Sobota, 23 października 2021r. Edwarda, Marleny, Seweryna
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Drogowskazy podczas niezwykłej drogi

Ku osiągnięciu harmonii i życia w pełnym szczęściu każda kobieta przechodzi w życiu przez trzy ważne etapy. Na początku jest uległą dziewczynką, następnie zostaje głodną przygód księżniczką. Na końcu tej drogi obejmuje własny tron i zostaje znającą swoją wartość, której nie pozwoli podważyć, królową. Jak jej się to udaje?
Lea M. Pyć-Leszczuk w swojej książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą” wskazuje damskiej części czytelników, jaki obrać kurs, by dotrwać do końca tej trasy i wydobyć z siebie pełnię kobiecości.

Miłość do siebie najcenniejszym paliwem

Słowo „kochać” kojarzy się zazwyczaj z uczuciem do kogoś bliskiego. A co, jeśli najważniejszym rodzajem miłości jest ta do naszej własnej osoby? To uczucie jest najważniejszym priorytetem, niezbędnym do życia w harmonii z samym sobą i w zdrowiu. Gwarantuje podążanie kobiety we właściwą stronę na każdym etapie jej życia. Często miłość własną myli się z egoizmem. Nic jednak bardziej błędnego! Warto odpowiednio rozróżnić próżność, a szacunek do siebie jako podstawowe uczucie, bez którego nikt nie jest w stanie być szczęśliwy. W końcu, jeśli najpierw nie zadbamy o siebie, nie możemy zadbać o innych. Fantastycznym przykładem są tu maski tlenowe w samolocie. W razie awarii zakładamy ją najpierw sobie! Więcej nie trzeba wyjaśniać.

Szkodliwe przekonania


Kobiecie w drodze przez życie towarzyszą różne schematy myślowe, które mają wpływ na jej ogólne powodzenie lub jego brak. Te przekonania to fundamentalne, zakorzenione twierdzenia, które oddziałują na postrzeganie rzeczywistości. Wpływają na samoocenę, stosunek do życia i sposób obranego działania. Dlatego schematy myślowe są tak ważne w życiu każdej kobiety. Mogą mieć one pozytywny wpływ lub, co gorsza, negatywny. Istotne jest wyzbycie się tych szkodliwych, które często są nieuzasadnionymi, ale niestety silnymi przekonaniami. Doskonałym przykładem jest tutaj stosunek do pieniędzy. Rodzice często powtarzają swoim dzieciom, że ludzie bogaci są źli lub, że ciągle nie mają pieniędzy, co jest wynikiem wyłącznie nieodpowiedniego gospodarowania nimi. To tylko szkodliwe twierdzenia, które utrudnią kobiecie życie w dostatku w dorosłym życiu.

Lustro Ci powie

W drodze na tron i obraniu roli królowej niezbędna jest uważność i obserwacja ludzi wokół, a zwłaszcza kobiet, które są obok. To właśnie one stanowią lustrzane odbicie własnej osoby. Jeśli w najbliższym otoczeniu można znaleźć panie pozostające w harmonii, to zapewne kobieta również żyje w równowadze. Warto chwilę się zastanowić i pomyśleć nad naszymi pierwszymi przyjaciółmi, znajomymi oraz o wszystkich kobietach, które pozostały w pamięci lub o których lepiej zapomnieć. Jak działa ten mechanizm na przykład przy zazdrości? To uczucie pojawia się zazwyczaj w stosunku do osoby, do której istnieje chęć porównywania się. Jeśli zabraknie poczucia własnej wyższości, nadejdzie zazdrość. Jednocześnie można poczuć się zazdrosnym, odkrywając w innej osobie nieznane do tej pory cechy. Odkrywanie siebie i poznanie własnych zalet i wad pozwala zwiększyć zakres naszej empatii i wyzbycia się negatywnych emocji względem innych, gdy nie są one uzasadnione.

Droga kobiet do spełnienia wydaje się być bardzo długa. Z pomocą przychodzi Lea Magdalena Pyć-Leszczuk, która w książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą" dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat odkrywania własnej kobiecości oraz wskazówkami pomocnymi w osiągnięciu życiowej harmonii.

Cennych porad udziela również na swoim blogu swiadomabogini.pl.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Drogowskazy podczas niezwykłej drogi
Ku osiągnięciu harmonii i życia w pełnym szczęściu każda kobieta przechodzi w życiu przez trzy ważne etapy. Na początku jest uległą dziewczynką, następnie zostaje głodną przygód księżniczką. Na końcu tej drogi obejmuje własny tron i zostaje znającą swoją wartość, której nie pozwoli podważyć, królową. Jak jej się to udaje?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe