Sobota, 23 października 2021r. Edwarda, Marleny, Seweryna
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Nowy portal pomaga a zrównoważony rozwoj

Nie tak dawno Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła cele milenijne. Teraz widzimy związane z nimi hasła praktycznie na każdym kroku. I pomimo tego, że liczba osób zainteresowanych ekologią i zrównoważonym rozwojem rośnie, zrozumienie, jak te cele można wprowadzić w życie, jeszcze kuleje.
Równowaga Eco, portal, który ruszył 12 maja, ustawił sobie za cel umożliwienie wprowadzenia Celów Zrównoważonego Rozwoju w życie nie tylko w łatwy sposób, ale również przydatny. Tematy takie jak zdrowie i psychologia pozwalają nam poznać nowy sposób dbania o siebie – w kontekście zmieniającego się klimatu, ale również w przyjazny dla środowiska sposób.

Dla ludzi, ale też dla biznesu


Równowaga Eco chce służyć szerokiej publiczności, więc ciekawe i przydatne informacje mogą tu znaleźć nie tylko osoby indywidualne, ale również przedsiębiorcy. Większe firmy skorzystają z porad projektowania ekologicznego, zrozumienia gospodarki okrężnej, a także etycznych praktyk biznesowych. Startupy natomiast znajdą inspiracje i sposoby na małe zmiany o dużym znaczeniu – ekonomicznym jak i dla planety.

Założycielka portalu, Natasha Syed, mówi o ekologii w biznesie w następny sposób: - Zrównoważony rozwój przestaje być modnym pojęciem na świecie i zaczyna być poniekąd jedną z podstaw konkurencyjnej przewagi w biznesie. Możemy się spodziewać, że w nie tak dalekiej przyszłości każdy biznes będzie zrównoważony. Biznesy, które nie potrafią zaimplementować tego do swojej strategii, po prostu będą wypychane z rynku. Warto więc zadbać o to, by wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju do biznesu już od pierwszego dnia.

Portal kładzie szczególny nacisk na promocję Gospodarki Okrężnej, która od 2019 roku jest promowana na szczeblu krajowym w Poslce. W Unii Europejskiej przejście do tego modelu biznesowego jest podkreślane od 2015 roku, a do 2050 oczekuje się jego pełne zaadoptowanie przez wszystkie firmy. Jest to zatem bardzo aktualny temat do poznania przez biznesy, zakładające długoterminową perspektywę istnienia.

Technologia na zielono


Portal nie omija też tematu nowoczesnej technologii i jej zastosowania do ratunku klimatu. Między innymi, możemy poczytać o stosowaniu sztucznej inteligencji w technologiach budowania inteligentnych miast i sieci elektrycznych. Możemy też bliżej poznać postęp technologiczny w dziedzinie ratowania klimatu, jak na przykład geoinżynieria klimatu. Równowaga Eco posiada Eco Trustmark i oficjalnie wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju. Jednym z najbardziej przez nich podkreślanych jest Cel 17 – Współpraca na Rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. Możliwości współpracy są dostępne dla biznesów, organizacji pozarządowych, jak i osób indywidualnych. 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Nowy portal pomaga a zrównoważony rozwoj
Nie tak dawno Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła cele milenijne. Teraz widzimy związane z nimi hasła praktycznie na każdym kroku. I pomimo tego, że liczba osób zainteresowanych ekologią i zrównoważonym rozwojem rośnie, zrozumienie, jak te cele można wprowadzić w życie, jeszcze kuleje.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe