Poniedziałek, 11 grudnia 2023r. Biny, Damazego, Waldemara
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Anna Urbańska: Wyluźnij się z tłumu

W ostatnich dniach miałam ciekawe doświadczenia związane z rekrutacją. W mojej firmie zwalnia się miejsce handlowca, więc postanowiłam zatrudnić nową osobę.Umieściłam ogłoszenie na Facebooku i byłam ciekawa reakcji mojego, ponad 1700 osobowego grona znajomych. Co ważne, poprosiłam tylko i wyłącznie o kontakt na priv.
Jak działa ogłoszenie rekrutacyjne na Facebooku? Na rezultaty czekałam jakieś… 10 sekund. Zaczęły pojawiać się pytania. Głównie o to, ile jestem gotowa zapłacić potencjalnemu kandydatowi do pracy. Nie, jakie to stanowisko, co trzeba zrobić, jakie są zasady, tylko, ile kasy za tą robotę. Ciekawe doświadczenie!

Wiele osób, kiedy usłyszało, że chodzi o sprzedaż, już nie odpisało. Część z nich obserwuję na FB od wielu miesięcy jak szukają pracy. Czy znajdą? Nie sądzę… Czy znaleźli się chętni na stanowisko handlowca? Ależ oczywiście! Kilkadziesiąt CV.  Część z nich, zaskakująca.

Internet aż kipi od wzorów życiorysów. Ale to nie ma znaczenia, twórczość własna jest ciekawsza. Pomijam fotki z pikników rodzinnych, w strojach, co najmniej, nie do pracy. Pomijam kolejność wpisywania informacji od ostatnio ujętej daty do tego, co było w przeszłości. Nie przyczepię się też do edukacji, umiejętności czy doświadczeń. Najciekawsze dla mnie zawsze jest hobby i jego egzotyka. Psychologia, dobra książka, taniec, muzyka… to standard.

A potem na rozmowie:

- Co Pani ostatnio czytała, skoro książka to Pani hobby?
- No cóż…, ostatnio to nic.
- A jakiej muzyki Pan słucha?
- Lubię każdą?

Same konkrety!

Już wiem, że jedno z najbliższych szkoleń, jakie zaplanuje, będzie dotyczyło pisania CV.

Kto - Co wygrywa rekrutację? Tak, zdecydowałam i wybrałam z tłumu. Co wygrało? Spokój, luz, prawda, bycie sobą i wiara w siebie. Co przegrało? Spinka, aktorstwo, narzekanie na bieżącą sytuację, „rzeźbienie” i granie kogoś innego. Kto wygrał? Miała być jedna osoba. Wygrały trzy.

A co, zrobiło się hurtem…Dlaczego? Bo były inne, niż większość. A najciekawsze jest to, że każda z tych osób jest zupełnie INNA. Żadna nie spełnia jakiegoś określonego wzorca. Ale każda ma w sobie zupełnie inną siłę.

Jakie będą rezultaty jej pracy pokaże czas. Jednak najważniejsza jest indywidualna wartość. Warto być sobą.

Warto być prawdziwym. Warto mówić o swoich siłach, ale i o swoich strachach. A nade wszystko, warto się wyróżnić, (wyluźnić) się z tłumu!

Anna Urbańska / www.annaurbanska.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Anna Urbańska: Wyluźnij się z tłumu
W ostatnich dniach miałam ciekawe doświadczenia związane z rekrutacją. W mojej firmie zwalnia się miejsce handlowca, więc postanowiłam zatrudnić nową osobę.Umieściłam ogłoszenie na Facebooku i byłam ciekawa reakcji mojego, ponad 1700 osobowego grona znajomych. Co ważne, poprosiłam tylko i wyłącznie o kontakt na priv.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2023 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe