Wtorek, 12 listopada 2019r. KONRADA, RENATY
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kilka słów o przyswajaniu witaminy D

Witamina D, zwana „witaminą słońca” to powszechnie znane źródło zdrowia i dobrego samopoczucia. Czy jednak wiemy o niej wszystko? Oto kilka ciekawostek, o tym skąd ją pozyskiwać, jak robić to efektywnie, czy można ją zjeść i dlaczego warto sięgać po preparaty takie, jak D-Vitum od Oleofarm. Odpowiedzi Cię zaskoczą.
1. Słońce najlepszym źródłem witaminy D, ale czy na pewno?

Czy wiesz, że…ludzki organizm największą ilość witamin D czerpie ze słońca? Proces ten nazywany jest syntezą i odbywa się podczas ekspozycji skóry na promienie słoneczne. Jednak jego efektywność uzależniona jest od wielu czynników: szerokości geograficznej, pory dnia, stopnia zanieczyszczenia powietrza czy czasu trwania ekspozycji. Aby uzyskać maksymalną ilość witaminy D ze słońca należy przebywać na nim codziennie przez minimum 20 minut, między godziną 10:00 a 15:00. Nasłonecznieniu musi być poddawane minimum 18 proc. powierzchni ciała. Dodatkowo w Europie Środkowej optymalne warunki dla syntezy skórnej panują tylko od kwietnia do października. Dlatego tak ważne jest suplementowanie witaminy D z innych źródeł - pożywienia oraz przy pomocy preparatów takich, jak D-Vitum.

2. Czy karnacja i powietrze mają znaczenie?

Czy wiesz, że…pigment obecny w skórze działa jak filtr przeciwsłoneczny? W przypadku ciemnej karnacji jest go więcej, co ogranicza przenikanie promieni UV. Dla osób obdarzonych taką cerą dodatkowa suplementacja witaminy D jest w związku, z tym szczególnie istotna i powinna być stosowana o każdej porze roku. Na zmniejszenie efektywności syntezy skórnej wpływ mają także zachmurzenie i zanieczyszczenia. Jak to możliwe? Unoszący się w powietrzu pył oraz smog, ograniczają zasięg promieniowania ultrafioletowego, podobnie jak gęste chmury. W ten sposób do skóry dociera mniejsza ilość ważnych dla witaminy D, promieni UVB. Aby mieć pewność, że organizm otrzymuje odpowiednią ilość tego składnika odżywczego, warto sięgąć po preparaty takie, jak D-Vitum, oferujące zróżnicowane dawki witaminy D.

3. Czy witaminę D da się zjeść?

Czy wiesz, że…witamina D może być dostarczana do organizmu poprzez spożywanie odpowiednich produktów i potraw? Największa ilość witaminy D znajduje się w jajach, mleku i produktach mlecznych, wątróbce, rybach, olejach roślinnych oraz dojrzewających serach. Najbogatsze w ten składnik odżywczy są świeży węgorz oraz śledź w oleju. Zawartość witaminy D w stu gramach tych ryb to odpowiednio 1200 j.m. i 808 j.m. Jednak pokrycie zapotrzebowania na witaminę D wraz z dietą jest bardzo trudne. Po pierwsze, ilość witaminy D w spożywanych produktach jest niewielka. Po drugie, takie czynniki jak sposób przyrządzenia czy świeżość składników, mają wpływ na jej finalną zawartość w potrawach. Dlatego, aby efektywnie uzupełniać poziom witaminy D warto suplementować ją poprzez preparaty, takie jak D-Vitum.

 


Pełna słońca przez cały rok z D-Vitum


Linia D-Vitum od Oleofarm to preparaty bogate w witaminę D, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. D-Vitum dla dzieci to wygodne, olejowe kapsułki do wyciskania, krople lub aerozol. W produktach dedykowanych osobom dorosłym i dzieciom powyżej 6. roku życia, nośnikiem cennej witaminy D jest olej lniany. Tłoczony na zimno, bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, w tym kwas alfa-linolenowy (ALA), pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

D-Vitum, linia preparatów pełnych słońca, dostępna jest w wersji forte z zawartością 1000, 2000 lub 4000 j.m. witaminy D, a także z dodatkiem witaminy K2. Gamę produktów uzupełniają D-Vitum IMMUNO, suplement diety wspierający układ odpornościowy, a także D-Vitum Forte OSTEO, skierowany zarówno do osób zmagających się z osteoporozą, jak i tych, które chcą zapobiegać temu schorzeniu i wzmocnić swoje kości (gęstość mineralna kości maleje już od 30. roku życia). Dla dzieci i niemowląt dedykowane są preparaty z niższą dawką witaminy D (400, 600, 800 i 1000 j.m.).

Produkty z linii D-Vitum Forte od Oleofarm można spożywać o dowolnej porze w ciągu dnia, bez względu na posiłek.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kilka słów o przyswajaniu witaminy D
Witamina D, zwana „witaminą słońca” to powszechnie znane źródło zdrowia i dobrego samopoczucia. Czy jednak wiemy o niej wszystko? Oto kilka ciekawostek, o tym skąd ją pozyskiwać, jak robić to efektywnie, czy można ją zjeść i dlaczego warto sięgać po preparaty takie, jak D-Vitum od Oleofarm. Odpowiedzi Cię zaskoczą.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe