Sobota, 21 maja 2022r. Jana, Moniki, Wiktora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak pomóc dziecku opróżnić brzuszek?

Twoje dziecko cierpi na zaparcia i ma problemy z wypróżnianiem? Zobacz, co możesz zrobić, aby pomóc swojemu dziecku przy tej dolegliwości. Poznaj sprawdzone sposoby na zaparcia u dzieci. Pomocny może okazać się także wyrób medyczny Xenna Balance Junior. Co musisz wiedzieć o zaparciach u dzieci?

Zaparcia mogą doskwierać nie tylko dorosłym, ale również dzieciom – i to w bardzo różnym wieku, wliczając w to także niemowlęcia. O zaparciach u dzieci można mówić w sytuacji, gdy nie wypróżnia się ono częściej niż raz na trzy dni, a do tego dochodzi do tego z dużym wysiłkiem. Zmienia się przy tym konsystencja stolca. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że okresowo zaparcia mogą dotykać nawet co trzecie dziecko.

Zależnie od wieku Twojej pociechy, zmienne mogą być przyczyny zaparć. Zaparcia u rocznego dziecka mogą być spowodowane np. nadmiarem przyjmowanej witaminy D3 – tę kwestię koniecznie należy omówić z lekarzem pediatrą. Czasem przyczyną zaparć u maluszka bywa błędnie dobrane mleko zastępcze lub niedojrzały układ trawienny. W przypadku ostatniej dolegliwości wystarczy zazwyczaj odrobina cierpliwości i masaże brzuszka.

U starszych dzieci zaparcia mogą pojawiać się w wyniku nieprawidłowej diety, w której brakuje błonnika, dużych wydarzeń w życiu, które wywołują ogromne emocje czy chociażby alergii pokarmowej. Ponadto za wystąpienie zaparć odpowiada przyjmowanie niektórych leków lub pośpiech podczas wypróżniania. Niektóre dzieci nawet celowo unikają ubikacji, co może mieć podłoże psychologiczne.

Jak poradzić sobie z zaparciami u dzieci?

Jednym z podstawowych domowych sposobów na zaparcia u dzieci jest korekta codziennej diety – wielkość zmian zależy oczywiście od tego, co Twoja pociecha spożywała do tej pory. Jadłospis powinien być przede wszystkim uzupełniony o produkty zawierające duże ilości błonnika pokarmowego. Ponadto koniecznie trzeba zwrócić uwagę na właściwe nawodnienie, błonnik może związać wodę w przewodzie pokarmowym i tym samym zwiększyć objętość stolca. Równocześnie pamiętaj o ograniczeniu spożywania produktów mącznych, mięsa oraz słodyczy.

Aby zwalczyć zaparcia u dziecka, poleca się również:
  • pić szklankę przegotowanej wody przed posiłkiem
  • jeść dużo suszonych owoców i surowych warzyw
  • na śniadanie podawać także owoce i warzywa
  • ograniczyć ilość spożywanych ziemniaków i pieczywa
  • podawać do spożycia produkty pełnoziarniste

Sprawdzonym sposobem na zaparcia u dzieci jest Xenna Balance Junior. To wyrób medyczny, który posiada substancję aktywną makrogol 3350. Xenna Junior dostępna jest w formie proszku, z pomocą którego przygotujesz roztwór doustny. Uwagę zwraca pomarańczowy smak, który z pewnością przypadnie do gustu Twojemu dziecku.

Xenna dla dzieci może być stosowana u maluszków od 6. miesiąca życia. Trzeba podkreślić, że substancja aktywna nie jest wchłaniana do krwioobiegu, nie podrażnia błony śluzowej i nie wywołuje bólu brzucha. Xenna Balance Junior oddziałuje wyłącznie w jelicie grubym i pobudza jelita do naturalnych ruchów celem ułatwienia wypróżnienia. Preparat taki jak Xenna Junior powinien znaleźć się w domowej apteczce wszystkich rodziców.

Możliwe działania niepożądane Xenna Balance Junior: W przypadku stosowania dawek wymaganych do osiągniecia efektu terapeutycznego, nigdy nie odnotowano żadnych działań niepożądanych. Rzadko mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe, burczenie w brzuchu, bóle brzucha, nudności i lekkie biegunki (szczególnie na początku stosowania). Rzadko występują reakcje uczuleniowe (wysypka lub pokrzywka).
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak pomóc dziecku opróżnić brzuszek?
Twoje dziecko cierpi na zaparcia i ma problemy z wypróżnianiem? Zobacz, co możesz zrobić, aby pomóc swojemu dziecku przy tej dolegliwości. Poznaj sprawdzone sposoby na zaparcia u dzieci. Pomocny może okazać się także wyrób medyczny Xenna Balance Junior.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe