Środa, 22 maja 2019r. Emila, Neleny, Romy
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak zadbać o włosy jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nie unikniemy oddziaływania negatywnych czynników na nasze włosy. Mróz na zewnątrz i suche powietrze w pomieszczeniach są nieodłącznymi elementami miesięcy jesienno-zimowych. A zmiany temperatury nie należą do sprzymierzeńców w zachowaniu dobrej kondycji włosów. Na szczęście ich negatywnemu wpływowi możemy zaradzić!
Czapka to podstawa

Czapka jesienią i zimą jest niezbędna. – Niska temperatura uszkadza strukturę włosa, a mroźne powietrze sprawia, że skóra znacznie ogranicza wydzielanie sebum, które stanowi dla włosów naturalną ochronę – wyjaśnia Grzegorz Duży, główny stylista i właściciel salonu Shake Your Head – Naczynia krwionośne na zimnie zwężają się, co powoduje, że do mieszków włosowych dociera dużo mniej składników odżywczych – dodaje. Ponadto przemrożenie skóry głowy może doprowadzić także do nadmiernego wypadania włosów. Dlatego tak ważne jest, by chronić włosy i skórę głowy, nosząc czapkę. Oczywiście nie jest to sposób wolny od wad – włosy pod czapką także są narażone na czynniki, które nie wpływają na nie pozytywnie. Jednak to skutki jej nienoszenia są bardziej dotkliwe.

Czapka a przetłuszczanie

Włosy pod czapką mogą szybciej się przetłuszczać, a po jej zdjęciu fryzura może wyglądać niekorzystnie. Warto więc wybierać takie nakrycia głowy, które zminimalizują te niekorzystne rezultaty. – Przede wszystkim należy wybierać nakrycia głowy z naturalnych materiałów. Dzięki temu skóra głowy będzie oddychać, a przez to także włosy nie będą nadmiernie się przetłuszczać – tłumaczy Grzegorz Duży. Luźny, nieprzylegający do czubka głowy fason również wpłynie korzystnie na włosy – po zdjęciu czapki nie będą one przylegać do głowy, a fryzura zachowa swój pożądany wygląd.

Czapka a elektryzowanie

Sztuczne materiały, z których wykonane są czapki nie tylko wpływają na szybsze przetłuszczanie się włosów, ale też na ich elektryzowanie. Należy jednak pamiętać, że nawet wybierając czapki z naturalnych tkanin, włosy mają też styczność z szalikami i kurtkami. Zwłaszcza te drugie bardzo często wykonywane są z syntetycznych materiałów, co nie wpływa korzystnie na włosy. – Dlatego dobrze jest delikatnie je związywać i chować pod czapką, a po zdjęciu jej rozpuszczać – radzi stylista – Możemy wtedy uniknąć ich elektryzowania oraz niszczenia pod wpływem ocierania się o suwaki i różnego rodzaju materiały, z których wykonane są nasze ubrania.

Oprócz ochrony – pielęgnacja i dieta

Dzięki nakryciu głowy ochronimy włosy i skórę głowy przed negatywnymi skutkami aury za oknem. A jak poradzić sobie z tym, co w pomieszczeniach? Sztuczne ogrzewanie i suche powietrze sprawiają, że włosy stają się matowe, łamliwe. – Jesienią i zimą w szczególności warto ograniczyć stosowanie lokówki czy prostownicy, a suszenie za pomocą suszarki powinno odbywać się za pomocą chłodnego powietrza lub z funkcją jonizacji. W ten sposób unikniemy dodatkowego poddawania włosów działaniu gorącego i suchego powietrza – mówi Grzegorz Duży.

Obok ograniczenia niszczących włosy czynników, niezbędna jest ich właściwa pielęgnacja. – Przede wszystkim włosy należy nawilżać. W tym celu można skorzystać zarówno z profesjonalnych zabiegów w salonie fryzjerskim, jak i z domowych sposobów – podkreśla stylista.

Do tych pierwszych należy cieszący się popularnością wśród klientek Shake Your Head zabieg odżywczy z sauną. Z kolei do tych drugich zalicza się codzienna pielęgnacja odżywkami (np. z olejkiem arganowym czy masłem shea), a także regularne (raz w tygodniu) stosowanie masek do włosów, które z powodzeniem można przygotować samemu.

Pamiętać trzeba również o właściwej diecie. Spożywanie produktów bogatych np. w witaminę B6 (głównie produkty zbożowe, warzywa liściaste) wzmocni włosy oraz ochroni przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych i środowiskowych.

https://www.shakeyourhead.pl/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak zadbać o włosy jesienią i zimą?
Jesienią i zimą nie unikniemy oddziaływania negatywnych czynników na nasze włosy. Mróz na zewnątrz i suche powietrze w pomieszczeniach są nieodłącznymi elementami miesięcy jesienno-zimowych. A zmiany temperatury nie należą do sprzymierzeńców w zachowaniu dobrej kondycji włosów. Na szczęście ich negatywnemu wpływowi możemy zaradzić!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

a ja i zimą i latem wybieram farby z olejkami, żeby trochę odżywić włosy i nie zniszczyć ich zanadto farbowaniem, znalazłam niedrogie farby cameleo omega i naprawdę świetnie działają
Anonim 2018-11-27 13:26:39
nie znoszę dlatego zimy. mam wtedy straszne włosy
Ola 2018-11-24 11:34:57


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe