Środa, 13 listopada 2019r. ARKADII, KRYSTYNA
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Okularowy savoir-vivre. Ekspert radzi

Okulary przeciwsłoneczne renomowanej firmy, takiej jak na przykład portugalskiej marki Ana Hickmann, skutecznie chronią nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Poza tym, okulary pomagają wykreować wymarzoną stylizację, nadają naszej twarzy odrobiny tajemniczości, stanowiąc zarazem modną ozdobę.
Nic zatem dziwnego, że sięgamy po ten ponadczasowy dodatek nie tylko będąc na urlopie, ale też podczas sytuacji o nieco bardziej oficjalnym charakterze. Warto wówczas wiedzieć, jak należy się zachować tak, by wypaść stylowo, a innych nie wprawić w zakłopotanie.

Oko w oko

Spotkanie dwóch osób, z których jedna zakrywa oczy okularami przeciwsłonecznymi, może stanowić niezręczną sytuację. Podstawą komunikacji zawsze jest bowiem kontakt wzrokowy - oczy, czasem lepiej niż tysiąc słów wyrażają przecież cały wachlarz emocji. Trudno jednak konwersować z drugą osobą, gdy słońce świeci nam prosto w twarz...

- Aby tego uniknąć, najlepiej podczas powitania ściągnąć okulary, a po przywitaniu, założyć je z powrotem. Dzięki temu wyjdziemy z tej sytuacji z twarzą!
- mówi Justyna Kochańska z firmy Koch Optical - dystrybutora okularów marki Ana Hickmann w Polsce.

OKOliczności rodzinne


Zasłonięta nawet najbardziej eleganckimi okularami twarz podczas ważnej uroczystości rodzinnej nie wygląda elegancko (wyjątkiem są jednak uroczystości pogrzebowe). Przykład? Ślub, komunia, czy chrzciny dziecka, zwłaszcza ceremonie kościelne to zbyt ważne momenty w życiu każdej rodziny, by chować spojrzenie za ciemnymi szkłami.

- Po okulary możemy jednak sięgnąć, gdy stoimy w pełnym słońcu, w długiej kolejce z życzeniami dla młodej pary, oczywiście pod warunkiem, że ściągniemy je z nosa w odpowiednim momencie
- radzi Justyna Kochańska z salonu Koch Optical, gdzie można nabyć okulary marki Ana Hickmann.

Zakupy w dobrym tonie

Beztroski spacer po słonecznej ulicy warto uświetnić zakupami - zwłaszcza teraz, pod koniec lata, gdy witryny sklepowe kuszą wyprzedażami. Łatwo wtedy stracić głowę i "z rozpędu" wejść do sklepu z okularami przeciwsłonecznymi na nosie. Etykieta głosi jednak, że lepiej zdjąć okulary przed przekroczeniem progu sklepu. Dzięki temu wypadniemy z klasą... i dokładniej obejrzymy przedmioty, które chcemy kupić.

 


Co natomiast zrobić ze zdjętymi okularami? Eksperci są zgodni: lepiej nie zakładać ich nad czoło, zahaczać o dekolt bluzki, czy bawić się nimi: - Najlepiej, jeśli okulary schowamy do specjalnego etui. Dzięki temu szkła nie ulegną porysowaniu i zniszczeniu, a my na dłużej będziemy się cieszyć naszymi okularami. - mówi Justyna Kochańska z firmy Koch Optical, który jest dystrybutorem okularów marki Ana Hickmann w Polsce.

Warto znać bon ton związany z okularami przeciwsłonecznymi. Dzięki temu zapobiegniemy kłopotliwym sytuacjom, z którymi mierzymy się na co dzień. 

Joanna Bielas / I.D.MEDIA 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Okularowy savoir-vivre. Ekspert radzi
Okulary przeciwsłoneczne renomowanej firmy, takiej jak na przykład portugalskiej marki Ana Hickmann, skutecznie chronią nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Poza tym, okulary pomagają wykreować wymarzoną stylizację, nadają naszej twarzy odrobiny tajemniczości, stanowiąc zarazem modną ozdobę.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe