Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Już 200 szkół w Drużynie Energii!

Po obejrzeniu wszystkich filmów nadesłanych na etapie zgłoszeń, wyłoniliśmy 100 szkół, które dołączą do zeszłorocznej setki i będą ćwiczyć z ambasadorami w II edycji projektu Drużyna Energii. Sportowa rywalizacja ruszyła w poniedziałek i potrwa niemal do końca roku szkolnego. Poznaj szczegóły!
W tym roku uczniowie ponownie mieli za zadanie nagrać krótki film, pokazujący sportowy charakter ich szkoły. Razem z opiekunami stanęli na wysokości zadania. Konkursowe jury miało przed sobą naprawdę trudne zadanie!

– Uczniowie znów wykazali się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością, więc mieliśmy pozytywny ból głowy przy wyborze finałowej „setki”
– podkreśla Robert Leszczyński, dyrektor marketingu sportowego w firmie New Balance Polska, która jest partnerem technicznym Drużyny Energii. – Wspaniale było zobaczyć sportową pasję w kolejnych szkołach. Dziękujemy za wszystkie przesłane filmy.

Przyjęcie do programu 100 szkół oznacza, że w zabawie bierze udział już 200 placówek ze wszystkich zakątków kraju. Najwięcej reprezentantów mają województwa mazowieckie (32 szkoły), pomorskie (24) i wielkopolskie (21).

– Jesteśmy dumni, że do naszej sportowej rodziny dołączyły kolejne szkoły i projekt jest obecny w całej Polsce
– mówi Alicja Barbara Klimiuk, p.o. Prezesa Zarządu Energi SA, inicjatora i mecenasa projektu. – Młodzi ludzie, którzy pod wpływem inspirujących idoli pokochają sport i aktywność fizyczną, będą największym dziedzictwem naszego programu.

Treningi czas zacząć!

Od poniedziałku 25 lutego trwa etap sportowy projektu. Uczniowie z zakwalifikowanych szkół mają za zadanie wykonywać ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów i rejestrować to na krótkich filmach. Im więcej przesłanych filmów, tym większa szansa na zwycięstwo w finale miesiąca, co oznacza wygranie przez szkołę wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego i szansę na kolejne nagrody. Rywalizacja sportowa została podzielona na pięć etapów. W pierwszym uczniowie mają czas na przesyłanie filmów do niedzieli 10 marca. Zabawa potrwa aż do czerwca.

 


Sportowe nagrody czekają


Drużyna Energii odwiedzi każdego ze zwycięzców miesiąca. Sportowi idole przeprowadzą w szkołach lekcję WF-u zakończoną prowadzonym przez dziennikarza nc+ Bartosza Ignacika „turbokozakowym konkursem”, w której 20-osobowa reprezentacja szkoły (10 dziewczynek i 10 chłopców) zmierzy się z zadaniami od ambasadorów. Najlepsze szkoły w tej klasyfikacji otrzymają na koniec nagrody główne: czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy o wartości 10 000, 7 000 i 4 000 złotych. Tuż przed końcem roku szkolnego zwycięzcy poszczególnych etapów spotkają się na Stadionie Energa w Gdańsku, gdzie odbędzie się wielki finał II edycji z wręczeniem nagród i specjalnymi atrakcjami sportowo-artystycznymi.

Jeszcze więcej emocji


Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych, w którym aktywność fizyczna promują sportowi idole: Marek Citko, Krzysztof Golonka, Krzysztof Ignaczak i Bartosz Ignacik, do których w II edycji dołączyli Izabela Bełcik oraz Rafał „Lipek” Lipiński. Ambasadorzy zachęcają do aktywności fizycznej, pokazując ćwiczenia z elementami piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki i docierając do uczniów, m.in. poprzez media społecznościowe.

W II edycji, która rozpoczęła się 24 stycznia od konferencji prasowej na Stadionie Energa, ambasadorzy zdążyli już przeprowadzić lekcję WF-u specjalnie przygotowaną dla Szkoły Podstawowej nr 52 im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku, która wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem w pierwszej edycji projektu, ale nie wygrała żadnego z finałów miesiąca.

6 lutego Drużyna Energii gościła z kolei na rozgrywanym w Toruniu mityngu lekkoatletycznym „Copernicus Cup 2019”, który jest wspierany przez Grupę Energa i New Balance. Inicjatorem i mecenasem akcji Drużyna Energii jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport, a partnerem technicznym – New Balance Polska. W premierowej edycji projektu uczniowie przesłali łącznie ponad 20 000 filmów z ćwiczeniami, a Drużyna Energii przejechała 2 200 kilometrów, odwiedzając szkoły w Olszynach, Żorach, Gdyni, Kętrzynie i Łęgu Probostwie.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Już 200 szkół w Drużynie Energii!
Po obejrzeniu wszystkich filmów nadesłanych na etapie zgłoszeń, wyłoniliśmy 100 szkół, które dołączą do zeszłorocznej setki i będą ćwiczyć z ambasadorami w II edycji projektu Drużyna Energii. Sportowa rywalizacja ruszyła w poniedziałek i potrwa niemal do końca roku szkolnego. Poznaj szczegóły!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe