Środa, 22 maja 2019r. Emila, Neleny, Romy
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Normalność w dobie braku czasu

30 milionów – aż tyle Polaków korzysta z internetu, wynika z badania „Współczesny Konsument". 98% z nich deklaruje, że robi to minimum raz dziennie. W sieci przebywa 100% przedstawicieli tzw. pokolenia Z oraz 97% Millenialsów i starszych generacji. Polacy poświęcają na przeglądanie internetu średnio 2 godziny 6 minut dziennie.
Analizy wskazują dużą konsumpcję mediów i aplikacji społecznościowych. Człowiek jest jednostką o nadzwyczajnych potrzebach społecznych. W dobie cyfryzacji i pędzącego świata, wszystko chcemy mieć praktycznie od zaraz i większość aspektów przenosimy do „życia online”. W odpowiedzi na te potrzeby, każdego dnia powstaje tysiące aplikacji i portali internetowych na nasz smartfon, które maja za zadanie pomoc nam praktycznie w każdych okolicznościach. Są wśród nich również i takie które pomagają w znalezieniu drugiej połówki. Nie ma w tym już nic dziwnego że coraz częściej korzystamy z takich narzędzi i rozwiązań?

ASAP także w życiu prywatnym

Świat pędzi. Obecnie nie patrzymy na życie już w skali dni, czy nawet godzin. Co raz częściej spoglądamy na uciekające minuty i sekundy - zwłaszcza w szczytowych momentach dnia. Skupiamy się i to dobrze, na najdrobniejszych momentach, aby jak najbardziej wykorzystać każdy dzień, czy to w pracy, życiu prywatnym, czy w realizowaniu swoich pasji, zainteresowań, marzeń. Nie chcemy, aby czegoś nam zabrakło i w pogoni za samorealizacją szukamy prostych i skutecznych, a przede wszystkim najszybszych możliwych rozwiązań.

Bliska staje nam się filozofia słynnego już zwrotu biznesowego „ASAP” ( z ang. as soon as possible - najszybciej jak to możliwe) i przekładamy ją także na życie prywatne. Skoro praktycznie wszystko chcemy mieć tu i teraz, to dlaczego zatem nie pójść krok dalej i nie przenieść także i poznawania ludzi na najszybszy z możliwych sposobów - do sieci? Na to wpadli już ludzie na zachodzie, gdzie jak pokazują badania, średnio co drugi Amerykanin, powyżej 20 roku życia deklaruje, że korzysta, bądź korzystał z aplikacji randkowych. Co więcej — są już opublikowane pierwsze wyniki badań, według których małżeństwa które poznały się online mają mniejszą szansę na rozwód.

Pary są znacznie bardziej zadowolone ze swoich wyborów, niż te, które poznały się w realnym świecie. Z ponad 20 000 małżeństw, które spotkały się w sieci i zdecydowały się wziąć ślub tylko około 7% skończyło się rozwodem. Świetny wynik, tym bardziej, że według statystyk rozpada się aż ok. 45% wszystkich małżeństw.

Polaku, bądź pewny siebie

Większość z nas pragnie miłości, bliskości, czy choćby rozmowy z drugim człowiekiem. Poszukiwanie drugiej połówki jest zatem czymś normalnym, tylko gdzie ją znaleźć? Odpowiedzi jest kilka. Możemy pójść potańczyć do klubu muzycznego, możemy znaleźć kogoś w ulubionej kawiarni, a jeśli mamy wystarczającą ilość odwagi to możemy podejść do przepięknej brunetki w osiedlowym supermarkecie. Jednak mówiąc o odwadze, okazuje się, że nie posiadamy tak wielkiej pewności siebie jak choćby mieszkańcy Włoch, Brazylii, USA, czy Hiszpanii. Co zrobi statystyczny Włoch, który zobaczy dwie piękne dziewczyny, stojące przy barze z kilkoma mężczyznami? To proste. Podejdzie, uśmiechnie się i z pewnością siebie oraz odrobiną szczęścia zdobędzie do nich telefon. Polak? Polak chwile się zastanowi, rozważy wszystkie za i przeciw, a po kilkunastu minutach rozważań w końcu zdecyduje się podejść, podczas gdy już dawno uprzedził go wspomniany Włoch…

Oczywiście jest to przykład mocno generalizujący i z przymrużeniem oka, ale w dużej mierze prawdziwy. Część kobiet i mężczyzn, którzy nie narzekają na brak pewności siebie, na pewno odnajdzie się w każdej sytuacji, ale co z resztą? Na pomoc przychodzą właśnie aplikacje randkowe, społecznościowe. Jedną wyróżniającą się pośród nich jest seep.

Seep. to aplikacja, która łączy w sobie najlepsze cechy dotychczasowych platform społecznościowych i pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. W ramach jednej przestrzeni użytkownicy mogą korzystać aż z trzech elementów – mapy miejsc z modnymi lokalami, grup dyskusyjnych oraz poszukiwania podobnych do siebie osób. W łatwy sposób mogą więc wybrać to, co ich w danym momencie najbardziej interesuje i zaplanować swój wolny czas.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Normalność w dobie braku czasu
30 milionów – aż tyle Polaków korzysta z internetu, wynika z badania „Współczesny Konsument". 98% z nich deklaruje, że robi to minimum raz dziennie. W sieci przebywa 100% przedstawicieli tzw. pokolenia Z oraz 97% Millenialsów i starszych generacji. Polacy poświęcają na przeglądanie internetu średnio 2 godziny 6 minut dziennie.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe