Czwartek, 18 sierpnia 2022r. Bogusława, Bronisława, Ilony
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Ciąg dalszy bestsellerowej opowieści o psie Hektorze

Hektor powraca. W wielkim stylu. Staje się podróżnikiem w czasie i... Jest mądry, ciekawski, uwielbiany przez ludzi, kocha podróże i przygody... Kto bardziej niż pies Hektor może nadawać się na najbliższego przyjaciela i życiowego przewodnika dziecka? Fani w końcu doczekali się kontynuacji jego przygód, a opowieść już zachwyciła jeden z największych autorytetów językowych, profesora Jana Miodka.
Premiera drugiej książki autorstwa Renaty Kamińskiej pt. „Hektor i wehikuł czasu” czyli pełna przygód wyprawa do roku 2020, jest zaplanowana na 21 maja, w Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej. Nowa książka to wartka, pełna przygód opowieść o podróży psa Hektora, uwrażliwiająca na różnorodność kultur, współczesne problemy i zagrożenia. Rodzice powinni przygotować się na poważne rozmowy o bardzo ważnych sprawach!

Tym razem pies Hektor dociera wehikułem czasu do roku 2020. W swojej podróży dookoła świata jest obserwatorem przełomowych wydarzeń i zjawisk m.in. pandemii, zmiany klimatu, brexitu, ruchu BML, wielokulturowości itd. Tak, jak dziecko zadaje pytania i szuka odpowiedzi, by zrozumieć złożoność współczesnego świata. Tematyka książki pomaga rodzicom, opiekunom czy nauczycielom podjąć rozmowy z dzieckiem na trudne tematy, w oparciu o własny system wartości i wiedzę.

Barwne opisy pozwalają przenieść się do kolorowych i pełnych aromatów Indii, napić się tradycyjnej herbatki five o’clock czy wreszcie wziąć udział w rozdaniu Złotych Globów. Podróż do Australii w czasie wielkiego pożaru, na skutek działalności człowieka, motywuje czytelnika do tropienia przyczyn zmian klimatu oraz wprowadzania nawyków, ratujących naszą planetę. Hektor rozkocha dziecięce serducha, które chętnie będą wracały do wspólnych przygód i planowały kolejne.

Książka zebrała liczne, pozytywne recenzje i otrzymała patronat różnych organizacji i instytucji m.in.: Westminster Children's University w Londynie, Granice.pl – wszystko o literaturze, Dziecko w Warszawie, Miasto Dzieci, Magazyn Dzieci, Kumpel, Europejski Klub Kobiet, Centrum Kadry Dyrektorskiej Edukator, Cooltura24, Blog Dziecioczytanie itd.

O Hektorze autorka opowiadała też w programie telewizyjnym prof. Jana Miodka „Słownik polsko@polski". Za swój projekt crowfundingowy znalazła się również wśród 5 finalistów konkursu BOLD Awards III w kategorii projektów Crowdfundingowych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w kwietniu 2022 w Wenecji we Włoszech.

 


„Z wielką satysfakcją i radością zanurzyłem się w psi świat Hektora, a także z podziwem dla Autorki, że tak pięknie weszła w świat tego czworonoga.” - prof. Jan Miodek, wybitny uczony, językoznawca

„Jeśli macie ochotę na piękną i wartościową podróż po świecie, to koniecznie dołączcie do Hektora!” - Magdalena Mentel, redaktor prowadząca Magazynu Dzieci

„Jeśli drogi rodzicu szukasz książki, która pomoże Ci rozmawiać z dzieckiem na temat tego, co dzieje się na świecie, jest to idealna pozycja wyjściowa.” - mgr Natalia Supeł, psycholog dzieci i młodzieży

Pierwszą edukacyjną książkę pt. „Hektor, psia opowieść" (ang: ‘Hector, A Dog’ Story’) Renata Kamińska wydała w 2020 roku w języku polskim i angielskim. Tematyka książki przełamuje tabu trudnych tematów w literaturze dziecięcej jak: wojna, śmierć , stosunek do Boga, dyskryminacja, porzucenie itd. Książka znalazła się też na liście rekomendowanych książek o zwierzętach Portalu E-Dziecko wydawanego przez Gazetę Wyborczą oraz hinduskiego Robin Age, Austrialian Dog Lover, angielskiego Your Dog Magazine i innych. Doczekała się też ukraińskiej wersji w ramach projektu crowdfundingowego „Hektor i Przyjaciele dla Ukrainy”. Książka jest czytana w ponad 16 krajach na 5 kontynentach. Została włączona też do programumentorskiego o psach dla dzieci pod patronatem Westminster Children's University w Londynie. W ramach niego Renata prowadzi w szkołach warsztaty z rozwoju empatii.

Wpisując kod HEKTOR na stronie https://www.hectorandfriends.com można skorzystać z 15% zniżki.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Ciąg dalszy bestsellerowej opowieści o psie Hektorze
Hektor powraca. W wielkim stylu. Staje się podróżnikiem w czasie i... Jest mądry, ciekawski, uwielbiany przez ludzi, kocha podróże i przygody... Kto bardziej niż pies Hektor może nadawać się na najbliższego przyjaciela i życiowego przewodnika dziecka? Fani w końcu doczekali się kontynuacji jego przygód, a opowieść już zachwyciła jeden z największych autorytetów językowych, profesora Jana Miodka.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe