Środa, 13 listopada 2019r. ARKADII, KRYSTYNA
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Barbara Kohlbrenner: Inspirują mnie ludzie

- Zdaję sobie sprawę, jaką moc ma coaching. Dlatego wspieram przede wszystkim Kobiety, aby uwierzyły w siebie. Inspiruję je do stawiania sobie celów, do odkrywania, co jest dla nich naprawdę ważne i wartościowe, co jest ich potencjałem. Chcę, aby czując moje wsparcie, odważnie podążały za swoimi marzeniami. - mówi Barbara Kohlbrenner.
W jakich aspektach pracy stylisty/doradcy wizerunkowego przydaje się wiedza z zakresu psychologii?
- Już na etapie dobierania kolorów przydaje się aspekt psychologiczny, bo kolory mają moc i mówią do nas, za nas. Aby doradzić komuś, bardzo indywidualnie musimy najpierw się trochę poznać, bo w tym całym ubieraniu paradoksalnie nie o wygląd zewnętrzny tylko chodzi. Ubieram osobowości i to jest klucz do budowania stylu. W tym poznawaniu się pomaga uważne słuchanie, zadawanie pytań, obserwacja i wrażliwość, a więc aspekty psychologii, coachingu bardzo wzbogacają tę usługę i sprawiają, że nie jest to tylko ubranie na raz, ale na całe życie. KOLORY MAJĄ MOC I MÓWIĄ DO NAS, ZA NAS.

Na to jak postrzegamy innych tylko w niewielkim stopniu wpływa to, co mówią. Większość stanowią sygnały niewerbalne, czyli m.in. wygląd zewnętrzny, strój. Czy można odkryć charakter człowieka patrząc na jego garderobę i styl ubierania się?
- Przede wszystkim istotne jest „ pierwsze wrażenie”, ten obraz zapada w pamięć na podstawie tego, jak osoba jest ubrana, jak się zachowuje, jaka się porusza, gestykuluje. To wszystko odzwierciedla przecież nasz charakter, to, kim jesteśmy. Tego się nie da oddzielić, pominąć. Przecież ubiór pełni rolę komunikatu, nie jest to już tylko przyodziewek, który ma nas chronić przed zimnem, czy zakrywać intymne części ciała. Jeśli ktoś udaje kogoś, kim nie jest, wykorzystując do tego ubiór, to prędzej czy później ta sztuczność wyjdzie na jaw.

Jakie cechy i umiejętności powinny charakteryzować stylistę? Czy można wyuczyć się tego zawodu od podstaw, czy jednak wymaga on tzw. iskry bożej, pewnego rodzaju daru?
- Każdego zawodu można nauczyć się od podstaw, jednak w każdym zawodzie mamy świetnych lub średnich fachowców. A zatem na pewno przyda się „iskra boża”, a poza tym głębokie wyczucie estetyki, umiejętność słuchania i obserwacji, empatia, cierpliwość, takt i dyskrecja. Jest wiele osób, które się doskonale ubierają, znają się na modzie, ale doradzanie zupełnie obcym osobom, w różnym wieku, różnej postury, z poszanowaniem ich upodobań, w oparciu o osobowość i styl życia, to już wyższa szkoła jazdy.

Instytut Koloru Pantone na kolor roku 2017 wybrał odcień GREENERY. Kto może nosić ten kolor? Z jakimi innymi barwami najlepiej go zestawić?
- Kolor zielony, jak każdy, ma wiele odcieni. Warto poszukać ten swój i dopasować tonację ciepłą lub zimną do swojej karnacji. Zieleń pięknie łączy się z bielą, brązem, złotem. Chłodna szmaragdowa zieleń z fuksją, butelkowa z gorzką czekoladą, limonkowym żółtym, ciepła pistacjowa zieleń z pomarańczowym odcieniem dyni, soczysta zieleń z łososiowym pomarańczem. Mamy cały wachlarz możliwości. Nie bójmy się kolorów!

Gdzie szukasz inspiracji dla swojej pracy?
-  Inspiracją dla mnie przede wszystkim są rozmowy i obserwacje ludzi. Poza tym literatura, film, sztuka i kultura. Inspirują mnie ludzie i to, co tworzą, jak się tym dzielą.

Kto jest dla Ciebie modowym guru? Z czyich stylizacji czerpiesz najwięcej?
- Nie mam jednego modowego guru, obserwuję największych projektantów, ale nie zamykam się na jedną osobę. Lubię Toma Forda, Victorię Beckham, Rafa Simonsa oraz Gosię Baczyńską, duet Bohoboco…..i wielu innych projektantów, bo cenię ich wrażliwość na piękno.

A najprzyjemniejsze momenty tej pracy?
- Gdy otrzymuję wiadomości od moich podopiecznych, gdy na nowo czują się piękni, gdy wzrasta ich poczucie wartości, gdy uwierzyli w siebie, gdy dzielą się ze mną radością. Opowiadają, jak się zmieniło ich postrzeganie siebie, podejście do wielu spraw…. a zaczęło się tak niewinnie. To sprawia, że moja praca ma głębszy sens, że nie tylko o ubiór tu chodzi.

Czy czujesz się kobietą spełnioną, czy może uważasz, że wciąż jest coś jeszcze, kolejne marzenia do spełnienia?
- Cały czas mam marzenia i podążam za nimi. Cieszę się natomiast każdym dniem, kolejnym miesiącem, rokiem i mogę powiedzieć, że czuję się spełniona, ale to nie znaczy, że osiadam na laurach, bo nieustająco mam apetyt na życie.

*** Barbara Kohlbrenner - coach, doradca wizerunkowy, stylistka, ekspertka business dress code. Współpracuje z międzynarodowymi markami oraz małymi firmami. Prowadzi warsztaty z zakresu wizerunku i budowania stylu. Występuje jako mówca na konferencjach, a jako stylistka TVN przeprowadzała metamorfozy uczestników w programie „W poszukiwaniu piękna".

Autor : Colour Code  
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Barbara Kohlbrenner: Inspirują mnie ludzie
- Zdaję sobie sprawę, jaką moc ma coaching. Dlatego wspieram przede wszystkim Kobiety, aby uwierzyły w siebie. Inspiruję je do stawiania sobie celów, do odkrywania, co jest dla nich naprawdę ważne i wartościowe, co jest ich potencjałem. Chcę, aby czując moje wsparcie, odważnie podążały za swoimi marzeniami. - mówi Barbara Kohlbrenner.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe