Czwartek, 18 sierpnia 2022r. Bogusława, Bronisława, Ilony
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Pewność siebie i zdrowie zamknięte w uśmiechu

Pierwsze wrażenie, jakie robimy na drugim człowieku, ma ogromne znaczenie w dalszym budowaniu z nim relacji. I chociaż może wydawać się to okrutne czy nawet nieco małostkowe, nie oszukamy biologii i sposobu funkcjonowania podświadomej części naszego mózgu. Dbałość o prezencję jest zatem niezwykle istotna.
Wygląd to oczywiście nie wszystko, a najważniejszą wartością jest zdrowie. Warto jednak brać pod uwagę, że zdrowie ciała ma ogromny wpływ na stan umysłu i na odwrót. Dlatego koniecznie trzeba patrzeć na siebie holistycznie, czyli całościowo zarówno z punktu widzenia ciała jak i umysłu. A stan uzębienia to jeden z tych aspektów zdrowotnych, które wpływają na nas kompleksowo.

Zdrowe zęby a pewność siebie

Nie jest żadną tajemnicą, że biały uśmiech i proste zęby to przepustka do większej pewności siebie, ale także do lepszego „pierwszego wrażenia”. To psychologicznie potwierdzony fakt, że dobrze wyglądając, wyżej unosimy głowę, mamy mniejszą tendencję do garbienia się i jesteśmy odważniejsi, chętniej przebywamy w towarzystwie. Budując taki nasz obraz w oczach innych ludzi, od razu otwieramy sobie wiele zamkniętych wcześniej drzwi. Ale nie chodzi jedynie o to, jak widzą nas inni. Istotne jest to, że my sami czujemy się lepiej we własnym ciele – swobodniej i bardziej atrakcyjnie. A stąd już bardzo niedaleko do znaczącej poprawy humoru i nastawienia na co dzień.

Zdrowe zęby = zdrowe ciało?

Wiele osób nie wie, że próchnica, czy stany zapalne w obrębie jamy ustnej, mogą mieć ogromny wpływ na cały organizm. Obecnie lekarze wiążą zaniedbanie naszego uzębienia z wieloma chorobami, których w pierwszej chwili w ogóle byśmy nie wymienili jako wywołane przez próchnicę. Jak się okazuje może mieć ona wpływ na problemy z wieloma narządami, ale także przyczyniać się do zaburzeń odżywiania czy snu (nie tylko z powodu bólu), Co na ten temat mówią specjaliści?

- Dbałość o stan naszego uzębienia powinna być priorytetem nie tylko, jak się już utarło w ostatnich dekadach, dla kobiet w ciąży. To jeden z podstawowych aspektów codziennej troski o zdrowie, który przekłada się na zdrowie naszego ciała oraz na nasze samopoczucie. Nieleczona próchnica może doprowadzić do stanów zapalnych struktur okalających zęby, kości, zatok szczękowych, oczu i wielu innych narządów, a także zaostrzenia chorób towarzyszących. Stopień przyswajalności bakterii do krwi za pośrednictwem naszej jamy ustnej jest ogromny i groźny w skutkach. Psychologicznie prowadzi do alienacji, wycofania, a w skrajnych przypadkach do depresji i mówi się o tym zdecydowanie zbyt rzadko –
twierdzi dr n.med. Monika Pordes.

W jaki sposób dbać o zęby?

Nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno na to, aby zadbać o piękny i zdrowy uśmiech. Codzienna higiena to oczywiście podstawa, ale niewielu z nas wie, że to nie wszystko.

- Pamiętajmy o tym, aby przynajmniej raz w roku wybrać się do lekarza na profesjonalne czyszczenie zębów z kamienia oraz piaskowanie. Warto również regularnie badać stan uzębienia, aby w porę zareagować, gdy pojawi się próchnica. Oprócz takich podstawowych zabiegów polecam również inne, które pomogą nam poczuć się pewniej ze swoim uśmiechem. W Dr Pordes Implant Dental Clinic oferujemy cały pakiet usług, które przywracają naszym pacjentom dawno utracony lub nadwyrężony uśmiech; naszą misją jest pomoc ludziom w odzyskaniu zdrowia. Nowoczesna implantologia, chirurgia stomatologiczna i rehabilitacja narządu żucia, to trzon naszej działalności, lecz ze względu na kompleksowość zagadnienia zajmujemy się także protetyką estetyczną czy prostowaniem i wybielaniem zębów – tłumaczy dr n.med. Monika Pordes. Dr n.med. Monika Pordes – od ponad 20 lat spełnia marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu swoich pacjentów.

Dr Pordes Implant Dental Clinic to miejsce, gdzie najnowsza technologia, wiedza i precyzja wykonywanych zabiegów składa się na sukces leczenia. Jak sama mówi, stomatologia to dla niej nie tylko pasja. To kompilacja nauki, fascynacji zawodem i zamiłowania do piękna. To rzetelne rzemiosło i sztuka w jednym.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Pewność siebie i zdrowie zamknięte w uśmiechu
Pierwsze wrażenie, jakie robimy na drugim człowieku, ma ogromne znaczenie w dalszym budowaniu z nim relacji. I chociaż może wydawać się to okrutne czy nawet nieco małostkowe, nie oszukamy biologii i sposobu funkcjonowania podświadomej części naszego mózgu. Dbałość o prezencję jest zatem niezwykle istotna.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe