Sobota, 21 maja 2022r. Jana, Moniki, Wiktora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Demakijaż? Sprawdź czy nie popełniasz błędów!

Każda z kobiet dąży do posiadania nieskazitelnej skóry twarzy, codziennie aplikując na nią wszelkiego rodzaju kremy, serum czy inne produkty. Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest regularna pielęgnacja, aby utrzymać cerę w jak najlepszej kondycji na długie lata. Wykonujemy ją zazwyczaj przynajmniej dwa razy dziennie, co sprawia, że stało się to już naszą rutyną.
Dzięki temu, że robimy ją automatycznie i bez zastanowienia oszczędzamy sporo czasu, jednak z drugiej strony czyha na nas również kilka zagrożeń. Z czasem może okazać się, że nie robimy tego z należytą dokładnością, co odbija się na skuteczności wykonywanych czynności i stosowanych produktów. Często ta kwestia dotyczy oczyszczania naszej cery. Ponadto, wiele z nas nie jest świadomych tego, że popełniamy błędy, które mogą przyczynić się do pogorszenia stanu skóry naszej twarzy. Oczyszczanie to jeden z najważniejszych kroków, który powinien zostać wykonany z należytą starannością bez pominięcia któregokolwiek etapu. W przeciwnym wypadku na naszej cerze szybko zauważymy niedoskonałości, a w dłuższej perspektywie przyczynimy się do szybszego pojawienia oznak starzenia. O czym więc należy pamiętać?

Płyn micelarny i co dalej

Większość z nas każdego dnia wykonuje mocniejszy bądź lżejszy makijaż. Bez względu na to, do której grupy należysz na pewno płyn micelarny lub mleczko do makijażu nie jest Ci obce. Dzięki tym produktom możemy pozbyć się zrobionego rano make’upu, jednak czy na tym powinnyśmy poprzestać? Zdecydowanie nie, to dopiero pierwszy krok prawidłowego oczyszczania cery. Choć na pierwszy rzut oka skóra twarzy wydaje się być pozbawiona wszelkich pozostałości czy jakichkolwiek zanieczyszczeń to w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Po wykonaniu demakijażu powinnyśmy umyć naszą twarz. Świetnie sprawdzi się tu specjalny żel czy pianka do mycia twarzy z kwasem salicylowym, które sprawią, że cera zostanie dogłębnie oczyszczona. Z drugiej strony, z pewnością są wśród nas takie osoby, które wykonują właśnie ten drugi krok, ale .. z pominięciem pierwszego. To również stwarza idealne warunki do tego, aby na naszej twarzy pojawiły się niechciane zmiany, a skutki starzenia w postaci zmarszczek zobaczymy znacznie szybciej niż byśmy tego chciały. Dopiero po wykonaniu tych dwóch faz możemy przejść dalej, czyli do zastosowania toniku do twarzy.

Tonik do twarzy

Kiedy już wiemy jak powinna wyglądać faza oczyszczania skóry naszej twarzy należy przejść do kolejnej kwestii, która pomijana jest jeszcze częściej. Mowa tu o zastosowaniu toniki do twarzy. Na pewno wiele z nas spotkało się już z tym określeniem, jednak nie każda wie jak ważny jest to krok w codziennej pielęgnacji. Produkt ten jest odpowiedzialny za przywrócenie prawidłowego pH naszej skóry, która po wykonaniu oczyszczania zmieniła swój odczyn w kierunku zasadowym. Właściwości toniku do twarzy umożliwiają powrót do jej naturalnego odczynu, czyli kwaśnego. Dzięki temu cera zostaje ukojona i wyciszona. Ponadto, po zastosowaniu tego produktu wszelkie bakterie czy mikroorganizmy nie będą miały szansy na rozwinięcie się, a w konsekwencji unikniemy ich negatywnego oddziaływania. Dopiero teraz nasza skóra jest gotowa, aby zaaplikować na nią kremy, serum czy inne produkty, które teraz mają szansę na maksymalne wchłonięcie się i spełnienie swojej roli.

Demakijaż oka


Trzecim z najczęściej popełnianych błędów to nieprawidłowy demakijaż oka. Skóra wokół nich jest niezwykle delikatna i cienka, co powoduje, że bardzo łatwo jest doprowadzić do jej uszkodzenia. Efekty nieodpowiednio przeprowadzonego oczyszczania możemy zauważyć zaraz po jego wykonaniu w postaci podrażnienia i zaczerwienienia. Jednak co gorsze, konsekwencje tego działania zauważymy także w dłuższej perspektywie. Możemy mieć pewność, że efekty starzenia zaobserwujemy szybciej niż później, a ich zniwelowanie na pewno będzie bardziej problematyczne, niż zadbanie o jej kondycję zawczasu. W momencie, gdy nakładamy na płatek kosmetyczny płyn micelarny lub mleczko do demakijażu powinnyśmy przez około 10/15 sekund przytrzymać go przy oku, aby tusz do rzęs miał szansę się rozpuścić. Dopiero później delikatnymi, okrężnymi ruchami usuwamy jego pozostałości. Pamiętajmy o tym, aby nie pocierać ani nie naciągać mocno skóry, ponieważ to właśnie te czynności spowodują pojawianie się zmarszczek, sińców czy doprowadzą do utraty elastyczności.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Demakijaż? Sprawdź czy nie popełniasz błędów!
Każda z kobiet dąży do posiadania nieskazitelnej skóry twarzy, codziennie aplikując na nią wszelkiego rodzaju kremy, serum czy inne produkty. Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest regularna pielęgnacja, aby utrzymać cerę w jak najlepszej kondycji na długie lata. Wykonujemy ją zazwyczaj przynajmniej dwa razy dziennie, co sprawia, że stało się to już naszą rutyną.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe