Sobota, 23 czerwca 2018r. Albina, Wandy, Zenona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Czy istnieje zupa idealna? Znamy odpowiedź

Obiad bez zupy? Nigdy! Coraz częściej też tylko zupą zastępujemy tradycyjny dwudaniowy posiłek. Zupa stała się nieodłącznym elementem naszej kultury i kulinarnej tradycji. Zaczynamy też sięgać do różnych kuchni świata, aby poznać inne smaki i rodzaje zup.
22 września rozpocznie się pierwszy Festiwal Zup Świata, podczas którego poznamy królową zup. Wydarzeniu przewodniczyć będzie Marek Traczyk, naczelny kuchmistrz Festiwalu Zup Świata. 

Festiwal Zup Świata to kolejna część projektu „Miasto Zdrowia – leczenie przez jedzenie” realizowanego m.in. przez Marka Traczyka, prezesa Stowarzyszenia Mediów Polskich i wiceprezesa Warszawskiej Izby Gospodarczej, w skład którego wchodzą Festiwal Chlebów Świata, Festiwal Owoców i Warzyw Świata oraz Festiwal Słodyczy Świata.

Jak powinniśmy się odżywiać, aby być zdrowymi?
Jeść zupy! – Jednym z powodów, dla których zwróciliśmy uwagę na zupy, są ich właściwości prozdrowotne – tłumaczy Marek Traczyk i dodaje, że zupa to najlepsze rozwiązanie problemów związanych nie tylko z odżywianiem, ale z naszym zdrowiem w ogóle.

– Organizując Festiwal Zup Świata, chcieliśmy też zwrócić uwagę na to, że warto wrócić do tradycji i korzystać z dóbr, które nasza cywilizacja przekazuje nam w dziedzictwie
– mówi.

Jaka jest najlepsza zupa?
Przede wszystkim ta, która nam smakuje, którą lubimy. – Idealna zupa jest wtedy, kiedy jest dla nas dobrym, rozgrzewającym pokarmem, ale która też ma w sobie właściwości lecznicze, oczyszczające nasz organizm – tłumaczy Traczyk. – Koszty związane ze złym żywieniem, które ponosimy jako społeczeństwo, są bowiem dużo wyższe niż wszystkie pieniądze przeznaczone na ochronę zdrowia w Polsce – podkreśla. – A zupa to najprostsza forma zdrowego żywienia – dodaje.

Marek Traczyk, prezes Stowarzyszenia Mediów Polskich i wiceprezes Warszawskiej Izby Gospodarczej, wydawca i przedsiębiorca, który ubolewa nad kryzysem gospodarczym w Polsce i na świecie, podkreśla, że organizowane przez niego Festiwale są formą komunikacji bezpośredniej z konsumentem. Oprócz wymienionej wyżej działalności prowadzi również współpracę międzynarodową, organizując warsztaty turystyki przyjazdowej i wyjazdowej, jest współorganizatorem największych targów gospodarczych Europy Centralnej i Wschodniej China Homelife Poland oraz inicjatorem i organizatorem Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej. Podczas swoich podróży biznesowych, głównie w latach 80 i 90., zwracał szczególną uwagę na zmiany zachodzące w świadomości mieszkańców Zachodu, Azji i Bliskiego Wschodu w kwestii zdrowego żywienia. To te zmiany zainspirowały go do zorganizowania Festiwalu Chlebów Świata – pierwszego z cyklu „Miasto Zdrowia – leczenie przez jedzenie”.

– Moda na zdrowe żywienie do Polski zawitała niedawno. Gdy postanowiliśmy zorganizować pierwszy festiwal, zacząłem odkrywać, jak wartościowy jest chleb, dlaczego trzeba go spożywać. Od pieczywa do innych produktów droga jest już niedaleka, bo nie da się tu nie mówić i o warzywach czy owocach – wyjaśnia.

– Być może Festiwal Zup Świata będzie takim przyczynkiem do powrotu i promowania naszych polskich wartości i tradycji. Każda dobrze przyrządzona zupa jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego codziennego pożywienia – podsumowuje.

Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że jedzenie ma wpływ na zdrowie – coraz częściej czytamy etykiety i zwracamy uwagę na pochodzenie produktów. Wato stawiać na te rodzime, lokalne, bo w ten sposób nie tylko wspieramy naszą gospodarkę, ale też mamy gwarancję, że przygotowywane rzez nas posiłki są wartościowe i przede wszystkim zdrowe.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Czy istnieje zupa idealna? Znamy odpowiedź
Obiad bez zupy? Nigdy! Coraz częściej też tylko zupą zastępujemy tradycyjny dwudaniowy posiłek. Zupa stała się nieodłącznym elementem naszej kultury i kulinarnej tradycji. Zaczynamy też sięgać do różnych kuchni świata, aby poznać inne smaki i rodzaje zup.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe