Czwartek, 18 sierpnia 2022r. Bogusława, Bronisława, Ilony
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu?

Przebicie uszu oraz pierwsze kolczyki to duże wydarzenie dla każdego dziecka. Jednak także dorośli odczuwają dużo emocji, gdy postanawiają dodać kolejne ozdoby na swoich uszach. Proces przebicia uszu to nie tylko możliwość noszenia biżuterii, ale także odpowiednia pielęgnacja. Jak zmienić kolczyki po przebiciu uszu?
O czym warto pamiętać w ciągu najbliższych tygodni, po wykonaniu dziurek w uszach? Sprawdźcie nasz poradnik!

Przebicie uszu – kiedy zmienić kolczyki na inne?


Zanim na uszach pojawi się ulubiona biżuteria, trzeba odczekać kilka tygodni, aby ranki po przebiciu uszu zdążyły się dobrze zagoić. Ważny jest też sam proces wykonywania dziurek i to, gdzie zostanie przeprowadzony!

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do profesjonalnego studia piercingu, gdzie uszami zajmą się profesjonaliści. Do tego zadania wykorzystują oni specjalne igły, a nie, jak w przypadku kosmetyczki – popularnych pistoletów. Te z kolei nie gwarantują całkowitego zabezpieczenia od zarazków, ponieważ trudno je całkowicie zdezynfekować. Przebicie uszu igłą w salonie piercingu pozwoli na szybsze zagojenie i kolejny etap, kiedy można zmienić kolczyki.

Warto pamiętać, że proces rekonwalescencji trwa zazwyczaj około miesiąca po zabiegu. Pierwsze kolczyki, jakie otrzymacie po przebiciu uszu, wykonane są ze stali chirurgicznej, bezpiecznej dla skóry i nie powodującej podrażnień.

Kiedy można zmienić kolczyk w uchu – pamiętaj o pielęgnacji!


W ciągu pierwszych tygodni od założenia kolczyków należy pamiętać o codziennym przecieraniu ranki specjalnym środkiem dezynfekującym. Warto powstrzymać się od dotykania palcami uszu, a zwłaszcza wrażliwej okolicy z kolczykami. Nie należy też wyjmować hipoalergicznej biżuterii z dziurek przed upływem 6 tygodni.

Ważny jest też sposób, w jaki śpicie. Dobrym rozwiązaniem jest codzienne zmienianie poszewki od poduszki. Nie należy leżeć na stronie, na której znajduje się nowy kolczyk. Jeśli przebite zostały oboje uszu, lepiej na początku spać na wznak, aby dodatkowo nie podrażniać skóry.

Zanim nastąpi moment, kiedy można zmienić kolczyki po przebiciu, lepiej unikać pływania w basenie oraz korzystania z sauny. Także podczas mycia głowy dobrze jest dodatkowo przepłukać okolice uszu, aby w rankach nie pozostały resztki kosmetyków.

Kiedy zmienić pierwsze kolczyki i jakie wybrać?

Gdy minie pierwszych 5-6 tygodni od przebicia uszu, można założyć nową biżuterię. Nie należy od razu korzystać ze wszystkich kolczyków, jakie posiadamy w domu. Na samym początku sprawdzą się ozdoby wykonane ze złota lub srebra. Szeroki wybór takich kolczyków na rynku (m.in. na https://zegarownia.pl/modna-bizuteria/bizuteria-damska) sprawia, że bez problemu każdy może znaleźć modele idealne dla siebie. Warto przy tym pamiętać, aby dodatki wykonane były z czystych metali, bez sztucznych domieszek, które mogą podrażniać skórę.

Jeśli w momencie, kiedy można zmienić kolczyki po przebiciu, skóra na uszach zacznie źle reagować na nowe ozdoby, można wrócić do biżuterii wykonanej ze stali chirurgicznej. W niektórych przypadkach gojenie się ran trwa o wiele dłużej. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest noszenie hipoalergicznych kolczyków, aż do momentu, gdy dziurki całkowicie się wygoją.

Kiedy można zmienić kolczyk po przebiciu na wiszące i większe?

Biżuteria ze stali chirurgicznej, którą otrzymujecie w momencie przebicia uszu, ma postać niewielkich wkrętów, zakończonych z drugiej strony motylkowym zapięciem. Taki kolczyk nie odstaje od uszu i istnieje małe ryzyko, że zaczepi o część garderoby czy włosy.

Dlatego przez pierwsze 5 miesięcy od przebicia uszu, nie należy nosić ozdób, które mogą nadmiernie rozciągać dziurki i być obciążeniem dla płatka ucha. Dopiero po tym czasie następuje moment, kiedy można zmienić kolczyk po przekłuciu i zdecydować się na bardziej ozdobne rozwiązania.

fot. Kurgu128
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu?
Przebicie uszu oraz pierwsze kolczyki to duże wydarzenie dla każdego dziecka. Jednak także dorośli odczuwają dużo emocji, gdy postanawiają dodać kolejne ozdoby na swoich uszach. Proces przebicia uszu to nie tylko możliwość noszenia biżuterii, ale także odpowiednia pielęgnacja. Jak zmienić kolczyki po przebiciu uszu?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe