Wtorek, 12 listopada 2019r. KONRADA, RENATY
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Akademia Uwielbiam dobiegła końca!

W tym roku program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 160 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski! Zyskali oni nie tylko obszerną wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania i gotowania, ale uczestniczyli także w specjalnych konkursach, w których do zdobycia były atrakcyjne nagrody!
Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Tegoroczny program trwał od października 2018 roku do końca lutego 2019 roku. W tym czasie ponad 160 000 uczniów uczestniczyło w ciekawych zajęciach lekcyjnych na podstawie materiałów przygotowanych przez zespół ekspertów (metodyka oraz dietetyka), w atrakcyjny sposób zachęcających uczniów do wspólnego, kreatywnego działania.

Uczestnicy Akademii Uwielbiam poznali podstawy zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz zobaczyli, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Dowiedzieli się także, na czym polegają właściwe zachowania związane z niemarnowaniem żywności i dlaczego powinno się doceniać wartość wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radość płynącą ze wspólnego gotowania.

W ramach Akademii Uwielbiam odbyły się również dwa inspirujące konkursy – szkolny i indywidualny. Konkurs szkolny polegał na wspólnym przygotowaniu potrawy przez uczniów poszczególnych klas i zgłoszeniu zdjęcia oraz przepisu za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie www.akademiauwielbiam.pl. Zwycięzcy wygrali udział w warsztatach kulinarnych, bony dla szkół o wartości 1500 zł oraz bony dla nauczycieli do sieci salonów EMPIK o wartości 700 zł.

Dodatkowo, szkoła, która zgłosiła największą liczbę prac otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł. Swoje przepisy uczniowie mogli zgłaszać także w konkursie indywidualnym. Wystarczyło przygotować, zgodnie z zasadami regulaminu, przepis na danie, sfotografować je, a potem również za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie programu, zgłosić pracę konkursową. 10 osób zostało nagrodzonych telefonami Xiaomi Redmi 6/32 GB.

NAGRODY GŁÓWNE:

• Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku:
https://uwielbiam.pl/przepis/losos-na-szpinakowym-penne-z-nutka-dipu-chrzanowego


• Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie:
https://uwielbiam.pl/przepis/canelloni-z-warzywnym-leczo-z-filetem-polanym-sosem-tzatziki

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku:
https://uwielbiam.pl/przepis/krol-soczewicy-czyli-zdrowy-i-pyszny-burger

NAGRODY W KONKURSIE INDYWIDUALNYM:

https://uwielbiam.pl/przepis/poledwiczki-z-indyka-w-sosie-mole-poblano

https://uwielbiam.pl/przepis/babeczki-marchewkowo-orzechowe

https://uwielbiam.pl/przepis/drozdzowe-marzenie

https://uwielbiam.pl/przepis/roladka-z-kurczaka-na-makaronowej-kolderce

https://uwielbiam.pl/przepis/tarator-z-orzechami

https://uwielbiam.pl/przepis/omlet-fiony

https://uwielbiam.pl/przepis/wisnia-w-krainie-czekolady

https://uwielbiam.pl/przepis/placki-ziemniaczano-bekonowe-z-sosem-chrzanowym-i-lososiem

https://uwielbiam.pl/przepis/pizza-koktajlowo-zurawinowa-pyszna-i-kolorowa

https://uwielbiam.pl/przepis/teczowe-kubeczki 

Dodatkowo każda szkoła, która wzięła udział w Akademii Uwielbiam i po przeprowadzeniu zajęć programu wypełniła ankietę podsumowującą dostępną na stronie www.akademiauwielbiam.pl  otrzymała Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego stylu życia.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Akademia Uwielbiam dobiegła końca!
W tym roku program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 160 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski! Zyskali oni nie tylko obszerną wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania i gotowania, ale uczestniczyli także w specjalnych konkursach, w których do zdobycia były atrakcyjne nagrody!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe