Niedziela, 16 lutego 2025r. Danuty, Daniela, Juliany
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Ilona Adamska o hejcie w Pytaniu na Śniadanie

Ilona Adamska, Prezes Fundacji „W zgodzie ze sobą”, pomysłodawczyni kampanii Nie hejtuję-motywuję oraz wydawca naszego portalu, miała ogromną przyjemność pojawić się w programie „Pytanie na Śniadanie” emitowanym na antenie TVP2. Celem spotkania było poruszenie niezwykle ważnego tematu – hejtu, jego przyczyn, skutków oraz sposobów walki z tym zjawiskiem.
Podczas rozmowy z prowadzącymi program omówiono szereg kluczowych kwestii:

Dlaczego niektórzy dopuszczają się hejtu?
Jakie są jego konsekwencje dla ofiar?
Jak się bronić przed mową nienawiści i gdzie szukać wsparcia?

W dyskusji, oprócz Ilony Adamskiej, udział wzięli: Kinga Zawodnik, ambasadorka kampanii, która otwarcie podzieliła się swoją historią zmagań z hejtem spowodowanym jej wyglądem. Filip Cembala, aktor, wokalista i autor książki „Lowizm, czyli na szlaku po ulgę”, który opowiedział, jak filozofia akceptacji siebie pomogła mu uporać się z nienawiścią. Ich poruszające historie były źródłem inspiracji i nadziei, pokazując, że każdy może znaleźć siłę, by zmierzyć się z mową nienawiści.

– Podczas programu przedstawiliśmy wyniki najnowszych badań przeprowadzonych w ramach kampanii, które ukazały skalę problemu hejtu w Polsce oraz jego negatywne skutki dla ofiar. Zwróciliśmy uwagę na to, jak istotne jest budowanie odporności psychicznej oraz zrozumienie, że hejt często wynika z problemów samych hejterów – ich frustracji, braku akceptacji siebie czy niskiego poczucia wartości. – mówi Ilona Adamska.

 


Dlaczego walka z hejtem jest tak ważna? Hejt może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak: obniżenie samooceny, zaburzenia psychiczne (depresja, stany lękowe), myśli samobójcze. Dlatego tak ważne jest, aby przeciwdziałać temu zjawisku, zaczynając od siebie – poprzez budowanie wyrozumiałości, wspieranie innych i naukę akceptacji własnych słabości.

– Jak podkreśliliśmy podczas programu, zmiana świata na lepszy rozpoczyna się od wewnętrznej przemiany każdego z nas. – dodaje Adamska.

– Kampania NIE HEJTUJĘ – MOTYWUJĘ trwa! Wkrótce ruszamy z kolejnymi inicjatywami, które mają na celu edukację, wsparcie ofiar hejtu oraz budowanie społeczności opartej na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.
– zapowiada Ilona Adamska, red. naczelna portalu Planeta Kobiet, pomysłodawczyni akcji przeciwko hejtowi.

Pamiętajmy: kochaj siebie, szanuj innych. To małe kroki, które mogą prowadzić do wielkich zmian.


Więcej o kampanii na stronie: https://www.niehejtujemotywuje.pl/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Ilona Adamska o hejcie w Pytaniu na Śniadanie
Ilona Adamska, Prezes Fundacji „W zgodzie ze sobą”, pomysłodawczyni kampanii Nie hejtuję-motywuję oraz wydawca naszego portalu, miała ogromną przyjemność pojawić się w programie „Pytanie na Śniadanie” emitowanym na antenie TVP2. Celem spotkania było poruszenie niezwykle ważnego tematu – hejtu, jego przyczyn, skutków oraz sposobów walki z tym zjawiskiem.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2025 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe