Sobota, 23 października 2021r. Edwarda, Marleny, Seweryna
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Wiosenne porządki w sypialni w duchu eko!

Jeśli na wiosnę planujemy odświeżyć sypialnię, należy dobrze zaplanować działania – wtedy szybko zobaczymy efekty naszej metamorfozy i porządków. Warto przy tej okazji zastosować kilka ekologicznych trików, dzięki którym unikniemy użycia chemicznych detergentów. To również świetna okazja na wymianę kołder i poduszek, na przykład na linię EKO Wendre.
Do sprzątania gotowi, start!

Wywietrz lub upierz kołdry i poduszki. W ciepły słoneczny dzień warto wynieść pościel na balkon lub ułożyć na parapecie i zostawić na parę godzin. Jeżeli warunki pogodowe akurat nie sprzyjają, możemy wywietrzyć tekstylia sypialniane wewnątrz pokoju, przy otwartym na oścież oknie. Pamiętajmy również o praniu kołdry i poduszki 2 lub 3 razy w roku. Dzięki temu zawsze będą czyste, świeże i wolne od roztoczy kurzu domowego.

Odkurz i odśwież materac. O czystość i świeżość materaca zadbajmy za pomocą zwykłej sody oczyszczonej: wystarczy równomiernie posypać powierzchnię materaca sodą i po upływie 2 godzin dokładnie odkurzyć go. Ten sprawdzony ekologiczny sposób jest zarazem najskuteczniejszy: soda neutralizuje nieprzyjemne zapachy i doskonale wchłania wilgoć.

 


Upierz narzuty i koce. Domowe tekstylia to prawdziwe siedlisko kurzu i pozornie niewidocznych zabrudzeń, dlatego tak ważne jest ich regularne czyszczenie. Pamiętajmy, aby sprawdzić zalecenia producenta co do prania i suszenia umieszczone na metce. Niektóre modele koców wymagają wyłącznie ręcznego prania lub delikatnego trybu, a przez niewiedzę łatwo popsuć ich estetyczny wygląd.

Wyczyść liście kwiatów. Zielone rośliny w sypialni to naturalny filtr i nawilżacz powietrza. Gdy są zakurzone, wytwarzają mniej tlenu i tracą swój świeży wygląd. Liście delikatnie przecieramy miękką wilgotną ścierką, a w przypadku roślin z drobnymi listkami najlepszym sposobem będzie umycie kwiatu pod prysznicem, zabezpieczając powierzchnię ziemi folią.

Środki czystości - zrób to sam


Zwykłe środki czyszczące nie są najbezpieczniejszym produktem dla naszego środowiska, dlatego warto zrobić je samodzielnie. Niezbędne składniki z kupimy w eko sklepach, a niektóre nawet znajdziemy w swojej kuchni. Na przykład ocet - tradycyjny, znany od pokoleń środek czyszczący, nie zawiera szkodliwych dla środowiska elementów, a dodatkowo jest niedrogi. Na jego bazie można przygotować preparat, który nadaje się do mycia szyb, podłogi, przecierania i dezynfekcji powierzchni.

Sklepowy proszek do prania też możemy zamienić na samodzielnie przygotowany eko preparat. W internecie można znaleźć wiele sprawdzonych przepisów na domowy proszek. By go wykonać wystarczy kilka składników dostępnych w sklepach ekologicznych, godzina poświęconego czasu i chęć przyjęcia rozwiązań przyjaznych środowisku.

 


Eko rozwiązanie w zasięgu ręki


Tekstylia sypialniane też mogą być ekologiczne. Takie rozwiązanie proponuje marka Wendre w nowej linii kołder i poduszek EKO, które w całości wykonane są z materiałów recyklingowych. Tkaniny, z których zostały wyprodukowane mają kolor złamanej bieli, ponieważ w procesie produkcji nie zostały poddane żadnej chemicznej obróbce. Pikowana poduszka EKO dobrze dostosowuje się do naturalnego ułożenia głowy i szyi podczas snu, a lekka, puszysta kołdra to idealny wybór dla osób ceniących ciepło i miękkość w dotyku. Produkty z linii są przyjazne alergikom, minimalizują rozwój roztoczy kurzu domowego, są uniwersalne i przeznaczone dla wszystkich miłośników dobrego snu.

Każde eko rozwiązanie w domu to dobry gest w kierunku środowiska naturalnego i szansa na czyste powietrze. Zadbaj o siebie i swój dom, troszcząc się również o naszą planetę. Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

*** Grupa Wendre jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 18 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek i materacy. Wendre ma biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród klientów grupy znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 126 mln Euro, a liczba zatrudnionych wynosi 800 pracowników. Główną częścią działalności Wendre są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Wendre, Familon oraz Geska. Grupa Wendre jest firmą świadomą ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% odpadów produkcyjnych.

Więcej informacji na: www.wendre.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Wiosenne porządki w sypialni w duchu eko!
Jeśli na wiosnę planujemy odświeżyć sypialnię, należy dobrze zaplanować działania – wtedy szybko zobaczymy efekty naszej metamorfozy i porządków. Warto przy tej okazji zastosować kilka ekologicznych trików, dzięki którym unikniemy użycia chemicznych detergentów. To również świetna okazja na wymianę kołder i poduszek, na przykład na linię EKO Wendre.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe