Środa, 13 listopada 2019r. ARKADII, KRYSTYNA
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Celebryta - towarzysz podróży autem

Martyna Wojciechowska to gwiazda, z którą Polacy najchętniej wyjechaliby w podróż autem – wynika z ogłoszonych dziś wyników badań przeprowadzonych na zlecenie wypożyczalni samochodów Budget. Na drugim biegunie zestawienia znalazł się Justin Bieber.
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku wynajmu aut zleciła ankietę, w której zapytano o wymarzonych, sławnych towarzyszów podróży oraz o wskazanie celebrytów, z którymi respondenci nie chcieliby wyjechać. Ogólnoeuropejskie badanie pokazało, że aż 29 proc. Polaków najchętniej spędziłoby czas w samochodzie ze znaną podróżniczką i dziennikarką – Martyną Wojciechowską.

Najwięcej ankietowanych z Polski wymieniło natomiast Justina Biebera jako gwiazdę, z którą nie chcieliby wybrać się na samochodowy wyjazd.

Ulubieńcy Europejczyków Jeśli chodzi o wyniki ankiety przeprowadzonej w pozostałych państwach Europy, w pierwszej piątce najpopularniejszych celebrytów – towarzyszów podróży znalazły się głównie gwiazdy estrady. Pierwsze miejsce zajął Will Smith, amerykański aktor i raper, który ostatnio znów zyskuje na popularności, o czym najlepiej świadczy rosnąca liczba fanów obserwujących jego profil na Instagramie. Za nim uplasowali się kolejno Elvis Presley, Beyoncé, Ed Sheeran oraz Michael Jackson.

Na szczycie listy sław, z którymi Europejczycy nie chcieliby wybrać się na wyjazd autem, znalazł się również Justin Bieber. Wyprzedził on Kim Kardashian, Cristiano Ronaldo, Paris Hilton oraz Johnnego Deppa, który w badaniu okazał się piątym najmniej pożądanym towarzyszem podróży.

Jeśli chodzi o wyniki w poszczególnych krajach, większość Brytyjczyków chciałaby podróżować w towarzystwie Eda Sheerana. Z kolei Szwedzi nie wybraliby się w wyprawę autem z Justina Bieberem, Paris Hilton oraz Zlatanem Ibrahimovicem.

Co nas cieszy w podróży autem?

W badaniu dla Budget, oprócz preferencji odnośnie celebryty – towarzysza podróży, zapytano również o to, co ankietowani najbardziej lubią, a co stresuje ich podczas wyjazdu samochodem, a także dlaczego wybierają auto jako środek transportu. Polacy, pytani o powód podróży samochodem, najczęściej wskazywali możliwość zwiedzania. Wymieniło ją aż 63 proc. ankietowanych. Przyjemność z samej jazdy autem czerpie z kolei 42 proc. ankietowanych. Kolejne powody, wskazywane przez badanych w Polsce to chęć przeżycia przygody – wymieniło go 34 proc. oraz możliwość dotarcia tam, gdzie nie pozwala na to transport publiczny – tym powodem kieruje się 33 proc. pytanych*.

- W Budget Polska dbamy o komfort podróżujących. Przeprowadzenie tak dużego badania pomoże nam zidentyfikować, jak możemy sprawić, aby podróż wypożyczonym autem była jeszcze bardziej przyjemna. Co prawda nie możemy zagwarantować klientom, że w wypożyczalni – oprócz auta – będzie na niego czekała Martyna Wojciechowska lub Will Smith, jednak w zamian udostępniamy im rozwiązania, które pozwalają przemieszczać się w szybki i wygodny sposób – stwierdza Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Polskę, Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Czechy.

- Jak pokazują wyniki badań, ankietowani, oprócz możliwości zwiedzania, doceniają również przyjemność, jaką czerpią z samej jazdy autem. Żeby móc uczynić ją jeszcze bardziej komfortową, warto wyposażyć pojazd w dodatkowe rozwiązania, takie jak nawigacja czy Wi-Fi. Osobom, które wybierają się w daleką podróż, polecam także skorzystanie z bagażnika dachowego
– wymienia Martin Gruber.

*Pytanie wielokrotnego wyboru.

Metodologia badania 

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję Sapio na próbie 14,138 konsumentów (w tym 1000 osób w Polsce) w europejskich państwach w wieku 18-66 lata na zlecenie Avis Budget Group w lipcu 2018.

O Budget

Budget Car Rental jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek wynajmu samochodów na świecie z 3350 punktami wynajmu w ponad 120 krajach. Budget jest liderem w dostarczaniu usługi wynajmu samochodów dla klientów ceniących jakość. Jest jedną z największych firm wynajmujących samochody osobowe i dostawcze w USA posiadającą około 1550 punktów wynajmu. Budget należący do Avis Budget Group, Inc. (NASDAQ: CAR), która obsługuje i licencjonuje markę na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.budget.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Celebryta - towarzysz podróży autem
Martyna Wojciechowska to gwiazda, z którą Polacy najchętniej wyjechaliby w podróż autem – wynika z ogłoszonych dziś wyników badań przeprowadzonych na zlecenie wypożyczalni samochodów Budget. Na drugim biegunie zestawienia znalazł się Justin Bieber.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe