Sobota, 22 stycznia 2022r. Dominiki, Mateusza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Masło shea - magiczny składnik kosmetyków

Masło shea od lat jest uznanym składnikiem w dziedzinie pielęgnacji włosów oraz skóry. Jego drogocenne właściwości dostarczają wielu wartościowych składników, które pomagają pielęgnować piękny i zdrowy wygląd. Komponent często jest cennym dodatkiem produktów do włosów. Ostatnio zyskuje popularność także w kosmetykach do włosów teksturowanych.
Jakie ma działanie i dlaczego tak wspaniale działa na loki, fale oraz sprężynki? Ekspercka marka Cantu Beauty wyjaśnia, jak działa na włosy ten magiczny składnik.

Afrykańskie złoto dla pięknych włosów

Znane również pod nazwą Karite, masło shea otrzymuje się z orzechów afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. Swoją popularność zawdzięcza między innymi właściwościom pielęgnacyjnym, niezwykle cenionym w przemyśle kosmetycznym. Z czasem stało się niezastąpionym elementem produktów do twarzy oraz ciała, a ostatnio jest coraz częściej spotykanym składnikiem kosmetyków do włosów. Jego działanie doceniła również kultowa wśród włosomaniaczek marka Cantu Beauty. Jej produkty dedykowane są dbaniu o loki, fale oraz sprężynki, a wspomniane masło shea stanowi ich bazę. Taki wybór jest w pełni uzasadniony, gdyż składnik ten jest skarbnicą cennych dla włosów substancji. Jednymi z najważniejszych są fitosterole, które odżywiają i zabezpieczają czuprynę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Masło shea zawiera także poprawiające stan włosów polifenole. Jest również prawdziwym bogactwem wzmacniającej oraz poprawiającej gęstość witaminy A, odżywiającej włosy witaminy E oraz mającej działanie ochronne witaminy F.

Dla jakich rodzajów włosów?


Stosowanie produktów z masłem shea zaleca się szczególnie posiadaczkom włosów niskoporowatych oraz średnioporowatych. Zastosowanie u wspomnianych kosmetyków z dodatkiem karite, wspomoże rutynę pielęgnacyjną, utrzyma je w dobrej kondycji oraz odżywi. Co więcej dostarczy im niezbędnych substancji tj. antyoksydanty, fitosterole, czy polifenole oraz witaminy. O ile włosy niskoporowate charakteryzują się dobrą kondycją i tym, czego tak naprawdę potrzebują jest sumienna rutyna, to średnioporowate wymagają solidnego nawilżenia. Bywają matowe, łatwo się przesuszają i mają tendencję do puszenia się. Dlatego istotne jest, by do pielęgnacji tego rodzaju włosów wybrać produkty, które odbudowują i nawilżają, takie jak ultranawilżające produkty marki Cantu Beauty bazujące w 100% na czystym maśle shea.

Działanie na włosy

Masło shea ma doskonałe właściwości ochronne, oznacza to, że zabezpiecza włosy przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak smog czy promienie słoneczne. Ponad to, wzmacnia cebulki, nadaje fryzurze miękkości oraz sprawia, że znacznie łatwiej można ją wystylizować oraz uzyskać upragniony efekt. Korzystnie działa także na włosy farbowane, które potrzebują silnej regeneracji oraz solidnego odżywienia.

Dostępne w Polsce produkty marki Cantu Beauty bazują w 100% na czystym maśle shea. Kosmetyki te dbają o odżywienie włosów oraz skóry głowy. Dostępne są w drogeriach Rossmann oraz na stronie www.Rossmann.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Masło shea - magiczny składnik kosmetyków
Masło shea od lat jest uznanym składnikiem w dziedzinie pielęgnacji włosów oraz skóry. Jego drogocenne właściwości dostarczają wielu wartościowych składników, które pomagają pielęgnować piękny i zdrowy wygląd. Komponent często jest cennym dodatkiem produktów do włosów. Ostatnio zyskuje popularność także w kosmetykach do włosów teksturowanych.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe