Czwartek, 27 czerwca 2019r. Cypriana, Emanueli, Władysława
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Polki czekają na decyzje Ministra Zdrowia

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Federacja Stowarzyszeń "Amazonki", Fundacja Onkocafe - Razem Lepiej oraz Stowarzyszenie SANITAS wspólnie apelują do Ministerstwa Zdrowia o wprowadzenie niezbędnych zmian w opiece onkologicznej nad kobietami z rakiem piersi. Moment najlepszy z możliwych, gdyż październik to Miesiąc Walki z Rakiem Piersi.
W Polsce diagnozowanych jest rocznie 18.000 nowych przypadków raka piersi. Aż 6.000 kobiet umiera. Pomimo iż wskaźnik 5-letnich przeżyć wzrósł w ciągu kilkunastu lat i wynosi w tej chwili 75% to dalej jest o 10% niższy niż w innych krajach europejskich – czytamy w oficjalnym liście skierowanym do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Organizacje zrzeszające chore z rakiem piersi wracają uwagę, że w dalszym ciągu dużym nierozwiązanym w Polsce problemem jest kwestia skutecznej profilaktyki, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji. Wciąż brak jest nowoczesnych terapii dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi.

Proponowane zmiany dotyczą:

1. Dalszej poprawy profilaktyki raka piersi
2. Ustalenia kryteriów jakości badań mammograficznych zgodnych ze standardami europejskimi
3. Opieki nad młodymi kobietami z rakiem piersi
4. Wprowadzenia Breast Cancer Unitów
5. Poprawy dostępu do nowoczesnego leczenia, także chirurgicznego
6. Poprawy sytuacji kobiet z zaawansowanym rakiem piersi, zwłaszcza HER2-ujemnym hormonozależnym
7. Zapewnienia dostępu kobietom po leczeniu raka piersi, bez względu na miejsce zamieszkania, do szeroko pojętej rehabilitacji psychofizycznej i społecznej

Pełna treść apelu dostępna jest na:

https://www.pkopo.pl/userfiles/Pismo_MZ_rakpiersi_PKPO_21018.pdf

Z okazji Miesiąca Walki Raka Piersi Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych przygotowała także petycję do Ministra Zdrowia, którą mogą podpisać wszyscy, którzy uważają, że potrzebne są zmiany w opiece nad chorymi z rakiem piersi.

- Rak piersi może dotknąć każdą z nas, nie ważne czy jesteś moda, czy starsza. Wszystkim nam powinno zależeć, aby zapewnić chorym jak najlepsze możliwości leczenia, które są dostępne dla zmagających się z rakiem piersi Europejek. W Polsce system jeszcze wymaga usprawnień i chcielibyśmy, aby Ministerstwo Zdrowia dostrzegło problemy dużej rzeszy chorujących kobiet, których co roku przybywa - powiedziała Krystyna Wechmann, prezes Zarządu Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Petycję w ciągu 3 dni od udostępnienia podpisało już blisko 900 osób.

https://www.petycjeonline.com/petycja_wsprawie_wprowadzenia_niezbdnych_zmian_w_opiece_onkologicznej_kobiet_z_rakiem_piersi?u=1954196&s=55654843&utm_source=fb_share
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Polki czekają na decyzje Ministra Zdrowia
Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Federacja Stowarzyszeń "Amazonki", Fundacja Onkocafe - Razem Lepiej oraz Stowarzyszenie SANITAS wspólnie apelują do Ministerstwa Zdrowia o wprowadzenie niezbędnych zmian w opiece onkologicznej nad kobietami z rakiem piersi. Moment najlepszy z możliwych, gdyż październik to Miesiąc Walki z Rakiem Piersi.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe