Poniedziałek, 23 wrzesnia 2019r. Bogusława, Liwiusza, Tekli
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Wytrwałość, pierwszy krok do realizacji celu

Początek roku jest dla większości z Nas momentem zmian. Budzimy się 1 stycznia z nową energią, zapałem, z głową pełną pomysłów i postanowień. Nie ma w tym niczego złego pod warunkiem, że nasze postanowienia są realne. Nowy rok to także idealny moment na wprowadzenie zmian w swoim życiu, pracy czy biznesie.
Rozpoczęcie czegoś nowego lub kontynuowanie tego, co rozpoczęliśmy w poprzednim roku, ale z pewniejszym efektem. Jak to zrobić?

Po pierwsze uwierzyć w siebie i dostosować plany do swoich możliwości. Postanowiłeś, że w Nowym Roku będziesz chodzić na siłownie pięć raz w tygodniu, mimo iż przez ostatni rok nie byłeś tam ani razu? Może być ciężko. Idź małymi krokami. Załóż, że będziesz pojawiał się tam 2 razy w tygodniu a po upływie dwóch, trzech miesięcy zwiększysz częstotliwość. Osiągając ten plan zyskasz dodatkową motywację do działania i realną szansę dotrzymania swojego postanowienia. 

A może stwierdziłaś, że nie będziesz jadła w ogóle słodyczy i schudniesz x kilogramów? Ok, ciekawy temat, ale małymi krokami. Ogranicz cukier, zmieniaj przyzwyczajenia w diecie, nie głodź się! Małymi krokami do celu.

Powyższe przykłady można przełożyć na nasze życie zawodowe, prywatne, hobby czy inne obszary codzienności. Usiądź, zastanów się realnie, jak bardzo jesteś w stanie zmienić się na już i działaj! Nie jutro, ale dziś. Gdy będziesz mieć już gotowy, realny plan pamiętaj o najważniejszym czynniku - wytrwałości.

Zapewne codziennie przeglądasz Internet, jesteś obecny/obecna na Facebooku, Instagramie czy innych mediach. Jesteś tam codziennie. I tak samo codziennie musisz wdrażać swoje nowe przyzwyczajenia. Z zawodu jestem dietetykiem, pracującym przez Internet a z biegiem czasu i doświadczenia stałam się również ekspertem od social media. Wiem, że regularność i skrupulatność jest kluczem do sukcesu.

Prowadzenie Instagramu czy Facebooka można porównać do naszych noworocznych postanowień. Rozpoczynamy z zapałem, przez miesiąc przestrzegamy diety i trenujemy, a później tracimy chęci i motywację. Podjadamy coraz częściej i omijamy kolejne treningi. Czy takie działania przyniosą zamierzony efekt w postaci zadbanej sylwetki i zdrowia? Oczywiście, że nie!

Aby zauważyć efekty, trzeba to robić regularnie. Motywacja pozwala rozpocząć, ale nawyk i samodyscyplina pozwalają wytrwać w tym postanowieniu.

Tekst: Roksana Środa, Dyplomowany dietetyk kliniczny, ekspertka biznesu online

Autorka bloga www.majlaa.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Wytrwałość, pierwszy krok do realizacji celu
Początek roku jest dla większości z Nas momentem zmian. Budzimy się 1 stycznia z nową energią, zapałem, z głową pełną pomysłów i postanowień. Nie ma w tym niczego złego pod warunkiem, że nasze postanowienia są realne. Nowy rok to także idealny moment na wprowadzenie zmian w swoim życiu, pracy czy biznesie.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe