Sobota, 22 czerwca 2024r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak skutecznie radzić sobie z hejtem?

„Siła pozytywnego nastawienia. Jak skutecznie radzić sobie z hejtem i wzmocnić poczucie własnej wartości” to książka i e-book autorstwa Ilony Adamskiej, która nie tylko opisuje to niebezpieczne zjawisko, ale też pomaga znaleźć w sobie pokłady siły, tak bardzo potrzebne do pokonania tego niebezpiecznego przeciwnika.
Zaczyna się z pozoru niewinnie: od komentarza zostawionego w sieci, prześmiewczego filmiku, powielania niepotwierdzonej informacji. Z czasem jednak, te kamyczki rzucone mimochodem zamieniają się w lawinę, która potrafi roznieść w pył kształtujący się charakter młodego człowieka, wiarę w siebie dorosłej osoby, czy dobrze prosperujący biznes.

Aby przeciwstawić się złym słowom (i czynom!) Ilona Adamska ponad 3 lata temu powołała do życia kampanię społeczną „Nie hejtuję – motywuję”, która od samego początku miała charakter ogólnopolski. Działając w ramach projektu, zawsze podkreślała też fakt, że szerzenie nienawiści i szkalowanie innych osób dotyczy bardzo zróżnicowanych kręgów społecznych: zarówno osoby z show-biznesu, jak i samego biznesu, kobiety i mężczyzn, dorosłych, ale też dzieci i młodzież.

W swych działaniach prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu trafiała do przedstawicieli możliwie najszerszego grona potencjalnych ofiar hejtu. Szybko jednak okazało się, że najwięcej wsparcia w tym zakresie potrzebują też młodzi ludzie. Stąd narodziła się potrzeba zorganizowania w szkołach w całej Polsce warsztatów dotyczących hejtu, jego konsekwencji i sposobów walki z tym zjawiskiem. Do tej pory udział w projekcie wzięło już ponad 8.000 uczniów. Nadrzędną ideą takich spotkań jest wsparcie i zmotywowanie uczniów do stawienia czoła „mowie nienawiści”, wzmocnienie wiary i pewności siebie. Z kolei hejterzy, uczestnicząc w warsztatach, mogą dowiedzieć się, że nie są bezkarni, a ich poczynania wcale nie są anonimowe…

– Ustalenie tożsamości hejtera jest niezwykle ważne, bo oznacza, że za danym wpisem w Internecie stoi konkretny człowiek. Masz również prawo, aby zawiadomić odpowiednie służby, organy ścigania, które za pomocą konkretnych narzędzi mogą ustalić tożsamość hejtera w Internecie – mówi Katarzyna Krupa, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Linke Kulicki, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

W pewnym momencie Ilona Adamska uznała, że warto zebrać posiadaną wiedzę i doświadczenia, by podzielić się nimi z czytelnikami. W efekcie powstała książka „Siła pozytywnego nastawienia. Jak skutecznie radzić sobie z hejtem i wzmocnić poczucie własnej wartości”. Premiera odbyła się w Światowy Dzień Godności.

– To nieprzypadkowa data. Swoją publikacją, która jest dostępna zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej, chciałabym przypomnieć, że bez względu na okoliczności należy walczyć o tę nadrzędną dla każdego człowieka wartość – mówi Ilona Adamska.

– U ofiar hejtu chcę wzmocnić poczucie własnej wartości, zmotywować do zadbania o siebie i swoje potrzeby zachowania godności. Książka jest dedykowana również sprawcom uporczywego nękania, dlatego wraz z wybitnymi ekspertami próbujemy nakreślić portret hejtera, uświadamiamy też sprawcy, że w swych poczynaniach wcale nie jest bezkarny i anonimowy. – dodaje autorka.

Wydawnictwo prezentuje zróżnicowane spojrzenie na zjawisko hejtu. Doświadczenia życiowe Ilony Adamskiej przeplatają się z próbą zdefiniowania zjawiska i „rozłożenia na czynniki pierwsze” jego sprawcy. Autorka książki nie jest osamotniona w tych działaniach, towarzyszą jej wybitni eksperci: Joanna Węglarz, psycholożka, dyrektorka NPDN Studio Psychologiczne, Mariola Będkowska, autorka licznych artykułów na temat zdrowego stylu życia, terapeutka Karolina Mikulko i mecenas Katarzyna Krupa.

 


Na uwagę zasługuje też wyjątkowa oprawa graficzna książki stworzona przez sztuczną inteligencję. Obrazy zapadają w pamięć, zmuszają do refleksji, wykraczają bowiem poza ramy zwykłych ilustracji. Znakomitym uzupełnieniem tej pozycji wydawniczej są też inspirujące cytaty zamieszczone na końcu książki, które mogą działać niczym afirmacje – pozytywne słowa, które powtarzane wielokrotnie, mają dobroczynna moc.

Książkę „Siła pozytywnego nastawienia”, dzięki jej niewielkim rozmiarom, możemy mieć zawsze przy sobie i zajrzeć do niej wtedy, gdy potrzebujemy wsparcia, dobrego słowa, przyjacielskiej rady. O tym, jak wartościowa jest cała kampania, ale też książka tworzona w ramach tego projektu, świadczy fakt, że patronat honorowy nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sprawiedliwości a także Marszałek Województwa Pomorskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Mazowieckiego i Dolnośląskiego.

„Siła pozytywnego nastawienia” nie pozostawia czytelnika samemu sobie, lecz udziela realnych porad, cennych wskazówek i motywujących przykładów pokonania hejtu i uodpornienia się na nienawistne komentarze. Mimo szerokiego zakresu tematycznego, książka stanowi spójną, gruntownie przemyślaną kompozycję, w której osoby reprezentujące różne środowiska znajdą coś dla siebie. Także przedsiębiorcy, których dotknęły nieuczciwe praktyki, takie jak fake newsy, pomówienia, negatywne komentarze w sieci znajdą w pozycji wydawnictwa ADAMSKA MEDIA sporo praktycznych, rzetelnych porad, jak walczyć o swoje dobre imię.

Warto zatem sięgnąć po najnowszą książkę Ilony Adamskiej, nawet jeśli dziś wydaje nam się, że hejt nas nie dotyczy. Może dzięki tej książce uważniej spojrzymy na nasze otoczenie, może uda nam się wyciągnąć pomocną dłoń do kogoś, kto chciałby usłyszeć: „Nie hejtuję – motywuję!”

Joanna Bielas

Książka do nabycia na stronie: ikmag.pl oraz w formie e-booka na pwn.pl i empik.com
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak skutecznie radzić sobie z hejtem?
„Siła pozytywnego nastawienia. Jak skutecznie radzić sobie z hejtem i wzmocnić poczucie własnej wartości” to książka i e-book autorstwa Ilony Adamskiej, która nie tylko opisuje to niebezpieczne zjawisko, ale też pomaga znaleźć w sobie pokłady siły, tak bardzo potrzebne do pokonania tego niebezpiecznego przeciwnika.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe