Sobota, 21 maja 2022r. Jana, Moniki, Wiktora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Fotografia mody w światowym wydaniu

Od 4 maja br. w atelier mody FotoModa w Starachowicach będzie można oglądać fotografie artystów z Filipin, Indonezji, Singapuru i Tajlandii, dla których pozowała Eva Fydrych – modelka z Krakowa. Wszystkie prezentowane fotografie, powstały podczas podróży Evy po Azji Południowo-Wschodniej.

Zdjęcia zostały wykonane m.in. na dachu 22 piętrowego wieżowca w Bangkoku, przed budynkiem parlamentu w Singapurze, w muzułmańskiej dzielnicy Singapuru - Kampong Glam, oraz przed centrum handlowym Vivo City.

Autorami prac są: Benjamin Seetor, Eyered Works i Tuck Loong z Singapuru, Harry NKL i Jay Nodalo z Filipin, Dewi Suntil z Indonezji, oraz A Pixel Studio w Tajlandii (Bangkoku).

Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca w atelier mody FotoModa w Starachowicach, ul. Staszica 7.

Modelką, która pozowała do wszystkich prezentowanych zdjęć, jest Eva Fydrych.

Eva urodziła się i wychowywała w Krakowie, gdzie studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją pierwszą sesję zdjęciową zrobiła w Londynie z agencją Mission Models, której właścicielem jest, pochodzący z Włoch - Robert Barbieri.

Ostatnie 1,5 roku spędziła w Azji pracując przy produkcji filmu Michaela Gleissnera w Bigfoot Studios na Filipinach oraz jako modelka w Singapurze, Malezji i Hong Kongu.

Brała udział głównie w sesjach zdjęciowych, ale również w pokazach mody, warsztatach fotograficznych, targach i reklamach.

- Na początku było to jedynie moje hobby, ale z czasem stało się również pracą. Jest to zajęcie pozwalające na spotykanie wielu ciekawych ludzi, nie ma tu miejsca na nudę czy monotonię. – mówi Eva Fydrych.

Zdjęcia powstały na przełomie 2009/2010 roku. Większość z nich powstało w Singapurze, ktory jest jej ulubionym miejscem w Azji – jest nowoczesny, biezpieczny, czysty, ma ciekawą architekturę i gorący klimat przez 365 dni w roku.

- Robienie zdjęć w plenerze nie zawsze jest jednak łatwe, właśnie ze względu na ponad trzydziestostopniowy upał. Efekty widoczne na zdjęciach, są zazwyczaj wynikiem pracy całej ekipy – stylistów, wizażystów, asystentów.– dodaje Eva.

W Azji modelki z Europy cieszą się dużym powodzeniem. Eva przy wzroście 173 cm jest uważana tam za osobę bardzo wysoką, co na początku ją dziwiło.

Najmilej wspomina współpracę z Jay’em Nodalo i sesję zdjęciową w nowoczesnym centrum handlowym ION przy głównej zakupowej ulicy Singapuru – Orchard Road.

Mieszczą się tam bowiem sklepy najlepszych projektantów, takich jak Dior, Prada, czy Valentino.

Zdjęcia Jay’a Nodalo biorą udział w konkursie organizowanym przez magazyn Harper’s Bazaar na najlepszą sesję mody.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcowym numerze czasopisma.

Więcej informacji o Evie można znaleźć w Aeris Magazine - www.aerismagazine.com (strony 31-34) oraz na stronie www.modelmayhem.com/evaf.

Więcej o wystawie na www.FotoModa.com.pl.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Fotografia mody w światowym wydaniu
Od 4 maja br. w atelier mody FotoModa w Starachowicach będzie można oglądać fotografie artystów z Filipin, Indonezji, Singapuru i Tajlandii, dla których pozowała Eva Fydrych – modelka z Krakowa.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

ale z niej paskuda
Anonim 2010-04-27 15:54:30


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe