Czwartek, 18 sierpnia 2022r. Bogusława, Bronisława, Ilony
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak zacząć życie za granicą?

Jak zacząć życie za granicą – to pytanie zadaje sobie wiele osób decydujących się na emigrację zarobkową. Wyjazd za pracą to bowiem coraz częstszy wybór Polaków. Nawet jak wyjeżdżamy blisko i z pozoru dobrze znane regiony nie jesteśmy wolni od obaw i wątpliwości, szczególnie wśród osób po raz pierwszy wyjeżdżających do pracy za granicę. O czym pamiętać wyjeżdżając? Jak przygotować się do pracy i życia na obczyźnie?

Nauka języka


W wielu krajach takich jak Niemcy, Francja, Włochy czy Hiszpania mało kto zna angielski, a jeszcze mniej osób używa go na co dzień. W sklepie, aptece, u lekarza, w kinie, pralni, a przede wszystkim w pracy porozumiewać będzie się w rodzimym języku. Naukę tego języka warto więc rozpocząć na kilka miesięcy przed wyjazdem. Dużym ułatwieniem będzie nawet znajomość podstaw. Dobrym rozwianiem jest nie tylko nauka typowych zwrotów, ale i wyrażeń powiązanych z branżą, w której będzie się pracować. Słówek powiązanych z daną branżą warto szukać na tematycznych blogach. Poradnik opiekunek dla emigrujących do Niemiec na opieka.felizajob.pl/poradnik-opiekunki/warto-wiedziec/ zgromadził np. obszerny słowniczek dla osób, które chcą podjąć zatrudnienie w branży opiekuńczej w Niemczech.


Poduszka finansowa

Praca za granicą to ciężki kawałek chleba. Nie każdy się w niej odnajdzie, niektórzy już po kilku pierwszych tygodniach będą chcieć wracać do domu.

Niestety praca za granicą, szczególnie ta szukana na własną rękę może też wiązać się z oszustwem. Jakiego rodzaju? Szef nie wypłaci wynagrodzenia, warunki zatrudnienia będą nie takie jak w ogłoszeniu lub okaże się, że obiecywanej pracy w ogóle nie ma. To, dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem zgromadzić pieniądze będące tzw. poduszką finansową. Pozwoli ona na bezpieczny powrót do kraju, skontaktowanie się z rodziną lub też da czas na znalezienie nowej pracy. Aby uchronić się przed oszustwem, warto też korzystać ze sprawdzonych i legalnie działających agencji pracy, które zadbają o bezpieczeństwo emigrantów zarobkowych. 

 


Wsparcie na każdym poziomie

Praca poza ojczyzną wiąże się często z opuszczeniem rodziny, przyjaciół, znajomych. Prowadzi to do poczucia osamotnienia, pogorszenia nastroju, chandry, a nawet depresji. W pierwszych tygodniach i miesiącach ważne jest więc wsparcie i to nie tylko najbliższych będących daleko, ale też rodaków na miejscu. Aby takie otrzymać, warto zaprzyjaźnić się z tymi pracującymi w danym miejscu. Najłatwiej takie znajomości nawiązać w miejscu pracy lub… online. Na Facebooku działa wiele grup zrzeszających, chociażby Polaków pracujących w Niemczech, a nawet w konkretnym niemieckim mieście. Nowi znajomi nie tylko umilą pierwsze chwile na emigracji, ale także będą skarbnicą wiedzy o życiu w danym mieście, pomogą w załatwieniu formalności, powiedzą rozwiązania, wyjaśnia wątpliwości.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak zacząć życie za granicą?
Jak zacząć życie za granicą – to pytanie zadaje sobie wiele osób decydujących się na emigrację zarobkową. Wyjazd za pracą to bowiem coraz częstszy wybór Polaków. Nawet jak wyjeżdżamy blisko i z pozoru dobrze znane regiony nie jesteśmy wolni od obaw i wątpliwości, szczególnie wśród osób po raz pierwszy wyjeżdżających do pracy za granicę.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

dobre ujęcie tematu
Olka  2022-06-26 00:54:56


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe