Niedziela, 25 sierpnia 2019r. Belii, Ludwika, Luizy
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Makijaż permanentny Małgorzaty Boroń

Obecnie na rynku napotykamy wiele szkoleń z dziedziny makijażu permanentnego, który staje się coraz powszechniejszy oraz pożądany przez współczesne kobiety i mężczyzn. O tych, które warto wybrać opowiada Małgorzata Boroń.
Wiele salonów kosmetycznych chcąc włączyć tę usługę do swojej oferty, musi przygotować odpowiednio swój warsztat udając się na szkolenie. Które z nich wybrać? Oto pytanie, przed którym stają początkujące osoby zamierzające zgłębić tajniki profesjonalnego makijażu permanentnego. Poprosiliśmy właścicielkę Kliniki BOROŃ Permanentne Piękno Małgorzatę Boroń, prekursorkę makijażu permanentnego w Polsce, aby zdradziła nam tajemnicę udanego i efektywnego szkolenia z tej dziedziny.

Pani Małgorzata od lat organizuje szkolenia, nie tylko z makijażu permanentnego, ale również z mezoterapii mikroigłowej, zakładania rzęs czy wybielania zębów. Na organizowanych w Klinice BOROŃ warsztatach zebrała swoje najlepsze doświadczenia z udziału w różnych pokazach i szkoleniach, sprawiając, że przy najmniejszym nakładzie czasowym, uczestnik szkolenia uzyskuje maksymalnie dużo korzyści.

Pani Małgorzato, czy dwudniowe szkolenie z makijażu permanentnego w Pani salonie jest wystarczające dla początkującej osoby?
- Będę szczera. I tak i nie. Wszystko zależy od nastawienia, predyspozycji kursanta oraz zaangażowania z jego strony w naukę. Podczas moich szkoleń koncentrujemy się na zajęciach praktycznych, a nie na teorii, którą zawsze najtrudniej jest przełożyć na działanie w realnych warunkach, wykonując zabieg na żywej osobie. Nie neguję oczywiście zajęć teoretycznych, bo są one również niezbędne, ale należy skupić się na informacjach najważniejszych i wskazówkach, które będą pomocne w przyszłości podczas wykonywania makijażu ust, brwi czy kresek na powiekach.

Czy można stworzyć jakieś szablony, taki elementarz wskazówek do wykonywania makijażu permanentnego?
- Pewnych rzeczy nie da się tutaj określić jak w matematyce. Makijaż permanentny to rodzaj tworzenia sztuki, obrazu i nie da się ubrać go w ramy. Każda osoba ma inny owal twarzy, karnację, kolor włosów, oczu, itd. Na moich warsztatach demonstruję na modelkach, jak należy radzić sobie z różnymi wyzwaniami związanymi z asymetrią twarzy, doborem odpowiedniej kolorystyki i kształtem oraz intensywnością makijażu permanentnego. Osoba, która wychodzi z mojego salonu musi stanowić jedność z wykonanym makijażem, a nie być w niego „ubrana”. Dobrze wykonany makijaż permanentny nie rzuca się w oczy, ale podkreśla i wydobywa naturalne piękno jego właściciela.

Wybierając szkolenie często sugerujemy się ceną i jego długością, będąc przekonani, że im dłuższe i droższe szkolenie tym lepsze. Co Pani o tym sądzi?

- Nie mogę się z tym absolutnie zgodzić. Pierwszym argumentem jest to, że długie szkolenie jest bardzo męczące i po jakimś czasie kursant przestaje być uważny, nie skupia się na zadaniach i jego myśli krążą już wokół innych tematów. Długie szkolenia wypełnione są nadmiarem teorii, którą później bezlitośnie weryfikuje rzeczywistość oraz atrakcjami, które mają sprawić, że kursanci spędzą miło czas i zabiorą miłe wspomnienia do domu. Nie twierdzę, że to coś złego. Jeżeli na tym komuś zależy, to oczywiście taka osoba, wydane pieniądze nie uzna za zmarnowane. Pojawia się tylko pytanie, czy na szkoleniu, w którym bierze udział kilka czy kilkanaście osób, uda się intensywnie popracować z osobistym trenerem, który poświęci ten czas tylko jednej osobie? Drugie pytanie, czy uczestnik szkolenia wystarczająco przećwiczy każdy zabieg i omówi swoje wątpliwości i problemy? Odpowiedź jest chyba na tyle oczywista, że nie muszę nic dodawać.

Stawia Pani zatem na krótkie i intensywne szkolenia w formule 1 kursant i 1 trener?
- Bezwzględnie! Tylko w takim wypadku szkolenie może być efektywne. Dwudniowe szkolenie w zupełności wystarczy na początek kariery w tym zawodzie. O wprawie i doświadczeniu decyduje później ilość wykonanych zabiegów. W trakcie prowadzenia już swojej praktyki, moi kursanci często do mnie dzwonią z prośbą o poradę, a ja chętnie dzielę się z nimi swoim doświadczeniem. Zawsze znajduję dla nich czas i z przyjemnością słucham o ich sukcesach. Na moich szkoleniach kursanci są wykończeni (śmiech), ale zadowoleni z ich intensywności. Przez cały czas mają do dyspozycji modelki, na których wykonują zabiegi oraz mnie, która im doradza i podpowiada na co zwrócić szczególną uwagę. Dodatkowym atutem jest to, że dwudniowe szkolenie nie odrywa ich drastycznie od życia zawodowego i nie odczuwają tego dotkliwie, jeżeli chodzi o stronę finansową, bo takie szkolenie jest nieporównywalnie tańsze od 5 czy 7-dniowego.

Czy można w Pani Klinice skorzystać z warsztatów doskonalących umiejętności wykonywania makijażu permanentnego?

- Oczywiście i nawet rekomenduję takie szkolenia. Zdarza się, że podczas wykonywania zabiegów już w swoim gabinecie spotykamy się z różnymi niespodziankami i problemami. Sama korzystałam z różnych form doskonalenia swojego warsztatu. Warto również zapoznawać się z nowinkami z obszaru makijażu permanentnego. Nowe rozwiązania techniczne oraz znajomość nowych trendów, mogą podnieść jakość usług, sprawiając, że nasza praca przyniesie wspaniały owoc w postaci zadowolonych i ciągle powracających klientów. Wiele osób krytykuje krótkie szkolenia, twierdząc, że nie są one wystarczające do zdobycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Zanim zaczniemy krytykować zastanówmy się, czy na pewno dołożyliśmy wszelkich starań oraz zaangażowania, aby tę wiedzę zdobyć podczas warsztatów? Czy odpowiednio współpracowaliśmy z trenerem przy ćwiczeniach praktycznych i słuchaliśmy jego wskazówek? Czy potrafimy odrzucić swoje, często mylne przekonania i przyzwyczajenia, na rzecz nowego zalecenia szkoleniowca? Na moich szkoleniach mówię wprost o pewnych faktach i nie staram się przypodobać kursantom – a to wszystko dla ich dobra.

Właścicielka Kliniki BOROŃ Permanentne Piękno przekonała nas do wyboru krótszego, ale za to intensywniejszego szkolenia z zakresu makijażu permanentnego, gdzie cały czas poświęcony jest na praktyczne zajęcia z jednoczesnym weryfikowaniem przekazywanej przez trenera wiedzy teoretycznej. To wspaniałe rozwiązanie, gdy chcesz się szybko nauczyć wykonywania takiego zabiegu, mając jednocześnie możliwość skontaktowania się ze szkoleniowcem już po ukończeniu kursu, w przypadku pojawienia się pytań czy problemów. Nie zapominajmy, że nawet najlepsze szkolenie nie jest w stanie przygotować do wykonywania profesjonalnego i pięknego makijażu permanentnego, jeżeli kursant ma nieodpowiednie nastawienie oraz nie posiada predyspozycji do wykonywania takich zabiegów.

Adres siedziby szkoleń: 
Boroń Permanentne Piękno
Al. Kościuszki 106/116  Łódź
tel. 511 300 800
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Makijaż permanentny Małgorzaty Boroń
Obecnie na rynku napotykamy wiele szkoleń z dziedziny makijażu permanentnego, który staje się coraz powszechniejszy oraz pożądany przez współczesne kobiety i mężczyzn. O tych, które warto wybrać opowiada Małgorzata Boroń.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

i ja byłam i naprawdę polecam Małgosię, uwielbia to co robi.
kursantka 2014-09-23 09:49:51
Byłam na szkoleniu u Małgosi i naprawdę polecam :) pozdrawiam Kasia
Kasia 2014-09-09 10:48:56
:)
Anonim 2014-08-30 18:15:32


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe