nazywam się Claudia Klein, jestem dyrektorem finansowym, udzielam pożyczek i innych usług finansowych oraz reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Spotcap Global Financial Services to kompleksowa i niezawodna firma pożyczkowa, oferująca wszelkiego rodzaju usługi finansowe, takie jak; Pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna i wiele innych. Jeśli pilnie potrzebujesz usług pożyczkowych, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem (spotcapglobalservices@gmail.com | lub wysłać SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: 31642117819) i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ my zapewniają doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro z oprocentowaniem 3% rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej od lokalnych banków lub innych instytucji finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska zdolność kredytowa lub z innych powodów Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasz serwis jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz Świadczymy całodobowe usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań/pytań? - Wyślij e-mail na adres ( spotcapglobalservices@gmail.com | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: 31642117819) i natychmiast otrzymaj odpowiedź Twoja rodzina, przyjaciele i współpracownicy nie muszą wiedzieć, że brakuje Ci gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!
Claudia Klein 2024-03-24 20:52:21
Cześć; Czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Nazywam się Emily's Gibbon i jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance. Zauważyłem, że osobom fizycznym i firmom bardzo trudno jest uzyskać pożyczkę w bankach lub innych instytucjach finansowych. Moja firma (Novelty Finance) jest tutaj, aby zapewnić i pomóc w uzyskaniu potrzebnej pożyczki Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, pożyczka od NOVELTY FINANCE jest opłacalnym sposobem na osiągnięcie tego. NOVELTY FINANCE jest elastyczna: możesz pożyczyć do pięciu milionów euro (5 000 000,00 EUR) z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy kompleksową gamę pożyczek osobistych, pożyczek biznesowych, kredytów mieszkaniowych i pożyczek konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności przy oprocentowaniu 3%. Co dostałeś:  Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu  Konkurencyjne stopy procentowe  Elastyczne warunki spłaty  Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty zmniejszają wysokość kapitału kredytu)  Łatwa akceptacja, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków  Pierwsza spłata pożyczki rozpoczyna się w ciągu sześciu miesięcy od zatwierdzenia. Jak aplikować: Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i łatwe! Firmy lub osoby fizyczne zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance i potrzebują więcej informacji na temat oferty pożyczki, powinny WYŚLIĆ E-MAIL na adres: noveltyfinances@gmail.com Obowiązują Warunki i zasady.
Novelty 2023-11-12 11:50:22
We offer loans at affordable interest rates from 2% for personal loans and business loans with flexible repayment terms of up to 25 years. For more information about this offer please (WhatsApp) number 918131851434 sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti for more information if you are seriously interested
loan Offer 2023-10-23 09:58:42
Witam, nazywam się Claudia Klein, jestem dyrektorem finansowym, udzielam pożyczek i innych usług finansowych oraz reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Spotcap Global Financial Services to kompleksowa i godna zaufania firma pożyczkowa, która oferuje wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, takie jak; Pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna i wiele innych. Jeśli pilnie potrzebujesz usług pożyczkowych, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: 31642117819 | i uzyskaj pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro z oprocentowaniem 3% rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.
Claudia Klein 2023-09-04 19:20:11
Szukasz pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia, pożyczki niezabezpieczonej, pożyczki biznesowej, pożyczki hipotecznej, pożyczki samochodowej, pożyczki studenckiej, pożyczki osobistej, kapitału podwyższonego ryzyka itp.! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym z niskim i rozsądnym oprocentowaniem 2%. Wyślij e-mail na adres: christywalton355@gmail.com
Anonim 2022-04-18 22:22:25


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe