Czwartek, 18 sierpnia 2022r. Bogusława, Bronisława, Ilony
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Prezent dla nauczyciela na koniec roku

W dniu zakończenia roku szkolnego korytarze wypełniają się radosnym śmiechem i... wonią ciętych kwiatów. Choć urzekają zapachem i wyglądem, nauczyciele dostają ich całe mnóstwo. Warto więc zastanowić się nad innym prezentem – takim, który zaskoczy i zostanie na lata. Czym zatem obdarować wychowawcę lub ulubionego nauczyciela?
Planując zakupy warto pamiętać, że nauczyciel jako urzędnik państwowy nie powinien przyjmować prezentów o wartości wyższej niż 50 zł. Najlepiej postawić zatem na przemyślane upominki, które symbolicznie wyrażą wdzięczność za zaangażowanie i będą stanowiły miłą pamiątkę.

Książka z dedykacją

Myśląc o prezencie na zakończenie roku szkolnego, wielu rodziców i uczniów skłania się ku książce. To dobry trop, ale odpowiedni dobór tytułu często stanowi nie lada wyzwanie. Jak sobie z tym poradzić? Uczniowie mogą spróbować wybadać wcześniej, jaka tematyka szczególnie interesuje wychowawcę lub ulubionego nauczyciela – okres po wystawieniu ocen sprzyja luźniejszym rozmowom. Jeśli jednak nie uda się ustalić preferencji czytelniczych, warto zdać się na intuicję, a przede wszystkim sięgnąć po nowości wydawnicze. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że książka już stoi na półce obdarowanej osoby. Nie zapominajmy też o dedykacji – kilka miłych słów i szczere podziękowania z pewnością sprawią dużo radości.

Wprost wymarzoną pozycją na tę okazję wydaje się najnowsza powieść noblistki Olgi Tokarczuk – „Empuzjon” (Wydawnictwo Literackie). Dobrym wyborem będą też ciekawe reportaże, np. „Wielka historia małej wyspy. Jak Islandia zmieniła świat” Egilla Bjarnasona (Znak Literanova) i „Liczby nie kłamią” Vaclava Smila (Wydawnictwo Insignis) czy biografia Kory „Słońce bez końca” Beaty Biały (Dom Wydawniczy Rebis). A co sprezentować oczytanemu poloniście? Zamiast sięgać po klasyki (znane nauczycielowi na wyrywki), warto rozważyć chociażby „Fakty muszą zatańczyć” Mariusza Szczygła (Dowody na istnienie) – niedawno wydany esej o reportażach i literaturze non-fiction.

Większość nauczycieli doceni również wciągający kryminał czy thriller. Szczególnie warte uwagi są powieści: „Plac Senacki 6 PM” Vincenta V. Severskiego (Wydawnictwo Czarna Opcja) i „Czerwona ziemia” Marcina Mellera (Wydawnictwo W.A.B). Pierwsza z nich nawiązuje do wydarzeń końca XX wieku, zainteresuje więc entuzjastę historii. Natomiast druga zabiera czytelnika w podróż po Afryce i sprawdzi się jako prezent dla miłośnika sensacyjnych fabuł.

Czas na relaks

Wśród grona pedagogicznego nietrudno znaleźć entuzjastę dobrej kawy czy aromatycznej herbaty. Dlatego strzałem w dziesiątkę może okazać się ręcznie wykonana filiżanka lub kubek z rysunkiem bądź napisem nawiązującym do zainteresowań. W Strefie Design na Empik.com dostępny jest szeroki wybór wzorów: od polskich zakładów ceramicznych po niszowe marki. Znaleźć tam można np. kubki Nadwyraz z dowcipnymi ilustracjami inspirowanymi literaturą, ręcznie malowane naczynia od My Mug Company i for.rest i wiele innych.

Dobrą alternatywą dla kwiatów będą także słodycze. Warto poszukać łakoci w specjalnym opakowaniu z napisem „Dziękuję” – takie upominki wyglądają bardzo efektownie. Ostatnio coraz popularniejsze stają się zestawy słoiczków z miodem ze smakowymi dodatkami czy naturalne konfitury – idealne uzupełnienie filiżanki z aromatycznym naparem. Taki prezent pozwoli wyróżnić się na tle innych roczników i będzie dla nauczyciela miłym zaskoczeniem.

Drobna personalizowana niespodzianka

Oprócz klasycznych prezentów – książek, kubków i słodyczy – warto wziąć pod uwagę również inne opcje. Można pokusić się o upominek tematyczny, np. nauczycielowi plastyki podarować zestaw pędzli, geografowi brelok z kompasem, a informatykowi – torbę na laptopa z ciekawym wzorem.

Nie brakuje też uniwersalnych propozycji. Niesłabnącą popularnością wśród klientów Empiku cieszą się puzzle. Jako upominek dla nauczyciela sprawdzi się zestaw ze słynnym dziełem sztuki lub z kultową panoramą miasta. Dobrym pomysłem będzie także piękny album na zdjęcia – wypełniony fotografiami z rozmaitych wycieczek i szkolnych wydarzeń lub całkowicie pusty. Lato to czas, gdy sięgamy po aparat szczególnie często, dlatego miejsce do kolekcjonowania wspomnień na pewno się przyda. Nauczyciela ucieszyć może też notes – w ostatnich latach w Polsce pojawiło się mnóstwo wyspecjalizowanych marek, które oferują bardzo przemyślane zeszyty dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Na Empik.com lub w ofercie salonów z pewnością uda się znaleźć taki, który pozytywnie zaskoczy nauczyciela.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Prezent dla nauczyciela na koniec roku
W dniu zakończenia roku szkolnego korytarze wypełniają się radosnym śmiechem i... wonią ciętych kwiatów. Choć urzekają zapachem i wyglądem, nauczyciele dostają ich całe mnóstwo. Warto więc zastanowić się nad innym prezentem – takim, który zaskoczy i zostanie na lata. Czym zatem obdarować wychowawcę lub ulubionego nauczyciela?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe