Sobota, 22 czerwca 2024r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kamila Kamińska w podcaście Mindtrip

Coraz więcej kobiet boryka się z szeroko rozumianym brakiem równowagi psychicznej. Poczynając od prostego przygnębienia, poczucia wypalenia czy chronicznego stresu po nerwicę czy depresję. Problem zauważyła fundacja „Projekt Kobiety”, która tydzień temu zaprezentowała światu swój nowy cykl podcastów o tytule „Mindtrip”. O tym, że być kobietą w dzisiejszym, zwariowanym świecie to nie lada wyzwanie wiemy doskonale.
A zachować spokój i żyć w zgodzie ze sobą jest jeszcze trudniej. W tym wyjątkowym podcaście aktorka Kamila Kamińska wraz z dziennikarką Dorota Gardias odbędą szereg inspirujących rozmów z terapeutami, coachami, trenerami i innymi specjalistami, którzy reprezentują różne szkoły radzenia sobie ze stresem we współczesnym świecie.

Spotkałam się z Kamilą, aby porozmawiać o całym projekcie, o świadomości społecznej dotyczącej psychiki i o tym, czym dla niej był udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Kamila, czy Ty sama borykałaś się kiedyś z brakiem równowagi psychicznej?

Myślę, że każdy moment graniczny, przejściowy w moim życiu miał charakter braku równowagi psychicznej, którą potrzebowałam odnaleźć na nowo. Czas, w którym przepracowywałam się był trybem tak doskonale zadaniowym, że pozornie radziłam sobie świetnie, ale kiedy ciało podpowiadało - odpocznij, nie jesteś cyborgiem ja dalej je forsowałam. Pracowałam codziennie bez dni wolnych przez kilka kilkanaście miesięcy. Później moje ciało musiało wyładować zebrane napięcia - zdarzały mi się na przykład ataki drgawek. Drżące ciało tak radziło sobie z przeciążeniem. Nigdy nie wróciłam do tak intensywnej pracy. Wtedy też przeżywałam żałobę. Paradoksalnie przeżycie straty i przerobienie w sobie ważnych spraw ugruntowało mnie i pomogło na drodze szukania siebie. Ciąża, poród i macierzyństwo też pomogły ukorzenić wcześniejsze poszukiwania i zrozumieć, jak ważny jest odpoczynek. Natomiast dokładnie pamiętam czasy i momenty, kiedy nie wiesz co się z tobą dzieje. Nie ma życia bez burzy. Trzeba tylko wiedzieć, jak reagować. Być świadomym, bo wiedza obniża lęk.

Dlaczego zdecydowałaś się na udział w podcaście?

Po pierwsze - bo lubię rozmawiać. Po drugie, uważam, że temat harmonii psychiczno-cielesno-duchowej, czyli z angielskiego „mind-body-spirit” jest kluczowy dla zdrowia. Człowiek jest całością. Bardzo rezonuje ze mną podejście holistyczne, a często poruszamy ten kierunek w naszych rozmowach. Uznałam, że warto o tym mówić, inspirować siebie i innych. Po prostu szukać sposobów i konkretnych narzędzi na kontakt ze sobą, obniżenie stresu. Wierzę, że ten podcast pomoże innym otworzyć się na nowe, być może nawet zmienić styl życia. Chodzi o to, żeby znaleźć coś co jest w zgodzie ze mną.

Jesteś młodą matką, ale też aktywną zawodowo aktorką. Czy hejt, krytyka wzbudza w tobie stres i nerwicę? A może nieprzespane noce dają ci w kość?


Kiedy urodziłam na pewne tematy stałam się bardzo wrażliwa, a inne zupełnie odpuściłam. Czasem się zastanawiam, czy przerywany sen od półtora roku odbije się na moim zdrowiu… Ale znów, liczę na mądrość natury, która tak to stworzyła i wtedy kiedy czuje się zmęczona staram się świadomie regenerować. Drzemki, praca z oddechem, czasami spa czy sport. I oczywiście spotkania przyjacielskie. Hejt nie robi na mnie wrażenia, być może dlatego, że odkąd go doświadczam to zazwyczaj z powodu czarnych charakterów, które gram, więc nie biorę tego osobiście. W hejcie zazwyczaj jest więcej informacji o osobie, która sobie na niego pozwala, niż rzeczywiście o mnie.

Jakie znajdujesz sposoby, aby uporać się z napięciem, stresem?

Jeśli to jest stres doraźny, to najpierw zadaje sobie pytanie. Co się dzieje? Jaka jest teraz moja potrzeba.? Napięcie w wyniku zmęczenia? Potrzeba odpoczynku? Wsłuchuję się głęboko w siebie, staram się na chwilę odsunąć podszepty ciała i umysłu i obiektywnie pytam – co jest katalizatorem tego stanu rzeczy? Często okazuje się, że odpowiedź jest prozaiczna. Na przykład niewyspanie. Wtedy idę spać albo wybieram się na spacer, idę do natury, przytulam się. Kiedy indziej medytuję, ostatnio też bardzo pomaga mi świadomy oddech. Moje clue tkwi w tym, żeby zlokalizować problem. Na chwilę się zatrzymać i zastanowić, czemu czuje się tak a nie inaczej. Oczywiście zdaje sobie sprawę, ęe najlepsze efekty przynosi regularność. I pracuje nad tym.

Wróćmy do podcastów. Z kim i o czym rozmawiasz w trakcie nagrań?

Rozmawiamy o sposobach na zachowanie równowagi psychicznej. Jest ich bardzo wiele. Jak się okazuje o większości nawet nie miałam pojęcia! Rozmawiałam na przykład z Martyną Maj, którą internauci znają jako „Szepczącą w Sieci” a tworzy ona content ASMR. Rozmawiałam też z trenerka tańca i masażu mauri czy z Misheel i Bilasem Jargalsaikhan o medycynie mongolskiej i szamanizmie. Wspaniałą rozmowe przeprowadziłam z Marią Prokop, tutaj o jodze i świadomym oddechu właśnie. Były też rozmowy o powięziach, adaptogenach i wielu innych intrygujących tematach. I to tylko z mojej strony, bo przecież współprowadzę ten podcast z Dorotą Gardias, która rozmawiała z wieloma innymi wspaniałymi ludźmi. Ci ludzie nie tylko są ekspertami w swoich dziedzinach, ale też dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Czy sama znalazłaś coś dla siebie w trakcie tych rozmów?

Zdecydowanie! Przede wszystkim dają mido myślenia. Nie ma drogi bez wyjścia. Jeśli jest coś nad czym mam do popracowania – na przykład za dużo na siebie biorę, potrzebuję zadbać o ciało, gdzie szukam? Inspirując się tymi spotkaniami, nie wybieram tylko utartych ścieżek. Otwieram się na nowe. A możliwości jest tak wiele! Poza tym same historie innych są inspirujące - co przeżyli by finalnie wejść na ścieżkę, która służy zdrowiu lub przeznaczeni. Naprawdę zachęcam do posłuchania.

Jak oceniasz poziom świadomości o zdrowiu psychicznym w naszym kraju?


Nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat. Obserwując moich znajomych i pewne tendencje widzę, że coraz częściej rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, oswajamy choroby psychiczne, nie wstydzimy się, a wręcz wzajemnie inspirujemy, żeby się leczyć, rozwijać, iść na terapię, czy chociażby na konsultację psychologiczną.

Dlaczego takie projekty jak „Mindtrip” są potrzebne?

Myślę, że oswajają nas z wiedzą o zdrowiu psychicznym, przekonują, że warto o tym mówić, a także o tym, że człowiek jest całością Inspirują do własnych poszukiwań, w medycynie konwencjonalnej, niekonwencjonalnej i nie tylko. Bez oceny. Bez wartościowania. Ważne jednak, aby zrozumieć, że czasami taka medytacja nie wystarczy. Proponowane przez nas metody to pokazanie, jak wiele możemy dla siebie zrobić, jak wielką różnorodność oferuje nam dzisiejszy świat, kiedy kultury się przenikają. Nie wolno jednak traktować tego projektu jako remedium na choroby. Jeśli borykasz się z ciężką depresją, udaj się do specjalisty. O tym z resztą rozmawiałam z Olą Hamkało, która borykała się z ciężką depresją. Nie zmienia to faktu, że wspieram i podziwiam robotę, którą robi Fundacja „Projekt Kobiety”. I nie tylko przy cyklu „Mindtrip”. Niebawem premierę będzie też miał „Sexperience” o sensualności i seksualności kobiet. W trakcie tych nagrań, zaczęła się tworzyć wspierająca wzajemnie grupa kobiet, to dla mnie wartość dodana, niezwykle cenna w dzisiejszym świecie, którą warto pielęgnować. Inspirujmy się i twórzmy okazje!

Gdzie i kiedy słuchać podcastów „Mindtrip”?


Podcasty mają premierę w każdą sobotę, aż do końca roku. Są dostępne wszędzie – na Spotyfi, Anchorze, Tidalu oraz Audiotece. Wystarczy wpisać „Mindtrip” lub odszukać profil podcastowy fundacji wpisując „Projekt Kobiety: podcasty”. Wiem, że można ich słuchać również z poziomu strony internetowej samej fundacji. Gorąco zachęcam!

Rozmawiała: Mademoiselle De Chaos

Zdjęcia: Szymon Boczek

Podcasty na stronie fundacji: https://www.projektkobiety.org/naszepodcasty 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kamila Kamińska w podcaście Mindtrip
Coraz więcej kobiet boryka się z szeroko rozumianym brakiem równowagi psychicznej. Poczynając od prostego przygnębienia, poczucia wypalenia czy chronicznego stresu po nerwicę czy depresję. Problem zauważyła fundacja „Projekt Kobiety”, która tydzień temu zaprezentowała światu swój nowy cykl podcastów o tytule „Mindtrip”. O tym, że być kobietą w dzisiejszym, zwariowanym świecie to nie lada wyzwanie wiemy doskonale.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Cześć; Czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Nazywam się Emily's Gibbon i jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance. Zauważyłem, że osobom fizycznym i firmom bardzo trudno jest uzyskać pożyczkę w bankach lub innych instytucjach finansowych. Moja firma (Novelty Finance) jest tutaj, aby zapewnić i pomóc w uzyskaniu potrzebnej pożyczki Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, pożyczka od NOVELTY FINANCE jest opłacalnym sposobem na osiągnięcie tego. NOVELTY FINANCE jest elastyczna: możesz pożyczyć do pięciu milionów euro (5 000 000,00 EUR) z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy kompleksową gamę pożyczek osobistych, pożyczek biznesowych, kredytów mieszkaniowych i pożyczek konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności przy oprocentowaniu 3%. Co dostałeś:  Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu  Konkurencyjne stopy procentowe  Elastyczne warunki spłaty  Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty zmniejszają wysokość kapitału kredytu)  Łatwa akceptacja, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków  Pierwsza spłata pożyczki rozpoczyna się w ciągu sześciu miesięcy od zatwierdzenia. Jak aplikować: Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i łatwe! Firmy lub osoby fizyczne zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance i potrzebują więcej informacji na temat oferty pożyczki, powinny WYŚLIĆ E-MAIL na adres: noveltyfinances@gmail.com Obowiązują Warunki i zasady.
Novelty 2023-11-12 11:49:57
Witam, nazywam się Claudia Klein, jestem dyrektorem finansowym, udzielam pożyczek i innych usług finansowych oraz reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Spotcap Global Financial Services to kompleksowa i godna zaufania firma pożyczkowa, która oferuje wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, takie jak; Pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna i wiele innych. Jeśli pilnie potrzebujesz usług pożyczkowych, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: 31642117819 | i uzyskaj pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro z oprocentowaniem 3% rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.
Claudia Klein 2023-09-04 19:19:18


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe