Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Gotowanie sposobem na lans?

Gotowanie stało się modne. Ten, kto nie gotuje, jest passé. Gotowanie to już nie sposób na przeżycie, a na lans. Pichcą wszyscy. Na antenie programów telewizji publicznej jak i prywatnej. Powstają nowe magazyny kulinarne, a blogi o tej tematyce mnożą się jak grzyby po deszczu.
Nie mówiąc już o serialach i książkach, w których spożywanie posiłków stało się swojego rodzaju celebracją rytuału.

Media raczą nas czasem obrazkami rodem z baśniowego scenariusza. Kto na Boga wstaje o piątej rano, by usmażyć naleśniki? W dodatku czyni to w tygodniu, kiedy spieszy się do pracy i przy tym wyprawia gromadkę dzieci do przedszkola czy szkoły? Oczywiście, idealnie byłoby móc spokojnie spożywać śniadanie bez zbędnego pośpiechu i w gronie najbliższych. Ale czy w tym szaleńczym tempie w jakim codziennie załatwiamy sprawy jest na czas na delektowanie się każdym kęsem kanapki i łykiem mocnej, świeżo zaparzonej kawy?

Dobrze, że chociaż weekendy staramy się rezerwować dla rodziny i spożywać razem posiłki. Możemy wspólnie krzątać się po kuchni, piec razem ulubione babeczki. Spędzanie czasu razem przy posiłkach z całą pewnością zbliża do siebie. Można wtedy dowoli dyskutować, milczeć i mruczeć, zachwycając się smakiem potraw wyłożonych na talerzu.

Kiedy czujemy przesyt domowym jedzeniem, możemy w niedzielę wybrać się na coś zupełnie ekstra do pobliskiej knajpki. Co prawda pewnie będziemy ubożsi o znaczną kwotę pieniędzy, ale raz się żyje. Na miasto nie wychodzimy codziennie, nasz domowy budżet powinien wytrzymać to lekkie szaleństwo.

A po wizycie w tej czy owej luksusowej jadłodajni chcemy sami porwać się z motyką na księżyc i odwzorować smaki, od zera zrekonstruować przepis na danie, przy którym staraliśmy się za głośno nie mlaskać, by goście z sąsiednich stolików nie musieli zwrócić nam uwagi, że zachowujemy się karygodnie w miejscu publicznym. Całe szczęście, że z pomocą przychodzi nam smartfon. W albumie, w gąszczu zdjęć odnajdujemy to odpowiednie, na którym „pyszni się” jedzonko. To właśnie je teraz chcemy sami przygotować w zaciszu domowej kuchni.

Wychodzimy z siebie, próbujemy, smakujemy, przyprawiamy, mieszamy, kosztujemy i tak w kółko. I zawiedzeni odkładamy łyżkę, całość wyrzucamy do kosza. Niestety nie dorośliśmy do mistrza. Kolejny raz się nie udało, więc w ramach zemsty już tam nie pójdziemy. Będziemy sami wymyślać i łączyć smaki, tak by inni z trudem mogli podrobić nasze receptury. Sami będziemy tworzyć trendy i staniemy się przewodnikami po świecie kulinarnym. Przecież to takie proste: wystarczy zarejestrować w sieci adres strony, a za chwilę porwiemy tłumy łakomczuchów, którzy czekają na kolejną porcję smakołyków.

Agnieszka Pohl
Źródło: magazynobsesje.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 2,75
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Gotowanie sposobem na lans?
Gotowanie stało się modne. Ten, kto nie gotuje, jest passé. Gotowanie to już nie sposób na przeżycie, a na lans. Pichcą wszyscy. Na antenie programów telewizji publicznej jak i prywatnej. Powstają nowe magazyny kulinarne, a blogi o tej tematyce mnożą się jak grzyby po deszczu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe