Sobota, 22 czerwca 2024r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak mówić o historiach nie do opowiedzenia?

Sekrety to więcej niż książka. To głos autorki i wszystkich osób, które doświadczyły przemocy seksualnej. Każda strona jest przesiąknięta traumatycznymi przeżyciami i inspirowana niezwykłą odwagą. Przeczytaj i podaruj sobie siłę, by mówić głośno o bólu i leczyć rany.
Aneta po wielu latach postanawia wreszcie odwiedzić swoją ukochaną babcię. Pakuje walizki i wyjeżdża na wieś, aby odetchnąć od nużącej codzienności. Szybko zadomawia się w ciepłym, wypełnionym zapachem świeżego chleba domu, a długie rozmowy z babcią napełniają ją spokojem oraz poczuciem bliskości.

Z każdym dniem powracają do niej wspomnienia: zarówno te dobre, związane z dziadkami i pięknem otaczającej przyrody, jak i te złe, ukryte głęboko, które rozpaczliwie starała się wyprzeć. Spotkanie z kolegą z dzieciństwa uświadamia Anecie, że to, co wydarzyło się dawno temu, wciąż rzuca cień na jej życie i uniemożliwia nawiązanie głębokich relacji.

Otoczona troską babci, znajduje w sobie siłę, by wrócić myślami do traumatycznych chwil. Odkrycie prawdy o krzywdzie doznanej od tych, którym najbardziej ufała, stanie się pierwszym krokiem w podróży przez labirynt sekretów…

Pierwsze uderzenie – moje ciało staje się bezwładne. Drugi gong – moje ciało zaczyna się kołysać w rytm nie mojego ciała. Trzeci dzwonek – czuję, jak moje ciało jest szarpane. „Chcę odzyskać moje ciało!”

– Słyszała w głowie swój krzyk. Wybiegła z kościoła, otrząsnęła się z tego obrazu, nie pozwalając, by na nowo zburzył jej świat, myślami przylgnęła do pani Hanki i pobiegła do hali na stoisko z naczyniami. Kupiła pospiesznie pierwszą filiżankę, która jej się spodobała, i wybiegała na chodnik. Już dawno tego nie czuła, dawno nie widziała. Podniosła głowę i znowu poczuła cień nad sobą, usłyszała trzepot skrzydeł. Szybko wyciągnęła słuchawki i włączyła muzykę, najgłośniej jak tylko mogła. Przestała rozglądać się wokół siebie, pobiegła do domu. Weszła, a kiedy zobaczyła zatroskaną panią Hanię, na nowo poczuła, że nie jest sama, i wystarczy, że na to pozwoli, a będzie przytulona i ogarnięta ludzkim światem, codziennością i rzeczywistością.

Poznaj wstrząsającą historię o traumie, poszukiwaniu spokoju i wybaczeniu.

Książka została wydana nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/sekrety-anna-kujawa-p-1951333.html
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak mówić o historiach nie do opowiedzenia?
Sekrety to więcej niż książka. To głos autorki i wszystkich osób, które doświadczyły przemocy seksualnej. Każda strona jest przesiąknięta traumatycznymi przeżyciami i inspirowana niezwykłą odwagą. Przeczytaj i podaruj sobie siłę, by mówić głośno o bólu i leczyć rany.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe