Sobota, 22 stycznia 2022r. Dominiki, Mateusza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Tomasz Kin: Moja żona jest dużo mądrzejsza ode mnie!

Dziennikarz radiowo-telewizyjny. W mediach od 10 lat. Mistrz wywiadów. Znany z Radiostacji i Antyradia. Dziś kojarzony z TVN STYLE i programem "Magiel towarzyski". Tomasz Kin odsłania swoje tajemnice! Czy twoje dzieciństwo mocno wpłynęło na Twoje dorosłe życie?
- Podejrzewam że jak na każdego mieszkańca naszej planety. Innymi słowy, tak – oczywiście.

Skąd więc pomysł, żeby zostać dziennikarzem?
- To taki zawód dla ludzi, którzy chyba nie do końca wiedzą co mają zrobić ze swoją wiedzą, bezczelnością, ciekawością świata, kompleksami, poczuciem humoru, immanentnym uzależnieniem od dygresji, narcyzmem i nałogową potrzebą komunikowania się. Nigdy nie zakładałem kim będę. Marzyłem o medycynie, niestety okazałem się na to za głupi. Dziennikarstwo to zajęcie nie pozwalające myśleć o nim, jak o pracy. Od czasów nastoletnich, kręciłem się koło tego i tak zostało. Nie pamiętam dokładnie, kiedy zacząłem w ten sposób zarabiać pieniądze, chyba jeszcze w szkole średniej…

Większość czasu spędziłeś w radiu. Debiutowałeś w lokalnej, tarnobrzeskiej rozgłośni radiowej Radio Leliwa, później w Radiu Eska, Kolor czy RMF FM. Kiedy zdecydowałeś, że rozstajesz się z radiem i rozpoczynasz karierę na antenie? Ciągnęło cię do telewizji?
- W tej radiowej wyliczance, zabrakło jeszcze Radiostacji (nieistniejącej już) i Antyradia, a obecnie Roxy Fm. To najważniejsze dla mnie stacje. W nich wydarzyło się najwięcej i tam poznałem ludzi, którzy zmienili moje życie i pozwolili wreszcie rozwinąć skrzydła. W tych pierwszych, byłem tylko przeciętnym głosem, pitolącym jakieś głupoty, ale miksującym ukochaną muzykę w ukochanym radio. Jedyną wyróżniającą mnie cechą, był wiek. Zawsze najmłodszy w redakcji. Do telewizji mnie nie ciągnęło. Któregoś razu po premierze „Farenheit 9/11”, zaprosiłem do studia Sylwestra Latkowskiego i Kamila Śmiałkowskiego, makabrycznie różniących się zdaniem na temat tego filmu panów. Atmosferę pogrzałem tak, że przez tę dyskusję wylądowałem w TVP2, gdzie Sylwester robił swój program. Dalej, po prostu szukałem miejsca dla siebie. Telewizja to atmosfera na planie i masa ludzi z którymi robi się coś wspólnie. To mnie rajcuje i dlatego pracuje również w TV. Nie jestem uzależniony od występowania, bo wiem że to się kiedyś skończy. Bez tej świadomości byłbym pewnie jakimś Ibiszem albo Kurzajewskim.

W TVP2 byłeś współprowadzącym "Pytanie na śniadanie". Dziś, szerszej publiczności, znany jesteś z programu "Magiel towarzyski" w TVN STYLE. Dlaczego zrezygnowałeś prowadzenia "Pytania na śniadanie", skoro programy śniadaniowe przechodzą właśnie czasy rozkwitu w naszej telewizji?
- Telewizja śniadaniowa w TVP, kiedy w niej pracowałem i zresztą nadal, jest poradnikiem geriatryka. Tematy poruszane w studio, typu „Jak korzystać z bankomatu” albo „Jak pozbyć się kamienia nerkowego” to coś, o czym nie mógłbym mówić bez zażycia kilograma LSD. Więc jasne było że „kariery” tam nie zrobię. Wespół z Dorotą Szelągowską, moją partnerką na wizji, próbowaliśmy zrobić z tego program lifestylowy, niestety siermiężni wydawcy, pamiętający jeszcze wujka Gierka, nie kumali o co nam chodzi. Więc pomachałem łapką i opuściłem się w szalupie. Ten rozkwit, to już chyba przekwitł…

Jak ci się pracuje z Karoliną Korwin-Piotrowską?
- Zabawnie i twórczo. Traktujemy się jak rodzeństwo. Starsza, brzydsza-mądrzejsza siostra i młodszy – piękny, głupszy brat.

Twoją specjalnością są świetne wywiady z gwiazdami. Na jednej ze stron spotkałam się nawet z określeniem: "mistrz wywiadów". Jak szukasz nowych pomysłów na ciekawą i niepowtarzalną rozmowę?
- Ten „mistrz wywiadów” to zwykłe bicie piany przez agencję, która mnie reprezentuje. Nie przywiązywałbym do tego wagi. Pomysły na rozmowy biorą się z tego, kogo i czego jestem ciekaw. Tyle. Jeżeli coś się wydarzy - zobaczę film, program, przeczytam coś i wyrobię sobie zdanie na jakiś temat, naturalne jest dla mnie, że będę chciał o tym porozmawiać.

Czy robienie wywiadów, praca w tv jest dla ciebie nałogiem, pasją, życiem a może tylko sposobem na zarobienie pieniędzy, zwyczajną pracą?
- Przepraszam za banał, osobiście ich nie cierpię, ale wszystkim co wymieniłaś.

"Błyskotliwy, inteligentny, z poczuciem humoru. Świetnie nawiązuje kontakt z publicznością". To tylko niektóre określenia jakie znajduję na stronach internetowych odnośnie twojej osoby. Ufasz ludziom, którzy cię chwalą?
- Nie zwracam na to uwagi. Te przymiotniki, to pewnie cytaty ze strony agencji… Pisze się to, żeby lepiej kogoś sprzedać. Jedyne zdanie i ewentualne pochwały jakie słyszę i które są dla mnie istotne, to te od mojej żony. Zapewniam że nie robi tego często!

Największe zawodowe rozczarowanie?
- „Pytanie na śniadanie”.

Życie gwiazd w większości znamy z brukowców, kolorowych pism, a ty znasz tych ludzi osobiście.... Czy są wśród nich osoby, z którymi przyjaźnisz się na co dzień? Kogo w polskim świecie artystycznym cenisz najbardziej?
- W każdej dziedzinie kultury i sztuki jest ktoś, kogo szanuję i podziwiam. Tych ludzi zresztą wciąż przybywa. Nie kiszę się non stop w tym samym sosie. W świecie szołbiznesu mam tylko kumpli i znajomych, a swoich przyjaciół serdecznie pozdrawiam.

Czego na co dzień poszukujesz w życiu?
- Inspiracji.

Lubisz mówić: co będzie to będzie?

- Nie!

Ken Russell powiedział kiedyś, że całe nasze życie zawdzięczamy różnym przypadkom. Jakie jest miejsce przypadku w twoim życiu?
-
Standardowe, nie będę się egzaltował, że wszystko zawdzięczam przypadkowi, bo byłaby to brednia. Żonę przypadkiem poznałem, wystarczy…?

Czy łatwo się zakochujesz? Czym zainteresowała cię Twoja żona, że zwróciłeś na nią uwagę i postanowiłeś, że spędzisz z nią resztę swojego życia?
- Niełatwo, a moja żona jest cudowna, duuuuużo mądrzejsza ode mnie!

Czego oczekujesz od kobiety?
- Klasy.

Czy lubisz silne kobiety?
- Zdecydowanie.

Jak wygląda Twój dzień, kiedy nie pracujesz? Twoje pozazawodowe hobby?
- Siedzę w internecie, szukając nowych winyli i aktualnie mebli do mieszkania. Ale to tylko kilkadziesiąt minut. Reszta czasu jest zawsze dla mojej córeczki, która kocha owijać wokół palca swojego tatę, niestety…

Z pewnością masz jakieś marzenia?
- Mam, większość dotyczy córki i żony. Rozumiem że potrzebujesz czegoś konkretniejszego. Marzę by znikły wreszcie ryje bliźniaków, które masakrują mnie wszystkimi środkami przekazu.

Rozmawiała: Ilona Adamska
fot. Archiwum agencji FACE, www.e.itvn.p
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 3,63
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Tomasz Kin: Moja żona jest dużo mądrzejsza ode mnie!
Dziennikarz radiowo-telewizyjny. W mediach od 10 lat. Mistrz wywiadów. Znany z Radiostacji i Antyradia. Dziś kojarzony z TVN STYLE i programem "Magiel towarzyski". Tomasz Kin odsłania swoje tajemnice!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

nie moge zrozumieć dlaczego niedouczeni ludzie nazywaja sie dziennikarzami??? taki;;kin, matrena. p.młynarska, hołdys,weiss to ludzie albo TYLKO po podstawówce albo po liceum. Aby byc dziennikarzem to trzeba ukończyc pełne studia!!! oraz studia podyplomowe.
Anonim 2016-02-17 15:29:51
Pamiętam Tomasza Kina jako prowadzacego "Pytanie na śniadanie". Zupełnie się do tego nie nadawał, swoimi wypowiedziami wprawiał w konsternację współprowadzacego, były na tak niskim poziomie. Zniknął, jak najbardziej zasłużenie. I to podejrzewam z niego zrezygnowano, a nie odwrotnie. Chwilę póżniej : TADAM ! ocenia innych w "maglu towarzyskim", sam nic soba nie reprezentując. Pamiętam, że byłam zniesmaczona - paradoksy i wykrzywiony światek telewizji. Program zresztą dla człowieka wykształconego niestrawny. Także za prawną pani Korwin.
Anonim 2012-09-13 21:02:52
troche kultury panie tomku, nie wypada tak brzydko przerywac madrzejszemu (pani piotrowskiej).... troche szacunku....
Anonim 2012-07-20 22:07:19
Wstyd,że taki niedouczony, bezszczelny młody człowiek prowadzi programy, przeprowadza wywiady.Magiel towarzyski stał się od jakiegos czasu programem po prostu prymitywnym (ja wytrzymuję 2 min).Pan Kin,jak i Korwin Piotrowska są nie do przyjęcia, krytykują wszystkich, którym się udało i są ładniejsi i bardziej inteligentni niż oni.Śmać się można z innych, ale inteligentnie i jeżeli samemu jest się w porządku. Pan Kim powinień uzupełnić swoją wiedzę, a butę i zarozumialstwo odłożyć do lamusa.
Anonim 2011-03-06 09:39:38
kolejny lansowany głupek nie mający nic do powiedzenia
pl 2011-01-09 08:42:42
a nam się podoba wywiad
parka z kraka 2011-01-02 15:51:30
http://gala.onet.pl/0,1214544,1,1,iwona_kutyna_i_tomek_kin,wywiady.html Warto poczytać jak wygląda Tomek nie w odbiciu lustra, ale w odbiciu innej osoby
bolo 2011-01-02 14:58:36
Nie rozumiem dlaczego wszyscy zachwycają się jego wywiadami- są miałkie, płytkie i o niczym. Tomek zaś tak steruje rozmową, żeby koniecznie wzbudzić kontrowersje. No i jednak facet ma kompleksy. Żenujące
miki 2011-01-02 14:38:03
czy ja wiem, czy pojechał ostro na końcu? nie zapominajcie, że bracia mroczek to też bliźniacy! i byloby fajnie, gdyby ich ryje nas nie atakowały zewsząd.... a wywiad fajny :)
Anonim 2010-07-31 12:42:23
"Marzę by znikły wreszcie ryje bliźniaków, które masakrują mnie wszystkimi środkami przekazu. " Życzenia czasami spełniają się. Na razie 1/2
Gal 2010-04-23 18:01:28
do prawdy: kazda kobieta z papierosem to kobieta bez klasy? zastanow sie co mowisz i pomysl jeszcze pare razy jak cos napiszesz. pierwszy prgram, ktory otwarcie smieje sie z BREDNI ktore wygaduja teraz Gwiazdy (czyt. osoby grajace w jedym serialu)
taaak 2010-04-03 22:28:47
Oj,żenada...
Pelagia 2009-10-25 13:45:24
Mówi Pan, że lubi kobiety z klasą i taka kobietą jest właśnie żona, zdjęcie z papierochem tuż po ślubie, te cudowne wymalowane na obciachowy błękit oczy, ta mądrość palenia=jest na pewno tą idealną kobetą,WIELKĄ KLASĄ, współczucia, żenada.
prawda 2009-10-11 21:30:51
Lubię ich również ale czasem przeginają na maxa. Trzeba troszkę mieć w sobie tolerancji. A przyznam że najbardziej nie lubię jak jeżdżą po polskich czasopismach a zachwycają się zagranicznymi, a gdzie patriotyzm inteligencjo???
Aga J. 2009-10-04 08:29:33
O widziałam ten wywiad Pani Ilony dziś na Interia.pl
ger 2009-03-17 11:01:01
Facet ostro pojechał na końcu. Podziwiam za odwagę!
sweetyyy 2009-03-15 21:10:34
Lubię ten duet prowadzących. Podoba mi się jak ośmieszają niektóre pseudo gwiazdki naszego SZOŁBIZNESU
mEWA 2009-03-15 19:22:54
Extra wywiad. Przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem. Nawet mnie rozbawił.
Paula M. 2009-03-15 19:07:03
Mnie ten cały świat "szołbiznesu" śmieszy, poziom naszych aktorów jest żenujący dziś już nie ma aktorów na miarę Jandy, Olbrychskiego czy Stenki. Teraz kariery robią Mroczkowie, głupia Mucha czy Cichopek (ludzie bez warsztatu aktorskiego)
słodka lady 2009-03-15 18:48:01
tylko oni mają odwagę krytykować cały ten światek artystyczny, które według mnie jest często pseudoartystyczny... Brawa Panie Tomku!
meduza 2009-03-15 18:37:34
program oglądam, ale prowadzący zaczynają mnie wkurzać - Karolina myśli że jest najmądrzejsza, a Tomek nie wiem, chce się wypromować za wszelką cenę. Dawniej tacy nie byli. Teraz często się zdarza, że cały program jest wypełniony ich gadaniem nie na temat.
Noma 2009-03-15 18:36:00
Nienawidzę tej baby co z nim prowadzi magiel. Jest totalnie wkurzająca, nie mogę przez nią oglądać tego programu.
Matylda09 2009-03-15 18:35:13
dobrze że jest magiel bo nie muszę gazet kupować od was dowiaduje się więcej niż tam piszą,uwielbiam pana i pana koleżankę.Gwiazdom należy się czasami zimny prysznic od was.
skwara1 2009-03-15 18:27:04
Facet wie, co mówi ;)
Megan 2009-03-15 18:20:02
Jego sprawa...Ludzie się schodzą, żenią, rozwodzą. Widocznie jego związek z prezenterką Panoramy i teraz chyba Polsatu się wypalił. Tomek to bardzo fajny facet. Nie boi mówić się tego, co myśli. Lubię go i z chęcią oglądam jego pogramy.
Fanka z Wałbrzycha 2009-03-15 18:08:30
ledwo co się z Iwoną Kutyną rozstał i od razu przed ołtarz poszedł!!! jak dla mnie - klapa. Bo gdyby o kogo innego chodziło, już byś się Tomeczku po nim przejechał w Maglu, ze się "migusiem"pocieszyła. Miałeś super żonę, 8 lat bycia razem to kawał czasu. A teraz? ta laska jest beznadziejna. jak to mówicie z Karolinką w maglu: obciach i wieśniactwo. No i jak smakuje Tomeczku? Szanowałam się, ale teraz wybacz, że nie umiem tego ubrać w strzeliste porównania, ale mnie nie płacą od grepsa.
Kaja 2009-03-15 18:06:32
bardzo Cię lubię Tomku.Jesteś błyskotliwy ,inteligentny i masz wspaniałe poczucie humoru.Znam Cię z Magla.I lubię też Karolinę.Wszystkiego NAJ NAJ dla ciebie i twojej żony-szczęścia,szczęścia i kasy
fanka 2009-03-15 18:03:10
ciekawy wywiad
goya 2009-03-15 17:41:17
Jego marzenia podobne są do moich (ostatnie mam na myśli) !!!!!!!!!!!!! ha ha ha
Gabi23 2009-03-15 16:12:09
Świetny wywiad, ciekawy, troszkę kontrowersyjny rozmówca!
Ewa 2009-03-15 16:06:27


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe