Poniedziałek, 11 grudnia 2023r. Biny, Damazego, Waldemara
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Rodzinny Dzień Dziecka w Warszawie

29 maja na Stadionie Legii w Warszawie, odbędzie się 3 edycja Festiwalu Rodziny organizowanego przez Fundację A.R.T. oraz Fundację Miejsce Kreatywne przy współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa oraz wsparciu Fundacji Legii.
Festiwal Rodziny jest bezpłatnym, całodniowym, otwartym warsztatem rodzinnym.

Festiwal Rodziny to projekt organizowany w formie różnorodnych aktywności, podczas których - przez wspólną zabawę, uczestnicy mogą doświadczyć jak ważne jest spędzanie czasu razem - rodzinnie. Naszym celem jest budowanie pozytywnego wzorca rodziny – zdrowej, wspierającej się i otwartej na wyzwania, oraz motywowanie rodzin do aktywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu.

Dzięki Festiwalowi chcemy stworzyć modę na rodzinne, czynne spędzanie czasu oraz edukować mieszkańców Warszawy w obszarze wzmacniania więzi rodzicielskich, funkcji rodziny, odnajdowania i realizowania wspólnych pasji, radzenia sobie z trudnościami. Dodatkowo chcemy pokazać optymistyczne oblicza Warszawiaków – ludzi rodzinnych, energicznych i otwartych na wspólne działanie.

Każda rodzina może zbierać, na otrzymanym na stoisku organizatora kuponie, stempelki za wspólne przejście aktywności czy konkursu. Po zebraniu 12 stempelków kupon wrzuca się do urny. Około godziny 16:30 odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród, w tym voucherów na rodzinne, weekendowe pobyty nad morzem.

Podczas Festiwalu Wolontariusze Fundacji A.R.T. oraz Fundacji Legii kwestować będą do puszek w ramach zbiórki publicznej (zarejestrowana pod nr. 2016/1350/OR) na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i czasu wolnego dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - podopiecznych w/w Fundacji. Fundacja DKMS Polska w trakcie Festiwalu Rodziny zaprasza wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat do zarejestrowania się bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podczas trwania Festiwalu Rodziny w specjalnym ambulansie będzie przyjmować i zachęcać, by oddać krew i pomóc potrzebującym, ta pomoc jest bezcenna, a potrzebujących wielu…. Rodzina pomaga Rodzinie.

Podczas pierwszej edycji Festiwalu przeprowadziliśmy wśród uczestników ankiety dotyczące kompetencji rodzicielskich i rodzinnego spędzania czasu. Połowa wypełniających ankietę kobiet i jedynie 26 % mężczyzn brało udział w warsztatach podnoszących kompetencje rodzicielskie. Jedynie 27% mężczyzn jak i kobiet brało udział w zajęciach przeznaczonych dla całej rodziny a aż 86% respondentów zadeklarowało chęć podniesienia swoich umiejętności w obszarze kompetencji rodzicielskich.

Wśród najbardziej pożądanych warsztatów czy zajęć uczestnicy badania wymienili: warsztaty na temat umiejętności psychologicznych, ale też zajęcia sportowe, taneczne i edukacyjno – rozwojowe.

W oparciu o powyższe dane uważamy, że istnieje duża potrzeba organizowania tego rodzaju wydarzeń i aktywizowania całych rodzin. Staraliśmy się spełniać oczekiwania deklarowane przez uczestników ankiety przy tworzeniu programu tegorocznego Festiwalu.

Podczas III Festiwalu Rodziny odbędzie się wiele atrakcji angażujących całe rodziny, a wśród nich m.in.:


1. Zajęcia samoobrony dla całej rodziny prowadzone przez Krav Maga Academy
2. Zabawy z rugby prowadzone przez Warszawskie Syrenki
3. Rodzinny trening fitness prowadzony przez Lidię Zamyłko
4. Rzeczywistość wirtualna
5. Pokazy makijażu prowadzone przez Mary Kay
6. Miasteczko policyjne
7. Eksperymenty i doświadczenia z Małym Inżynierem
8. Animacje filmowe pod brandem Multikina
9. Animacje taneczne prowadzone przez Egurrola Dance Studio
10. Porady psychologów, pedagogów, coacha, lekarza.
11. Kursy pierwszej pomocy wraz z konkursami dla całych rodzin
12. Zabawy kulinarne dla całej rodziny, które przygotuje Nauka Ze Smakiem
13. Wiele atrakcji dla dzieci: zabawy z chustą Klanza, malowanie buziek, zamki dmuchane, szycie zabawek, warsztaty tworzenia zabawek ekologicznych, puszczanie Mega-baniek, gry i konkursy.
14. Budowanie z klocków LEGO
15. Oferta edukacyjna dla dorosłych firmowana przez Szkoły dla Dorosłych Cosinus
16. Skimboarding – ślizg na desce po płytkiej warstwie wody
17. Żywe piłkarzyki, Mega Ball
18. Mistrzostwa w noszeniu partnera/partnerki
19. Finał 56 Turnieju „Gramy o złotą piłkę” im Aleksandra Zaranka dla amatorskich drużyn dziecięcych rozgrywany na płycie głównej stadionu I WIELE, WIELE INNYCH.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Słuchaj nas w Radiu Eska i oglądaj w Multikinie.

Dołącz do nas na FB: https://www.facebook.com/festiwalrodziny/

Więcej na: www.festiwalrodziny.pl/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Rodzinny Dzień Dziecka w Warszawie
29 maja na Stadionie Legii w Warszawie, odbędzie się 3 edycja Festiwalu Rodziny organizowanego przez Fundację A.R.T. oraz Fundację Miejsce Kreatywne przy współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa oraz wsparciu Fundacji Legii.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2023 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe