Środa, 13 listopada 2019r. ARKADII, KRYSTYNA
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Tajniki doboru wygodnych butów na obcasie

W sklepie na półkach widzimy wiele modeli butów na obcasie, wykonanych z różnych materiałów, dostępnych w wielu kolorach i rozmiarach. Przy takiej mnogości różnorodnych konfiguracji, wybór może być naprawdę trudny. Trzeba uważać, aby zauroczenie wyglądem nie stało się w efekcie nietrafionym zakupem. Na czym się więc skupić?
Przy wyborze powinniśmy skupić się przede wszystkim na wygodzie, którą zawsze można połączyć z prezencją. Standardowe przymierzenie i zrobienie paru kroków po sklepie nie zawsze gwarantuje, że podczas dłuższego użytkowania buty będą równie wygodne. O czym zatem warto pamiętać?

Obcasy to magiczne obuwie, dzięki któremu możemy dodać elegancji nawet codziennej stylizacji, optycznie wydłużyć nogi, a także dodać kilka centymetrów do wzrostu. Mimo to noszenie ich może przerodzić się w mękę, a wszystko za sprawą źle dobranego modelu. Dlatego przed każdym zakupem, buty należy obejrzeć pod każdym kątem i dokonać testów, a najlepiej zaraz po zakupie w domu przechodzić w nich nieco więcej czasu, niż w salonie obuwniczym.

Skóra, królowa materiałów
Mówi się, że jak kupować buty, to tylko skórzane i trudno nie zgodzić się z tą powszechnie panującą opinią. Skóra naturalna to materiał, który dopasowuje się do kształtu stopy w trakcie noszenia, przez co zapewnia pełen komfort użytkowania. Ponadto istnieje kilka sposobów, by model szybko po zakupie uelastycznić i dopasować do stopy, np. smarując go wewnątrz alkoholem i z włożoną do środka stopą w skarpetce, ogrzać ciepłym powietrzem z suszarki. Taki trik sprawia, że buty skórzane będą przylegać do stopy, nie uciskając jej i pozwalając na swobodną pracę.

Jego wysokość Obcas

Nie każda z Pań potrafi pewnie chodzić w bardzo wysokich obcasach, a przede wszystkim komfortowo się w nich czuć. Najważniejsze jest zatem dopasowanie wysokości do swoich możliwości i upodobań. Nie ma co ślepo patrzeć na wybiegi i sięgać po niebotyczne szpilki tylko dlatego, że są na okładce. Ważne, aby chodzenie na obcasach było bezpieczne, dlatego jeżeli czujemy się niepewnie, warto sięgnąć po nieco niższy obcas, żeby uniknąć kontuzji i bólu nóg. Podobnie zamiast klasycznej szpilki możemy postawić na zwykle stabilniejszy słupek lub koturnę , oczywiście zwracając przy tym uwagę czy takie rozwiązanie pasuje do naszej sylwetki i stylizacji. Alternatywą dla bardzo wysokich obcasów jest wybór modelu, który za pomocą platformy będzie redukował wysokość. W obcasie ważne jest również jego umiejscowienie. Powinien znajdować się na środku pięty, żeby stanowić dla niej jak najlepsze podparcie.

Oparcie na całej płaszczyźnie
Tylko wtedy, gdy cała stopa będzie miała stabilne podparcie, zmęczenie nie będzie odczuwalne, a nogi nie będą bolały. Jest to element, na który rzadko zwraca się uwagę, chociaż jest kluczowy, jeśli chodzi o wygodę noszenia butów na obcasie. Dzięki temu unikniemy nieprawidłowego rozłożenia ciężaru ciała, które w źle wyprofilowanym bucie będzie znajdowało się pod poduszką stopy, mocno ją obciążając. Podeszwa powinna być elastyczna, tak aby stawiane kroki pozwalały na naturalne zachowanie stopy.

Wykończenie na medal
Wybierając buty należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale także na jego wykończenie wewnątrz. Należy sprawdzić, jak zostały wykonane połączenia wszystkich elementów. Tutaj ważne jest, aby szwy były ukryte i pozostawione bez wybrzuszeń, które mogą powodować obtarcia.

Wysokie obcasy mogą niektórym kobietom kojarzyć się z obolałymi nogami. Natomiast noszenie butów na obcasie nawet przez cały dzień może być nawet przyjemnością, która dodaje pewności siebie i kobiecości. Przyłożenie większej wagi do ich wyboru i zakupu, może się okazać rozwiązaniem na dotychczasowe niepowodzenia w doborze szpilek. Modeli jest tak wiele, że każda z kobiet znajdzie wymarzoną parę dla siebie.

Autorem komentarza jest Beata Wójcik, właściciel marki BRAVOMODA.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Tajniki doboru wygodnych butów na obcasie
W sklepie na półkach widzimy wiele modeli butów na obcasie, wykonanych z różnych materiałów, dostępnych w wielu kolorach i rozmiarach. Przy takiej mnogości różnorodnych konfiguracji, wybór może być naprawdę trudny. Trzeba uważać, aby zauroczenie wyglądem nie stało się w efekcie nietrafionym zakupem. Na czym się więc skupić?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe