Niedziela, 5 grudnia 2021r. Kryspiny, Norberta, Sabiny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Koniecznie przeczytaj: Ćwiczysz? Regeneruj się!

Nie ma sportowych sukcesów bez intensywnych treningów, ale warto pamiętać, że niezbędnym elementem dbałości o formę i wyniki jest też regeneracja. To ona powinna stanowić jeden z punktów dobrze opracowanego planu treningowego. Dzięki niej możemy zachować równowagę w organizmie, czerpać ze sportu większą przyjemność, poprawiać swą wydolność.
Na czym powinna się opierać regeneracja? Na lekkim, ograniczonym wysiłku, właściwej diecie, suplementacji (gdy jest konieczna), odpowiedniej ilości snu – a najlepsze rezultaty osiągniemy łącząc te elementy ze specjalistycznymi zabiegami, skutecznie wspomagającymi osoby aktywne. Ze specjalnego pakietu dla sportowców można skorzystać w Centrum Terapii Studio Sante.

Konsekwencje przetrenowania

Niezależnie czy treningi mają charakter zawodowy, czy amatorski – każda aktywna osoba nie może zapomnieć o regeneracji. Prawidłowa regeneracja nie oznacza oczywiście biernego odpoczynku przed telewizorem – to czas i czynności, dzięki którym mięśnie ulegają regeneracji, a zasoby energetyczne w organizmie są odbudowywane. Brak regularnej i odpowiedniej regeneracji prowadzić może do tzw. przetrenowania, gdy mięśnie szybciej się męczą i pojawiają się w nich stany zapalne. Mogą pojawiać się wówczas bóle mięśni i stawów, większa podatność na kontuzje, a nawet osłabienie odporności. Postępy treningowe wyhamowują, a motywacja spada.

Postaw na regenerację

Regeneracja to klucz do sukcesu dla każdego trenującego. Jedną z jej korzyści jest tzw. superkompensacja, gdy każda regeneracja podnosi parametry organizmu ponad stan wcześniejszy, co pozwala osiągać coraz lepsze wyniki. Sportowcy mogą korzystać z bardzo szerokiego wachlarza możliwości odnowy biologicznej. Doskonałe rezultaty przynosi saunowanie, fizjoterapia i oczywiście masaże, które pozwalają zniwelować ograniczenia sprawności i napięcia mięśniowe, przywracając ciału sprawne funkcjonowanie. W regeneracji nie może zabraknąć odpowiedniej diety. Warto zrezygnować z wysoko przetworzonej żywności, ze sztucznymi konserwantami i zbędnymi dodatkami. W jadłospisie muszą się znaleźć produkty z pełnowartościowym białkiem (duży ich wybór można znaleźć w linii Go On oraz Go On Protein), węglowodanami złożonymi, witaminami i minerałami. Ponadto, nie można oszczędzać na … śnie. Odpowiednio długi i dobrej jakości sen jest niezbędny w regeneracji.

Pierwszy krok - diagnostyka

Niezastąpione rezultaty przyniosą odpowiednie zabiegi, a celem takiej terapii jest szybsza regeneracja i w efekcie osiąganie kolejnych sukcesów sportowych. Specjalistyczne terapie dla sportowców są przeprowadzane w Centrum Terapii Studio Sante. Pierwszym krokiem jest tu diagnostyka. W Centrum Terapii można skorzystać z nowoczesnej, bezinwazyjnej i niezwykle szybkiej metody diagnostycznej, jaką jest analiza VIEVA. Jest to komputerowa analiza organizmu, działająca na zasadzie biofeedbacku, w oparciu o komórkowy rezonans biologiczny. Badanie aparatem VIEVA daje wgląd w stan organizmu na poziomie komórkowym i dostarcza precyzyjnych informacji o ponad 130 parametrach zdrowia, takich jak m.in. niedobory witamin, mikroelementów, aminokwasów; zanieczyszczenie organizmu toksynami, pestycydami, metalami ciężkimi; stan poszczególnych układów. VIEVA to niezastąpione narzędzie diagnostyczne dla sportowców, którzy potrzebują szybkiej i dokładnej informacji o niedoborach pokarmowych, stanie narządów, zakwaszeniu, nawodnieniu i natlenieniu.

„Legalny doping” i inhalacje

Diagnostyka pozwala wybrać dostosowaną do indywidualnych potrzeb opcję działania terapeutycznego. Najlepsze efekty daje terapia łączona. Specjaliści z Centrum Terapii Studio Sante rekomendują terapię urządzeniem BEMER, która nie bez powodu określana jest mianem „legalnego dopingu”. To niezwykle nowoczesna i dogłębnie przebadana terapia naczyniowa, usprawniająca zaburzone mikrokrążenie w całym organizmie. Skuteczna stymulacja ponad 100 000 kilometrów naczyń krwionośnych daje znakomite efekty, które doceni każdy sportowiec. Zapewnia m.in. lepsze dotlenienie organizmu, wsparcie funkcji serca, bardziej efektywne rozprowadzanie i wchłanianie składników odżywczych, skuteczniejsze odprowadzanie szkodliwych produktów przemiany materii, regenerację kości, zrównoważenie gospodarki kwasowo-zasadowej. Krótko można to określić jako pobudzenie własnych, regeneracyjnych sił organizmu. Korzystne oddziaływanie terapii BEMER występuje już po kilku minutach.

Podczas tego zabiegu można równolegle korzystać z innego, również przynoszącego nieocenione korzyści osobom aktywnym – czyli inhalacji wodorem cząsteczkowym. Wdychanie mieszanki wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu to nowoczesna i skuteczna terapia holistyczna. Wodór molekularny (cząsteczkowy) to najskuteczniejszy antyoksydant, który niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłuża żywotność komórek. Od wielu lat jest wykorzystywany w sporcie wyczynowym, gdyż regeneruje tkanki, poprawia wydolność organizmu (zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego), obniża zakwaszenie organizmu. Z terapii powinni skorzystać sportowcy, którzy stoczyli walkę z Covid-19 – inhalacje wodorem mogą stanowić wsparcie w leczeniu tej choroby oraz zapewnić szybszy powrót do formy po jej przebyciu.

Regeneracja to zdrowszy organizm, lepsze samopoczucie i satysfakcja z kolejnych sukcesów sportowych. Warto zatem zadbać, by była ona jak najbardziej efektywna – tak, by organizm był gotowy na kolejne wyzwania. Informacje o rekomendowanych sportowcom zabiegach można znaleźć na stronie www.studiosante.pl w zakładce Centrum Terapii.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Koniecznie przeczytaj: Ćwiczysz? Regeneruj się!
Nie ma sportowych sukcesów bez intensywnych treningów, ale warto pamiętać, że niezbędnym elementem dbałości o formę i wyniki jest też regeneracja. To ona powinna stanowić jeden z punktów dobrze opracowanego planu treningowego. Dzięki niej możemy zachować równowagę w organizmie, czerpać ze sportu większą przyjemność, poprawiać swą wydolność.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe