Sobota, 22 czerwca 2024r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

JaTyMy. Wystawa studentów ASP

Wystawa JaTyMy to multimedialna prezentacja indywidualnych wypowiedzi młodych artystek i artystów, które powstały w ramach zajęć Pracowni Rzeźby dr. hab. Krzysztofa Franaszka. W założeniu programowym grupa studencka realizowała działania wokół tematów m.in. „studium postaci zwielokrotnionej”, zastanawiając się nad pojęciem literackiego „everymana” i znaczeniem jednostki w kontekście tłumu.
Punktem wyjścia był namysł nad figurą reprezentanta zbiorowości – postaci człowieka, który łączyłby w swojej konstrukcji wiele cech. Poszukiwania koncepcji i odpowiedniej formy szybko skrystalizowały potrzebę bardzo osobistych wypowiedzi dotyczących postrzegania ciała, tożsamości czy odrębności i emocji związanych z funkcjonowaniem w grupie. Kontekst społeczny jest wzmocniony dzięki zespołowej pracy twórczej oraz wspólnej wystawie, gdzie osoby uczestniczące siłą rzeczy odnoszą się wobec siebie, tworząc za pomocą swoich projektów niewerbalny dialog.

Prezentowane obiekty to rzeźby, instalacje przestrzenne, prace wideo, animacje i rysunki. Intermedialny charakter wystawy angażujący techniki cyfrowe spowodował, że interpretacje czerpią ze świata wirtualnego, w którym generowany jest substytut człowieka, możliwy do wielokrotnego kopiowania. Współcześnie cyfrowe klony i awatary zdążyły uzyskać szczególny kanon stylistyczny, który polega na zunifikowaniu cech ludzkich w kierunku uproszczonej formalnie, organicznej sylwetki, którą można dowolnie modyfikować. Ta masa ludzkich reprezentacji zdążyła już zainspirować środowiska sztuki i designu. Świat cyfrowy to nieprzerwanie rozszerzająca się sieć połączeń międzyludzkich. Niewidzialna struktura, która w jednej z prezentowanych prac porównana została do grzybni, staje się naszą codziennością, przez co trudno wyobrazić sobie pojęcia społeczności, grupowości i znaczenia jednostki bez uwzględnienia cyfrowej rzeczywistości.

Pracownia Rzeźby dr. hab. Krzysztofa Franaszka już drugi rok prowadzi program pracowni międzywydziałowej, gdzie spotykają się osoby studiujące na Wydziale Architektury Wnętrz i Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Otwarty i intermedialny charakter pracowni umożliwia inspirującą wymianę myśli i jednocześnie możliwość korzystania z bogatych zasobów technicznych obydwu artystyczno-projektowych jednostek Akademii. Sposób pracy ze student(k)ami opiera się na partnerskich relacjach, gdzie co roku realizujemy wspólną wystawę działającą na zasadach prawdziwego obiegu sztuki współczesnej.

JaTyMy

W wystawie biorą udział: Teresa Bartosiak, Wiktoria Bukowska, Mikołaj Drzymkowski, Łukasz Dudek, Natalia Dulowska, Weronika Gackowska, Sebastian Kawka, Wiktoria Krawczyk, Hiep Nguyen, Karolina Palczuk, Danjel Stelmach, Justyna Szymerska, Oliwia Wojs.

Kurator: dr hab. Krzysztof Franaszek

Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie ul. Myśliwiecka 8
19.04–1.06.2024
Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 19:00
Wstęp wolny

Projekt realizowany w ramach Programu Publicznego Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie wraz z Pracownią Rzeźby dr. hab. Krzysztofa Franaszka.
Współpraca: Anna Palacz, Romuald Demidenko
Zdjęcia: Łukasz Czuwara
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
JaTyMy. Wystawa studentów ASP
Wystawa JaTyMy to multimedialna prezentacja indywidualnych wypowiedzi młodych artystek i artystów, które powstały w ramach zajęć Pracowni Rzeźby dr. hab. Krzysztofa Franaszka. W założeniu programowym grupa studencka realizowała działania wokół tematów m.in. „studium postaci zwielokrotnionej”, zastanawiając się nad pojęciem literackiego „everymana” i znaczeniem jednostki w kontekście tłumu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe