Czwartek, 18 sierpnia 2022r. Bogusława, Bronisława, Ilony
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Uwielbiam prowokować, ale w słusznej sprawie!

O tym, jak wygrać w biznesie i co daje pasja w prowadzeniu własnej firmy, Magda Mikos z Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką rozmawia z Joanną Przetakiewicz, projektantką mody, przedsiębiorczynią, założycielką oraz dyrektorką marki modowej „La Mania”, inicjatorką akcji Era Nowych Kobiet i ekspertką w konkursie Bizneswoman Roku.
Jesteś dowodem na to, że kobieta własną, ciężką pracą może osiągnąć bardzo dużo. Jakie cechy sprawiają, że wygrywamy w biznesie?

Gdyby to było takie proste (uśmiech)! Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to, jak wygrać w biznesie. Zjawisko nie jest zero-jedynkowe, bo oczywiście poza ciężką pracą, zaangażowaniem, determinacją, obowiązuje jeszcze cała paleta cech, trudnych do zdefiniowania i nieoczywistych. Różnorodnych! Kiedy spojrzę na moje koleżanki, prowadzące własne firmy, businesswoman, to widzę na pewno pełne pasji kobiety. Może właśnie chodzi więc o to, aby przede wszystkim robić coś z pasją, z potrzeby serca, z emocjami? Oczywiście, wszystkie te biznesplany, strategie i profesjonalizm to jedna strona medalu, ale na koniec dnia wygrywa… pasja! Oto jeden z kluczy do sukcesu, nie tylko pisanego szminką.

W takim razie czy według Ciebie biznes bez pasji ma szansę na sukces?

No właśnie, pasja. Dla mnie niezbędna w prowadzeniu każdego biznesu czy działalności. Znam prawniczkę, która została manikiurzystką, bo to było jej wielkie marzenie z dzieciństwa, które wybrała po latach kariery na rozprawach sądowych. I ta kobieta jest wreszcie spełniona i radosna, choć zdaniem niektórych poniosła porażkę, otwierając własny salonik urody. Znam też osoby na całym świecie, które w bardzo udany sposób prowadzą swoje biznesy, zarabiają krocie, a jednak brakuje w tym ognia, pasji, radości życia. Czy to jest więc sukces? Niech każdy oceni we własnym sumieniu. Stan konta się zgadza, ale gdzie cała reszta? Ja zawsze wybiorę sukces, który wynika z pasji.

Silne kobiety sukcesu powinny wspierać inne kobiety w dążeniu do niego?


Oczywiście, czy ktoś ma tu wątpliwości? Jestem od dziecka otoczona ludźmi, uwielbiam kobiety, uważam, że stanowimy razem wielką siłę, co fantastycznie udowadnia ruch społeczny Era Nowych Kobiet, który założyłam w listopadzie 2018 roku. Tam wsparcie odbywa się na wielu poziomach – i to przez wielkie W! Jestem dumna z tych wszystkich dziewczyn. Z nas!

Czy to, że Twoje zasięgi w social mediach pozwalają dotrzeć Ci do tak ogromnej ilości ludzi, przekłada się na odpowiedzialność społeczną?

Tak, każdego dnia o tym pamiętam. Na moim Instagramie czy Facebooku, podobnie jak na social mediach ENK, nie ma przypadkowych postów i wpisów. Każde zdanie coś wnosi, czemuś służy, choćby tylko podkreśleniu radości życia. Ale pamiętam też o sprawach ważnych, stąd moje zaangażowanie m.in. w Strajk Kobiet. Przyleciałam na jedną dobę z Londynu, aby wesprzeć Polki. Relacjonowałam wszystko oczywiście na moim IG. Z poczucia odpowiedzialności wziął się też pomysł na ogólnopolską kampanię społeczną #niebojęsię, którą w ENK rozkręciłyśmy w ubiegłym roku. Na moich social mediach poruszam także niełatwe tematy, jak przemoc, brak samoakceptacji, kompleksy, co dotyka (niepotrzebnie!) tak wielu kobiet. Uwielbiam prowokować, ale w słusznej sprawie.

Na zakończenie, co byś powiedziała dziś młodym kobietom, które marzą o własnym biznesie, o samorealizacji?

Powiedziałabym: „Zaufajcie sobie i idźcie za głosem serca”. Rola kobiety to wielozadaniowość na każdym polu, zaczynając od domu, rodziny, po życie zawodowe, a na towarzyskim kończąc. Posiadanie rodziny, liczne obowiązki, dyspozycyjność niemalże 24/24h są siłą napędową i sensem życia dla wielu kobiet, ale jeśli nie spełnimy swoich wewnętrznych marzeń i nie będziemy reagować na własne potrzeby, to zawsze będziemy za czymś tęskniły. Dlatego każda kobieta powinna sobie odpowiedzieć na pytanie: Co jest dla mnie dobre? Co mnie uszczęśliwi? I wtedy spróbować to zrealizować. Wyznaczyć sobie cel i małymi krokami przybliżać się do niego.

O Fundacji:


Fundacja Sukces Pisany Szminką funkcjonuje od 2008 roku zrzeszając ze sobą przedsiębiorcze kobiety z naszego kraju. Jej współzałożycielkami są Olga Kozierowska i Olga Legosz. Misją organizacji jest wspieranie kobiet i młodzieży w rozwoju osobistym i zawodowym, a także zapewnianie im fachowej wiedzy niezbędnej do realizacji swoich marzeń. Fundacja zrealizowała liczne projekty np. program aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA, ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku oraz kampanie społeczne takie jak: #SukcesWMojejNaturze, #NiePrzepraszamZa.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Uwielbiam prowokować, ale w słusznej sprawie!
O tym, jak wygrać w biznesie i co daje pasja w prowadzeniu własnej firmy, Magda Mikos z Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką rozmawia z Joanną Przetakiewicz, projektantką mody, przedsiębiorczynią, założycielką oraz dyrektorką marki modowej „La Mania”, inicjatorką akcji Era Nowych Kobiet i ekspertką w konkursie Bizneswoman Roku.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Szukasz pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia, pożyczki niezabezpieczonej, pożyczki biznesowej, pożyczki hipotecznej, pożyczki samochodowej, pożyczki studenckiej, pożyczki osobistej, kapitału podwyższonego ryzyka itp.! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym z niskim i rozsądnym oprocentowaniem 2%. Wyślij e-mail na adres: christywalton355@gmail.com
Anonim 2022-04-18 22:22:25


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe